Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alionuska
18. okt 2010

@martinex
@mokiri
@bzucinka2
@dm1
@vinka
@katrin21
@zlatat
@nikanika28
@yamahafazer
@anibas

Vsetkym vam strasne pekne dakujem za obdiv...no stihla som to,aj ked som mala obavy..a to som si vo stvrtok presla po horucej platni dlanou...som myslela,ze uz som dorobila... 😅 😅 Som si dve hodiny paprču mačala vo vode..aj slzicky boli,lebo som myslela,ze uz to nedorobim...ale mam doma polovicku,moju psychicku podporu..on sa staral o deticky a aj navaril 😀 😀 a aj som rada ze je doma,lebo zas zabil tri tyzdne v kamione a šefko mu nedviha telefon,lebo mu mal vyplatit...to mate dnes takych panov podnikatelov! 😖 Tak som mu povedala,ze mne je lepsie,ked je doma a pomaha mne,ako robit stale niekomu zadarmo.... 😝
Chladnicku som chcela kupit,taku starsiu,ale nakoniec som si vystacila s mojimi...a dve torty isli prec zaciatkom tyzdna...dve boli puncove,tie stacilo mat len v chlade...pokial som ich potiahla..a ostatne som napratala do tych dvoch chladniciek...🙂))

A ano aj MMF som si zarabala..este v nedelu,lebo toho bolo fakt fakt vela... ja ani neviem kolko cukru som minula,ale uz sa mi o tom aj snivalo😀 😀

@anibas este som chcela pozdravit Heniku..mrzi ma,ze mala nehodu,ze nech sa skoro zotavi a uzdravi!!!! Budem na nu mysliet! ☹

boldy
18. okt 2010

ahojte,
no hned z rana som dostala po papuli s prepacenim...
@zlatat krasny shrek
@nikanika28 peknucke torticky 🙂
@alionusik no co uz povedat, super zena, ja som hotova total co ty dokazes, krasne 😲
@anibas pekna torta a prave vcera som myslela na @henikav, ze kde je tak dlho... no je mi luto, co sa jej stalo ☹ skore uzdravenie prajem

zdenallicka
18. okt 2010

@anibas Ufff, to je teda zpráva..☹ Henince brzké uzdravení... 🙂

zdenallicka
18. okt 2010

@alionuska Ali, žasnu...🙂 A nestíhám.. 🙂 Krásné, jako vždy... a tak torchu se mi zdá, že už ses zbláznila, ale nechceš si to přiznat..😀

duplicka
18. okt 2010

@alionuska no nadhera a este stale robis z mmf, to si z kolkych balikov pripravila 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 na tolko torticiek 😉 😉 😉 😉 , prave som pozerala tvoj recept na str 1 tak vybehnem kupit nejake co sa daju umyt, lebo naposledy som robila z jojo a syncek mi ich podelil farebne tak,ze aj biel boli kadejako narezane na ruzovo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

duplicka
18. okt 2010

baby prosim vas ako urobim takuto syto hnedu http://www.freedsbakery.com/cakes/las-vegas-bir...

duplicka
18. okt 2010

este v starom pc som mala tusim z mimibazaru zoznam cukrikov na mmf, boli tam kadejake a aj tie na umytie,ale teraz to nevime najt, neviete poradit link 😉

zdenallicka
18. okt 2010

@duplicka NO tak buď si koupíš čokoflex nebo si uděláš čokohmotu z čokolády nebo použiješ nějaké dobré a tmavé kakao a zabarvíš si to tím.. Ale MMF se mi kakem nepodařilo hezky na sytě hnědou zabarvit... ☹

@alionuska Ty jak děláš hnědou??

duplicka
18. okt 2010

@zdenallicka cokohmotu asi nezvladnem ci? neviem najst recep ☹ ☹ ☹

zdenallicka
18. okt 2010

Modelovací čokoláda:
200 gramů čokolády
1/4 hrnku bílého kukuřičného sirupu

Rozlámanou čokoládu jsem rozpustila ve vodní lázni, ne nad vroucí, ale horkou vodou. Udělala jsem to tak, že jsem počkala až se voda začne vařit, vypnula jsem sporák a pak tam dala čokoládu a míchala až se rozpustila. Sundala jsem ji z lázně a jestě chviličku míchala, aby malinko zchladla. Přidala jsem sirup a míchala až se všecko krásně spojilo. Čokoláda se krásně začala odlepovat od stěn. Dala jsem ji na potravin. folii a nechala vychladnout, zabalila a dala na 2 hodiny do lednice.
Když se vytáhne z ledničky, tak je tuhá, stačí prohníst po kouskách v ruce a krásně se s ní pracuje.
Dobře zabalená prý vydrží měsíce.
Když ztvrdne moc, má se přihníst trochu kukuřičného sirupu.
Při modelování se teplem z rukou bude rozpouštět, tak ji strčte do ledničky zase trošku ztuhnout.

duplicka
18. okt 2010

@zdenallicka dakuuujjeeeem, no to by bolo jednoduche uz len ten sirup ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ nevadi budem improvizovat aspon s kakaom alebo nieco ine vymyslim, mam len praskove farby mozno by som mohla skombinovat len ake aby bol ahneda a ciernu nemam

carrie4
18. okt 2010

ahojte babule, no máte môj obdiv, ved tie vaše tortečky je aj škoda zjesť, také sú to umelecké výtvory. ja idem budúci týžden robiť moju prvotinku, tak mi držte palce. nejakú predstavu mám, bude úplne jednoduchá, poťahovať sa chystám z tých penových cukríčkov, len potrebujem od vás poradiť. ked už bude tortikča potiahnutá čím na nu nalepím dalšiu hmotu ? na videách čo som pozerala to vypadá, že to lepia niečím priesvitným ako voda, alebo žeby voda s cukrom... alebo kanagón 😀 ? poradte mi plllllls

zdenallicka
18. okt 2010

@carrie4 Voda nebo čirý alkohol... 😉

carrie4
18. okt 2010

@zdenallicka dakujeeeem 🙂

nikanika28
18. okt 2010

@zdenallicka no ja som natrafila na takyto recept, ale este som neskusala 😅 http://www.tortyodmamy.sk/cokoladova-cukrikova-...

zdenallicka
18. okt 2010

@nikanika28 Děkuji, vyzkouším..🙂

nelinka79
18. okt 2010

ahojte viem ze toto su sladke torty ale nerobili ste niektora tu slanu tortu??? neviem ake natierky dat aby sa nebili chute....

zdenallicka
18. okt 2010

@nelinka79 Já jsem si udělalal základ z taveného sýra, pomazánkového másla a trochy tvarohu a do jedné třetiny dala chilli, do druhé cibulku a pórek a třetí jsem udělala s troškou česneku..🙂

nelinka79
18. okt 2010

zdenalicka dakujem lebo sa bojim aby sa chute nebili predsa to bude vsetko v kope a aby nebol jeden raz takej chuti a ten druhy uplne odlisnej.

sse
18. okt 2010

@alionuska Alenka ty máš doma práčku na tie cukríky? 😀 kedy to stíhaš, 😕 veď ja keď umývam 2 balíky tak mi je tam dlho stáť 😀 😀 Nádherné tortičky, ale už teba sa nedá ani chváliť ty si proste úžasná 🙂

A tiež pozdravujem Heniku nech sa skoro uzdraví a zavíta zas medzi nás 🙂

A ďakujem všetkým za pochvaly, prsia sa oslávencovi veľmi páčili, stále by len bradavky ohrýzal, škoda, že boli len dve 😀 😀

Aj ostatné dievčatá chválim, krásne tortičky ste vytvorili. Mňa o 2 týždne čaká prvé auto ale vôbec netuším ako ho vyrobím, musím pozrieť nejaké postupy 🙂

bzucinka2
18. okt 2010

@nelinka79 ja ked som robila slanu, tak som davala cesnakovu natierku prekladanu s rodinnou 🙂

anibas
18. okt 2010

žienky nemáte nejaké obrázky - torta obdlžnik, na celý plech, žiadna kniha - ide o to, že ju chcú na rozrezanie do krabíc - tak nejaké rovnomerné zdobenie a aká farebná kombinácia pre ženu na 50-ku ?

zlatat
18. okt 2010

@anibas júj to sú správy - prajem jej skoré zotavenie, myslím na ňu.
@nikanika28 krásne tortičky

zlatat
18. okt 2010

@sse mňa zase o dva týždne čaká prvý dinosaurus a netuším ako ho zvládnem

anoli85
18. okt 2010

Ahoj dortařky, potřebuju Vaši pomoc..

Mám za úkol udělat potahovaný punčový dort a ráda bych se zeptala, zda to vůbec lze? Mám strach, že se mi pod tímto dortem bude potahovka rozpouštět.. Používám WI, ale klidně si pořídím nějakou jinou hmotu.. Na netu jsem viděla pár potažených punčáků, ale bojím se, že to dopadne špatně. Proto bych chtěla znát vaše zkušenosti s potahováním punčového dortu. Děkuji za záchranu 🙂

sse
18. okt 2010

@anoli85 vymiešaj si trochu masla s cukrom a ponatieraj s tým tortu a potom poťah akýkoľvek 😀 ja som raz dávala aj lekvár a tiež to bolo v pohode 🙂

petusko
18. okt 2010

ahojte dievcata, nemate skusenost s varenim salka v tlakovom hrnci?

evitkamalicka
18. okt 2010

@anoli85 ja som davala po potahovku tiez maslovy krem a nic sa jej nestalo, vid foto

hejdita
18. okt 2010

@petusko tristvrte hodiny 😉 aspon tak som citala ja....skusala som no zabudla som a varila som hodinu a stvrt a uz bol zhorknuty ☹ tak vela stastia.....🙂

petusko
18. okt 2010

@hejdita vdaka moc moc moc 😉 tlakac pouzivam vela, ale salko som este neskusala.