Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
26. okt 2013

@jakelina ale zas..slubila mi kamoska, ze ked pojdeme na Vianocne trhy, tak mam u nej punč a lokšu 😀 😀 😀 😝 tak aspon nieco 😅 😀

jakelina
26. okt 2013

@pipka to jsi hodná, já dostávám tak maximálně dvacet korun a jednou jsem dostala 50,-. Ale v 99 % případů nic. 😀 😀
Já jsem tento víkend nepekla a tak jsem si od toho odpočinula, všechno sklizené, žádné postavičky všude podepřené a rozdělané. Ani mi to nechybělo a ten příští víkend to se mi do toho vůbec nechce. 😝

mysiatkoo
26. okt 2013

@pipka asi to neobide nikoho, ale tak aspon som sa poucila.... v lete som nadavala na horucavy, ale toto vlhko je este vacsie peklo... a v hlave ako nasxval praaaaaaaaaazdno 😀 😀 😀 asi si vytnem za jeden, nex mi je pri tom aspon veselsie... prida sa niekto? 😝

jakelina
26. okt 2013

@pipka no vidíš, alespoň naturálie 😀 😀 😀

gumidekmomo
26. okt 2013

ahojte babulky tak pridavam dalsiu do mojej zbierky taku narychlo a jednoduchu 🙂) 😉

pipka
26. okt 2013

@mysiatkoo na zdravieeeeeeeeeeeee 😀 😀 😀 😀 dam si aj ja 😝 😎

lamps
26. okt 2013

@eliska22 Lenka, presne viem, ako sa cítiš ☹. Ja som robila minulý týždeň tú tortu s ovečkou, mala som z nej neskutočnú radosť, čo sa mne pri mojich tortách stáva veeeeľmi málokedy. Bol pre ňu chlap - ten bol v pohode a vyzeral aj spokojný tortička sa mu páčila, ale keď som stretla jeho manželku, ktorá tortu objednávala bola taká nijaká ani obraz ani zvuk a zmohla sa len na ďakujem za tortu. A to mi štyri dni pred tým ako si mali prísť po tortu zahlásila, že malá oslavenkyňa chce na tortu Gormitov 😠 😠 😠 😠 pritom, keď zajednávala tortu povedala mi, že výzdobu nechá na mňa. Tak som jej len povedala, že ja už mám postavičku vymodelovanú a ona, že to už....? A druhá super reakcia bola na tú darčekovú krabicu, pri zajednávaní mi pani povedala, že potrebuje tortu pre 79-ročnú maminu a chce na ňu bledulinko ružové ruže, ja som sa jej len slušne spýtala, že či môžu byť také jemnulinké ružové, či to nebude jej mamine vadiť, lebo také bledé ružové väčšinou objednávajú pre mladé dievčatá alebo bábetinká a ona sa normálne na to urazila 😝. Tvoja tortička je super 😵

pipka
26. okt 2013

@jakelina no moja uuuplne ti zavidim 😉 ja som takyto kraasny vikend mala minuly...jaaaj to je aka pohoda 😉
taky poriadok tu bol, az mi to bolo dovnô 😀 😀
ale dnes som uz poodovzdavala, zateplili nam dom, tak som dnes gruntovala, vyumyvala vsetky okna, oprala zaclonky, vydrhla si tu celu kuchynku...no tak tu mam vonavo 😵 😵 😵
do Vianoc uz ani neťuknem 😝 😅 😀 😀 😀

zato buduci tyzden sa aj zblaaaznim, co som si nabrala 😝 😅 🙄
boze takeeeee zakazky, ze som na pristelku myslela 😅 😀 z tych postaviciek sa aj scvoknem 😝 😅

mamcas
26. okt 2013

@lamps akoze to ta najkrajsia ovecka, ktora mala dusu sa nepacila??? Ludia su slepiiii a hlupiii a nevedia ocenit co je umelecke dielo vlastnorucne robene 😠 kokso ja keby som taku dostala tak je na policke roky rokuce a ani sa jej nikto dotknut nemoze 😝
@eliska22 mne sa torticka paci, lebo je jednoducha a taka cista 🙂 ja osobne neznasam tie spate ruky a podobne veci 😢 mi to skor ako pohrebne pride... takze kasli na nu a ver, ze vsetky dalsie co urobis budu vychvalene 😉

