• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

22. januára 2017 
@ajka82 krásne torty,všetky...........inak na tej úplne že prvej,čo som dostala a,boli guličky :slight_smile: :slight_smile:
20. okt 2013 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lucula73 dakujem ...no ja som taku videla tiez :grinning: gulicky a mriezka na vrchu a to sa mi nepacilo :rolling_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. okt 2013 o 20:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka ja robim puncak ako vecernici, piskota a rozvar ako ona bez masla...ale ja uz hadzem cukor a vsetko odoka, mamina ho robievala este pred tym ako som zacala piect a na kazdej oslave musi byt :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. okt 2013 o 21:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@rapunzel1 nádherné su vsetky,ako to stihas? :astonished:
20. okt 2013 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rapunzel1 prosím ta a kolko vide z Tej davky teda asi na aku celku tortu..a slahat ručně alebo mozem
s mixerom?
20. okt 2013 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps ovca geniálna, úžasnááááá
20. okt 2013 o 22:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mia114 tých šmoulov máš svetových
20. okt 2013 o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@rapunzel1 zaujímavý krém,o takom som ešte nečítala......a nie je to moc sladké?toľko cukru a a ešte aj to salko?? :slight_smile:
20. okt 2013 o 22:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bubobubina podľa mňa prisposobí,však to len trochu ohnuté bude,či?len to musíš asi dobre prilepiť,aby sa to nedvíhalo........najlepšie asi jedlým lepidlom........ale nerobila som,len uvažujem,obrázky som zatiaľ dávala iba dva a na rovný povrch. :wink:
20. okt 2013 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@simasa jéééj, krásne sa ti podarila, túto môžem :slight_smile:
20. okt 2013 o 22:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@halienka ten chlapik je dobryyyyy
20. okt 2013 o 22:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lokalistin veľmi vkusná jemná tortička
20. okt 2013 o 22:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
20. okt 2013 o 22:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby vsetkym moc dakujem za paci sami, vobec som to necakala, ale velmi sa tomu tesim, hlavne preto, ze ked som o 4:00 rano sla spat bola torta len omaslovena v chladnicke a ja som nemala ani sajnu ako bude vyzerat DAKUJEM
20. okt 2013 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
pridavam aj ja tohtotyzdnove a stacilo mi, mate obdiv moj, ktore ich mate tolko..., ja teda uz len na tyzden maximum 1...

Narodeninova ruzova s jedlou krajkou... svetly korpus, parizska slahacka s mascarpone a visne...

Narodeninova- presne podla zadania- pani mi to doniesla nakreslene.... :unamused:, coko korpus, gastanovy pribinak a visne s jedlou oblatkou a vysvetlenie zajtra hraju oslavencovi v TV senzi /inak som netusila, ze take nieco je... :grinning:/, tak toto je napoveda...., aby si to zajtra vypocul... :grinning: :grinning: :grinning: /no nie podla mojho vkusu, ale tak si to zelali.../

Jesenna -bezlepkova- chceli k tej narodeninovej, tam som mala nastastie volnu ruku, ale kedze som este nepiekla takuto tortu dalo mi to zabrat....
Potah som pouzila white icing /inak robim so SF/, chutovo citim tam aj nieco kyselkave, celkovo ok, ale rozhodne je to makksia hmota ako SF, pri farbeni dost zmakla a musela som nechat odstat hmotu- a teda vhodna pre bezlepkacov
Korpus gastanovy z vajec a gastanoveho pyre- moc nenarastol, tak este som urobila svetly korpus zo zlateho klasu
plnka pribinacik s gastanovym pyre a visne, ako stuzovac som pouzila dr. oetker zelatinovy stuzovac za studena.../aj ked vraj mozu bezlepkaci aj creme ole... ale pre istotu.../

Dakujem velmi pekne za pomoc @rapunzel1

A uz sa tesim na vase torticky.... :slight_smile:, idem vas docitat...
20. okt 2013 o 22:40  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (55)
@lokalistin aj ja...., o 3:30 som skoncila a do 4:00 pucovala kuchynu..., odteraz max 1 torta tyzdenne... v zaujme vyspania sa oddychu a este ze ma torty nezivia....strasna makacka... :confounded:
20. okt 2013 o 22:42  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
taaaak zeny, prvy krat som piekla tortu sama sebe :slight_smile: bol to zvlastny pocit, lebo som netusila, ze co tam mam "napisat" :grinning: ... normalne som si tam chcela dat, ze "ja" ...hahaha
inak bol to coko korpus s orechami a parizsky krem.....inak ten parizsky krem som robila tak, ze sa mi teda vobec nechcelo cakat na vychladnutie, tak som smotanu zohrilala len nad parou, v tom rozpustila horku cokoladu a nechala to vychladnut na izbovu teplotu....asi cca 2 hod. no a potom som to vyslahala a pomaly tam pridavala tiez "oteplene" maslo s cukrom....a bol fajnovy, bolo ho vela (z jeden a pol kelimku slahacky, 150g cokolady a 250g masla)....
tortu som piekla v 20cm forme, 2x prerezana a este aj cela obmazana poriadne....a este mi ostalo ....tak to teraz stale vyzieram :grinning:
20. okt 2013 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (44)
@lucula73 myslíš, že tie koníky sú z tejto formy? http://www.modrykonik.sk/forum/spolocne-nazory-a-zaujmy/marcipanove-torty-rady-a-postupy/?page=5671&collapse=true&post=last Mne tá forma pripadá akoby to bola iba polovička kona že z druhej strany je plochý ale zároven sa nemôžu tie polovičky spojiť lebo v tej jednej polovičke sú už obidve uši aj všetky nohy dúfam že si ma pochopila. Ja by som si kúpila formu koník ale videla som len túto.
20. okt 2013 o 22:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babulky ak viete niektorá o peknej silikonovej forme z ktorej by som urobila koníky tak dajte link. Díky
20. okt 2013 o 22:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luciahromadkova som rada, ze sa Ti bezlepkova podarila, vyzera super :slight_smile:
20. okt 2013 o 22:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lukika ano, to je len 2D ta modra, neurobis z nej celeho kona
20. okt 2013 o 23:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt a nevieš z akej formy urobím celého koňa?
20. okt 2013 o 23:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luciahromadkova no ja som do 23:00 v robote a spavat chodim kazdy den o 4:00 takze ja pracujem vzdy v noci ale potom spim do 11:00, no ked su torty tak musim uz o nejakej 9:00 vstat a to som potom riadne unavena :confounded:
21. okt 2013 o 00:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vladiella ahoj. Ďakujem, len ja som myslela , že urobím tortu a na tom tenisku z marcipánu. Takú šablónu nemáš? Ďakujem.
21. okt 2013 o 07:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lukika viem, poslem ti do IP
21. okt 2013 o 07:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lukika Martin Bachera má nejaké formy na koníky,ale neviem aké su. No neviem či si v jeho skupine.
21. okt 2013 o 09:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lukika nie,to bola iná forma,asi od toho martina,ale poviem ti,že ten koník,čo si dala link ty,je sto krát krajší,aspoň si myslím :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. okt 2013 o 09:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt diky moc super si my pomohla
@mimcak diky ale nie som v skupine
21. okt 2013 o 09:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 Lucka, ten konik je ale len 2D, to Ti na torte stat nebude,ale uz je to asi jedno
21. okt 2013 o 09:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok