Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
25. okt 2013

@mariann2 ta je dokonalá

mizulienka
25. okt 2013

@mariann2 uplne uzasna 😉

vladiella
25. okt 2013

@sisix inak ak 3D, tak by som to robila ako tu futbalku, ale bielu, a tie diery spravit tak ako sa robi do torty "syr s myskami"...

pipka
25. okt 2013

@mariann2 nadhernaaaa 😵

pipka
25. okt 2013

ja pridavam moju prave dokoncenu a padam na tu puncovu 😅
veeelka vdaka za vcerajsie rady mojej milovanej zienke @pristela 😵 😵 😵 mat priatela na telefone je najlepsieeeeeeeeeee 😀 😀 😀 😎 😎 😎 😵

anda1980
25. okt 2013

@vladiella nie, kokosový nechce, ale rozmyslam nad vanilkovym s bielou coko, inak ma ziaden iny bledy krem nenapada

jakelina
25. okt 2013

@anda1980 já dělám tento, že ve šlehačce rozpustím bílou čokoládu a po vychladnutí zašlehám do másla. Krém je téměř bílý, když dobře našleháš máslo s cukrem do pěny.

nanna11
25. okt 2013

Mile zienky tortickarky, pridavam svoju prvu tortu, za ktoru sa uz konecne nemusim hanbit 🙂, aj ked s Vasimi vytvormi sa neda porovnat 🙂

evicaka
25. okt 2013

Pridávam jednu svadobnú a idem sa venovať medovníčkom 🙂 Pekný víkend všetkým.....

ennie22
25. okt 2013

Ahoj děvčata,,,potřebovala bych poradit..Hrozně ráda peču,,moje dcerka bude mít rok a já bych jí chtěla asi jako každá máma udělat dort 🙂 prosím o osvědčený recept který se zaručeně podaří...na korpus a potah marcipán či fondát...nevim. Prostě bych chtěla udělat pěkný dětský dort,,budu moc vděčná když mi poradíte,,děkuju 😉

pipka
25. okt 2013

@ennie22 zarucene osvedceny recept NEEXISTUJE 😉 kazdej vyhovuje nieco ine a co je najlepsie je treba skusat, skusat a skusat 😉
najlepsia rada ako piect je zacat citat tuto diskusiu od zaciatku a na prvych stranach je rad najviac 😉 aj receptov 😉
aj v tejto teme 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/

anda1980
25. okt 2013

@jakelina dakujem, skusim

zuul
25. okt 2013

dievcata @pristela dakujem za rady ohladom tiramisu,
po prve a uzasne, mnam.
a @pristela polievala som sladenou kavou. a ze mnam, nie je vobec hrozne sladka (piekla som zo steviou aj plnila)

@pipka aj mna caka puncova, poprve 😨

pipka
25. okt 2013

@zuul neboj das, ked som ja dala...da kazdy 😝 😀
som sa toho bala viac a nebolo to take tazke 😉 vyzera super...a duuufam, ze aj chutit bude 😉 uz len cakam na info, ked si ju zajtra vezmu 😅 🙂
ale spravila som skusobnu polovicnu davku aj pre nas a chuti mi veeelmi, ja som maniak na puncaky, tak hadam bude aj im 😉

zuul
25. okt 2013

@pipka dakujem, korpus sa uz pecie, tato bude pre nas, tak dufam, ze vychytam vsetky muchy.
mnam aj ja ho milujem puncak 😀

jorsulova
25. okt 2013

@viera6 teda ta orchidea teda vlastne cela torticka je uzasna, chcela by som pre maminu spravit na buduci rok na narodky, ale zatial len studujem ako na to 🙂 Mas nejake dobre rady? comu sa vyvarovat a co urobit tak aby to bolo dobre? Vlastne cela stonka rastlinky je z coho? dakujem za odpoved 🙂

elamaslakova
25. okt 2013

Zdravím vás dievčence , pridávam moje dve tortičky , obe sú s jedlou oplátkou, jedna pre milovníčku tyčinky Margot a jedna pre šéfa na 50-ku , tá futbalová :D a idem sa pokochať vašimi tortičkami

bubobubina
25. okt 2013

@elamaslakova peknucke su, to mas foto na oblatke ci na fondane pls? mna caka prva s foto na nedelu, som z nej nervozna, ako vzdy ked robim nieco 1.x 😅

bubobubina
25. okt 2013

moje posledne, tu modru tacku si nevsimajte 😝

ennie22
25. okt 2013

@pipka děkuji skusim se tedy pročíst 🙂

denisak77
25. okt 2013

Pridávam svoje dve úbohé tortičky a MINECRAFT slovo nechcem dlho ano počuť,aj mojim chalanom som zakázala na určitý čas toto vyslovovať,no poviem Vám jedna hrôza.2 hod,som v kuse vykrajovala štvorce a potom nič nesedelo a hlavne hore.Skoro ma drblo.Nikto ma už na toto nenahovorí,chudáčik aj môj syn chcel MINECRAFT tortu,ale povedala som mu nech si čokoľvek iné praje ,len nie toto.A tá poľovnícka tiež nič moc.Ozaj a ešte jednu som prerábala,lebo známa mi volala,že ma prosí aby som prerobila tortu kamarátke,lebo sa hambí s ňou ísť na oslavu.Niesli ju 250 km z BA do k nám,ale poviem Vám dávno som sa tak nezasmiala,jedna katastrofa,ani som nevedeala ako to mám opraviť,nemôžem ju sem dať,aby ju niekto nespoznal,nechcem nikoho kritizovať ,ale toto predať a ešte v Blave,no neviem.

viera6
25. okt 2013

@jorsulovadakujem , ja si to vykrajujem ručne nemám formičky a stonka a kazdy lupeň je na drotiku...

viera6
25. okt 2013

@mariann2 cim si nakoniec zdobila tym bielkom?

aduskatt
25. okt 2013

dnesna, kamoskinmu synovi

aduskatt
25. okt 2013

a este jedna a veselo tahame dnes nocnu🙂

dm1
25. okt 2013

kocky prosim nejake super urgent rychle inspiro na teme Minie ale ako paradnica. Minie postavicku uz mam a chcu nejake cacky macky kabelku, hreben a tak a ja mam dost tolko modelovania som nemala ani nepamatam sa umodelujem k smrti. ak ratam aj prkotiny male tak som uz namodelovala cez 20 postaviciek a este pokracujeeeem 🤐

pipka
25. okt 2013

@dm1 no tortu taku nemam, ale puzzle take s minnie a daisy a ich butik mame doma, ked by si moc chcela 😅 😉

pipka
25. okt 2013
dm1
25. okt 2013

@pipka dakujem si zlata len ta minie je to jedine co uz hotove mam :D no uvidime nieco vymyslim hadam ma kopne muza nadranom ked pride torticka na radu :p

pipka
25. okt 2013

@dm1 hej hej ja viem, ze tieto nepomozu...no ved daj nejaku pudrenku, hreben, tie ich maslicky roznofarebne, roznobodkove 😉 hod tam motiliky, a kadejake cacky macky...som videla s malou niekolko dielov z butik mysky minnie a mala tam vseeeetko 😀 😉 takze je asi jedno co tam das, hlavne nech je to farebne a je toho veeeela 😉