• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

19. januára 2017 
@halienka ahojky, tie akoby tenulinke platy zlate je skutocne zlato a je jedle, ale musi byt drahe a nanasa sa stetcom, priklada a zle, drvi sa, trha a musis mat skusenost a asi by si spotrebovala vela... tiez suhlasim s @aduskatt ze to je asi naj airbrushom, to by si mohla mat rovnomernejsie a i kontrolovat kde ti este chyba a nastriekat...ale ak chces vyrazny potah tak asi kup farby viac...
24. okt 2013 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt no vidíš, to ma nenapadlo, hej to môže byť airbrushom... ale ten sa zatiaľ kupovať nechystám, a kvôli jednej malej torte isto nie. Ešte som objavila takúto možnosť http://www.cukrarskepomocky.sk/produkt/farby-a-fixy/sprejove-farby/farba-sprejova-perletova-pme-zlata/798 alebo http://www.formicky.sk/formicky/eshop/2-1-Farby/43-2-Spreje-farby-v-spreji/5/2481-Wilton-spray-zlaty-42g ako by to vyzeralo? Nemáš s tým skúsenosť?
24. okt 2013 o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka osobne nie, ale zasa som pocula dvca nazora, jeden ze super a dalsi hovorili, ze skor ako do zlata do ide do karamelova.........ale tak ak nemas inu moznosti, isto je to lepsie ako natierat celu tortu malym stetcom
24. okt 2013 o 12:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vladiella akurát som písala aduskatt vyššie, no to plátkové zlato som už zamietla, to je narodeninová torta, pochybujem, že by chceli do toho toľko vrážať a ja by som si tiež nerada s tým urobila hanbu :grinning: žeby som skúsila ten spray, čo som vyššie písala aduške?
24. okt 2013 o 12:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt a nemáš ho u seba v shope?
24. okt 2013 o 12:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka zrovna teraz nemam, na kedy by si ho potrebovala?
24. okt 2013 o 12:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka pre zaujimavost, takto nejak to vyzera, nie zle ak sa to podari... to som davnejsie stiahla do zlatych tort v inspiraciach3, ak by si to chceli rozmysliet a dat inu tak si tam mozes kuknut...
http://www.modrykonik.sk/forum/spolecne-nazory-a-zajmy/marcipanove-torty-3-inspiracie-a-uzitocne-linky/
24. okt 2013 o 12:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@aduskatt na 9.11. má byť torta, by bolo super keby to akurát zo smartom prišlo... :wink:
@vladiella ďakujem moc, pokukám, no veď uvidíme čo povie zákazníčka, som jej povedala, že zistím možnosti a dám jej vedieť, tak uvidíme :slight_smile:
24. okt 2013 o 12:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka noo, to by som dovtedy mohla zvladnut:slight_smile: a poslem aj so Smartom
24. okt 2013 o 12:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ajka82 Uplne su perfektne babule :grinning: ked ich tak vidim, hned ma napadne, ci niekedy moji chalosi budu zdobit torticku :stuck_out_tongue_closed_eyes: ach jo :confused:
24. okt 2013 o 12:59  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka ahojky este kuk sem
http://acaketorememberva.blogspot.cz/2012/03/how-to-get-gold-finish-on-fondant.html

hladam po nete nejake rady a potupy, ale to uz Ti radili co som doteraz nasla,
zafarbit nazlto hmotu a tu natriet metalickym zlatym praskom pomocou vodky, alebo airbrush...
24. okt 2013 o 13:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt dobre, daj vedieť, keby nie tak skúsim zohnať ešte inde :slight_smile:
@vladiella jéj, super link aj s rôznymi skúškami, to vyzerá dobre, inak najlepšia je tá verzia prášková z vodkou nanášaná štetcom, to ma celkom prekvapilo :sweat_smile: sa mi viac páči ako airbrush :grinning:
24. okt 2013 o 13:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@halienka tu tekutu zlatu ti moc neodporucam na taku velku plochu, hlavne sa ta farba neda nanasat vo viacerych vrstvach, lebo sa ti to zacne lepit a hrckat :stuck_out_tongue_closed_eyes: a v jednej vrstve to takto pekne nevies spravit....ten zlaty wilton sprej som mala a farbu ti nanesie pekne rovnomerne, problem je v tom ako pise @aduskatt ze to ma daleko od ziarivej zlatej, je to skutocne skor karamelova...asi najlepsie to bude so zriedenou praskovou zlatou, len treba vybrat dobry odtien (je ich milion) a na zlty potah :wink:
24. okt 2013 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
dievčatá, čo poťahujete mmf fondánom, poznáte tento recept: 75g cukríkov a 120g práškového cukru + ostatné veci? je lepší, chutnejší ako ten mmf s veľkým množstvom cukru? s ktorým sa lepšie robí? ďakujem :sunglasses:
24. okt 2013 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka este toto k farbam dotienom zlatej, ty asi potrebujes tu tmavsiu aztecku co je viac do medenej? :slight_smile:
http://www.youtube.com/watch?v=LeEKUfX58zE
24. okt 2013 o 13:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zuul vždy to robím nad parou :wink: Tiež by sme to surové nejedli.
24. okt 2013 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 ja mam ulozene taketo nieco, ak by si chcela :slight_smile:
24. okt 2013 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@dadussh tá je krásna, škoda, že musím robiť v tej červenej a ešte aby to bolo aj pre chlapca :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. okt 2013 o 14:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
pre mladého huslistu...k 13stim narodeninám...s číslom som ich zabudla odfotiť
24. okt 2013 o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (49)
@maya30
@vladiella
@aduskatt Jéééj, babky ste perfektné, moc vám ďakujem za rady, linky a pomoc :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Ja teda inak mám rada výzvy, no uvidím čo s týmto ešte vymyslím a ako to nakoniec dopadne, každopádne sa potom podelím zo skúsenosťami :grinning: Ono to bude chcieť mať aj špičkovo hladko potiahnutú tortu, lebo si viem predstaviť, že potom ten lesk zlatej farby zvýrazní každú nerovnosť, takže to bude zážitok určite :grinning: Vladiella, no ja by som chcela takú peknú zlatú, takú ozajstne zlatú, ani neviem ako to popísať. Skoknem tuto do cukrárskych a pozriem aké majú práškové a doma poskúšam, pre istotu vezmem aj ten sprej a potom sa rozhodnem, čo bude vyzerať tak najreálnejšie. :slight_smile:
24. okt 2013 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@eliska22 a co spravit na sebe dve zavrete (modlitebne) knihy modru a ruzovu, na obale hornej tu holubicu, alebo otvorenu jednu knihu, a jeden list ruzova, 2. list modra vyzdoba... alebo dve srdiecka na sebe, ruzove a modre... myslim, ze v tych co som Ti vcera postahovala do inspiracii3 su i pekne, a nie uplne nabozensky ponate. aj taku mozes doriesit, ze tam fuknes pekny krizik nastojato... nech je babka spokojna :slight_smile: stiahla som tam preto i nejake obrazky vyzdoby- krizov ako inspi...
24. okt 2013 o 14:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka oki, hlavne si pytaj jedle :slight_smile: bo tie ozaj ako zlate su nejedle, ako ukazovala na tom videu...
24. okt 2013 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vladiella Ďakujem!!
24. okt 2013 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vladiella práve tomu sa chcem vyhnúť, tým modlitebným knižkám a pod. :grinning:
a ďakujem si zlatá :wink:

inak už som celkom inšpirovaná, mám už 2 vízie, tak uvidím ktorú zrealizujem :wink:
24. okt 2013 o 14:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@halienka mne ide zlata najlepsie praskovou ale nasucho, lebo zriedene mi to nechava smuhy.... som si zafarbila hmotu a nasucho poprasila zlatou praskovou, pekne sa leskla. skus aj takko, na velku plochu to ukaze pekne
24. okt 2013 o 15:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@macamac a kde jsi myslela, na tom jednom levém válci je bílé světlo? O jiném nevím :zipper_mouth:
24. okt 2013 o 16:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievčatá, idem robiť parižák, prvý krát z rastlinnej šľahačky, ale omylom som si ju nechala prevariť... myslíte že to vyšľahám????
24. okt 2013 o 16:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pridávam moje tohtotýždňovky a idem baliť :slight_smile: rána padám na welness vikend :slight_smile: ja sa tak tešííím :slight_smile: budem na vás dievčatká sladké myslieť v jacuzzi pod holým nebom s pohárom sektu v ruke :slight_smile: :slight_smile:
24. okt 2013 o 17:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (42)
dnes jsem tvořila podle kšiltovky, tak posudte sami
24. okt 2013 o 17:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (34)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok