Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

1zaza
20. okt 2013

moje víkendovky, to strieborné to je akože DVD prehrávač, to bola jedna katastrofa 😀, rodina mi to ohodnotila, že to vyzerá ako nádržka od WC, som sa to hanbila aj odovzdať, ale vraj sa páčila 😀

chvapilu
20. okt 2013

moje dnešní práce

gumidekmomo
20. okt 2013

ahojte kocky prosim VAS mam robit karamelovy krem ale zo salca len neviem kolko mam dat masla aby mi to netieklo a mozem to dat aj pod potahovku ci radsej nie? velmi vas prosim o radu vopred dakujem 🙂

halienka
20. okt 2013

Ahojte babky, tak ja sa hlásim s mojimi tohtotýždňovkami, dáko nie som ani s jednou úplne spokojná, krstinová presne podľa foto, futbalová viacmenej nadiktovaná, zadok...no mohol byť aj lepší 😀 a Minnie, za posledné 3 týždne tretia, tak už som preminniovaná 😀

mrka2
20. okt 2013

@halienka wooow, ten futbalista 😲 😲 ako zivy! 🙂

sikag
20. okt 2013

@halienka ten futbalista sa ti naramne podaril. to ma malovane ocka?

sikag
20. okt 2013

@moukuska myslis tu 2D monsterku? natenucko vyvalkas bielu, ciernu a ruzovu hmotu, nechas trosku obschnut, na papier si obkresli obrazok, na hmotu daj foliu, papierovy nakres a spajadloou obkresli a podla ciar vyrez ostrym nozom/skalpelom. biela lepka staci obrys a na to nacapis cierne oci a ruzovu maslu. potom olemujes natenucko vysulkanym ciernym pasikom

@adrika202 ja mam 3 rocneho chlapceka 🙂 tak skus bud tomasa, alebo nejake ziveratko napr. konik alebo pat/mat postavicku po leziacky, alebo takuto lego hlavu, zralocia hlava, seno so zvieratkami uplne uzasne alebo spiderman

mysiatkoo
20. okt 2013

ahojte... moja dnesna - mierne som sklamana z cokoladoveho korpusu - pri 200g pouzitej cokolady som cakala,ze bude viac cokoladovo aj xutit... nie ze by bol zly, ale mramorak nam pasuje viac 😝

rapunzel1
20. okt 2013

Dobojované,včera som bola ko, som zaspala rovno s deťmi, ale všetko dúfam ok 🙂

evicaka
20. okt 2013

@halienka perfektné sú všetky.... bože ja nechápem ako robíte tie figúrky.... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

moukuska
20. okt 2013

@sikag super dakujem velmi pekne, velmi si mi pomohla 😵

pipka
20. okt 2013

babulky moje milene, zboznujem vas tu..a budem vas este viac, ked mi date nejaky jednoduchy ale faaakt dobry a oskusany recept na puncovu tortu 😅 😅 😅 🙂 🙂 🙂 prosiiiiiiiiiiiiiim a dakujeeeeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵

ja som pregooglila vsetko co sa dalo, ale ked to nemam ooskusane a overene, tak to nerisknem na zakazku 😒
@pristela milaššššššik ty robievas puncove pravidelne, hod mi sem prosiiiim aj ten tvoj speci rozvar, cmukam ta 😵

vecernicci
20. okt 2013

@1zaza jé, kráááásný kytičky, ale mně to připomnělo náhrobní kámen 😝 😵 😵

1zaza
20. okt 2013

@vecernicci myslíš to DVD? 😀

adrika202
20. okt 2013

@sikag ddakkujem,ja pre svojho viem čo urobiť ale mam objednavku na auticko ale bez nejakej predlohy 🙂

vecernicci
20. okt 2013

@pipka já jsem našla tenhle recept, lidem moc chutnal 😉 korpus si upeču normální podle sebe a rozvar dělám 240 g cukru, 1 van. cukr, 150 ml vody svaříme a necháme trošku pochladnout a pak pridáme 100 g másla a rozpustíme a pak přidáme šťávu z 1 pomeranče a 1 citronu a 2PL malonového sirupu a 1-2 dcl rumu 😉
je fakt dobrej a je asi na 23 cm průměr formy

mamcas
20. okt 2013

@maya30 jeeej dakujem moc 🙂 moc sa tesim a vazim si to 🙂 mne sa nepaci ta zelena, stale bojujem s touto farbou, namiesavam a nikdy este pekna nebola. Musim kupit nejaku peknu uz...
A babule ten coko korpus v 2 mate overeny? Idem robit na poziadanie 1x cokoladovy, tak nech sa mi podari 😝 inak ani som nedala na vyber a pani taky chce k pribinacikovej plnke. Osobne sa mi to ani moc nehodi... dakujem za radu 🙂

vecernicci
20. okt 2013

@1zaza jj 😀 😀 nevím proč, ale sáhla na mě smrt 😀 😀 😀 😀

mysiatkoo
20. okt 2013

@mamcas akurat o prispevok vyssie som pisala.. nerobila som ten z prvej stranky, ale niekde dalej som ho nasla.... ale dam mu este jednu sancu - len miesto masla dam olej asi

sikag
20. okt 2013

@adrika202 jaaaaj to ma byt auticko? 😀 😀 😀 😀 som nepochopila.... minule tu niekto robil take paradne tusim s nodym ci ako sa vola ten panacik.... alebo si zvacsi to krtkove

sikag
20. okt 2013

@mamcas sprav klasicky mramorak ale cisto coko, 100-150g muky nahrad kakaom, je to super, mam odskusane

1zaza
20. okt 2013

@vecernicci neviem, ako inač by som to mala spraviť, poslali presný typ toho DVD, ale bolo v čiernom, tak povedali, že nech to spravím v striebornom, lebo že v čiernom by to bolo morbídne 😀, fakt som ich prehovárala, ale nedali sa, lebo že oslávenkyňa chcela ako dar DVD, tak jej chceli dať tortu, že akože DVD dostala a až potom originál DVD a vraj sa im zámer podaril 🙂, ale ani mne sa tá torta nepáčila

rapunzel1
20. okt 2013

@gumidekmomo skús šľahaný nad parou, 6 vajec, 1 uvarené salko, 250 g kryštálového cukru nad paru, šľahať pokiaľ to nerobí husté cestičky, vychladiť a pridať 500 g masla a takýto môže aj pod poťah a je veľmi dobrý

bubobubina
20. okt 2013

ahojte tortulienky, uz dlhsiu dobu si vas citam a som strasne rada, ze som sa toto forum narazila, bo som sa tu mnohemu naucila 🙂 je pravda, ze clovek na vela veci pride sam, ale napr. dat hmotu do nurofenovej striekacky by ma v zivote nenapadlo 😀 ale k veci, potrebovala by som radu ohladne jedleho obrazku...konkretne mam objednavku na torticku v tvare otvorenej knihy, na jednej strane s obrazkom a na druhej akysi citat....ja som este s obrazkom nerobila, tak neviem, prisposobi sa mi ta oblatka tvaru otvorenej knihy? dakujem za odpoved 🙂

sticker
20. okt 2013

@mamcas Ja som ho robila zatiaľ dvakrát a vždy bola spokojnosť. Teraz naposledy som ho robila a písali mi, že im veľmi chutil a že aj na budúce 🙂 Šla som presne podľa receptu. Mne osobne sa zdal trochu suchý oproti mramorovému. Ale inak v pohode 🙂

maya30
20. okt 2013

@gumidekmomo ja vyslaham 1 maslo + 1 karamelove salko + karamelovy puding z 3dcl mlieka ( aj so smotanovym pudingom je to dobre) a vtedy je krem pevny 😉

halienka
20. okt 2013

@mrka2
@sikag Babky, ale to mal byť akože Ronaldo! 😅 😀 😀 A to teda je fakt len z rýchlika 😀 ale tak dúfam, že mal mal aj tak radosť. Oči sú malované fixou a hnedou práškovou farbou 🙂

jakelina
20. okt 2013

@bubobubina neporadím, já dávala jenom jeden obrázek, chudáky holky jsem tu s tím otravovala dva dny a nikdy víc už bych to dělat nechtěla. Je to takové kýčovité na dortu, ale někdy nejde jinak, to chápu. Asi záleží jak máš silný a jak je ohebný, já měla nějaký tenčí, šel prohýbat v pohodě. Možná bych ho dala do nějaké knihy a v té tak zvlnila stránky jak budou na tom dortu a nechala tam tak vylisovat. Nic jiného mě nenapadá. 😝

jakelina
20. okt 2013

@halienka podobá se a krásný obličej, šikulka

ajka82
20. okt 2013

@sticker nooo, da sa aj pri dvoch detoch, no u mna bohuzial na ukor spanku...ale keby ma to nebavi, tak ich tolko nerobim 😉
@daja55 dakujem, poslali mi foto jednej torticky od "nas" ale aj tak som ju trosku pozmenila 🙂