muffinka8
26. okt 2013

@lamps ono sú takí ľudia čo nevedia pochváliť aj keď sú spokojní 😝 Mne teraz chodili po torty len chlapi 😀 a to len "pekná" 😀 jak môj muž 😀 😀 ani nepozrie, ale všetko čo spravím je "peknééé" 😀 😀 😀
Mňa tento týždeň zarazilo len to, že tú bielu tortu s kvetmi poschodovú ... objednali velikú (ja také nerada robím 😝 ) a že na oslave zjedli len to horné poschodie 😕 😨 😨 no a doma sme tipovali že či si to spodné nechcú nechať na nedeľnú oslavu 😕 no ale tá prvá oslava bola vo štvrtok a v torte pribinák od stredy bol 😕 ale tak muž povedal, že to už je ich problém.

lamps
26. okt 2013

@mamcas no vidíš ☹ tak to už na tomto svete chodí. Ja mám dosť často také skúsenosti, že ľudia oveľa ľahšie ohovárajú, závidia a kritizujú akoby mali niečo alebo niekoho pochváliť ☹ ☹ ☹ a toto mi príde dosť od veci

eliska22
26. okt 2013

@lamps tak to potom keď už na tvoje torty niekto má takú reakciu, tak to potom už ozaj nechápem, lebo tvoje torty sú úžasné a tá ovečka bola nenormálna ale tak neboli to gormiti , že jo 😉 kašlať na takých ľudí, len vždy to zamrzí, ale potom musíme ísť ďalej a hlavne tých pekných reakcíí máme určite viac ako tých negatívnych 🙂

lamps
26. okt 2013

@eliska22 vieš, že už som si asi za tých 2,5 roka, čo pečiem zvykla na také všeličo, čoho sú ľudia schopní. Ani som to nejako veľmi neriešila a presne ako píšeš robím to pre tých ľudí, ktorí sa z mojich tortičiek tešia a je to pre mňa akási sebarealizácia popri mojich ratolestiach

zuul
26. okt 2013

@eliska22 torticka je krasna, jednoducha a tiez si myslim, ze ked ju teta Beta doniesla domov, obzrela, isto sa jej pacila. no to sa ty uz nedozvies. a neklesaj na duchu.
ja tiez vzdy cakam ako kazda z nas, ze budu milo hykat, aspon 100x povedia aka je uzasna (kedze pre mna je kazda uzasna a 1000x kontrolovana v chladnicke 🙂
no ale nezavdacis sa kazdemu a podla mna teta beta bola nasrata, ze aka krasna, ze ona taku nevie urobit! 😲
isto to bolo tak!

zuul
26. okt 2013

@lamps a k tvojej uzasnej, prekrasnej, jedinecnej ovecke sa radsej nevyjadrim! vsetko su to zenske zavistlive tie nase zakaznicky 😉

jakelina
26. okt 2013

@lamps tak to taky nechápu, dort byl s tou ovečkou úžasný, však jenom těch kuliček, co musíš našoulat a jak je to všechno pracné a jim se to nelíbí 😲 😲 😲 Já mám nejraději jednoduché dorty, jedna postavička, jemné dozdobené nějakou mašličkou a hotovo a lidi chtějí takové šílenosti. Myslí, že čím víc tam toho je, tak tím hezčí dort. 😝 😝

zuul
26. okt 2013

@mysiatkoo ahoj, ja si s tebou dam! nie sme ani tak daleko od seba 😉
ja som vcera do polnoci robila smoulov a teda tiez sa topili a spucili, ale drzia a susia sa.
praci zdar!

zuul
26. okt 2013

@pipka mozem sa poradit?
puncova sa chladi, dala som tenky plat na to dzem, hruby plat poliet, tenky plat dzem, hruby plat poliat a rovno natriet dzem a tenky plat. mozu byt tie platy aj takto?
zajtra otocit a polevu.

blackcat8885
26. okt 2013

Ahojte. Rada by som synčekovi upiekla na meniny tortu ale som úplný začiatočník,tortu som robila asi 3x v živote.Viete mi poradiť,dať recept alebo link na niečo jednoduché čo zvládnem?Pečiem koláče takže nejaké skúsenosti mám ale nevenujem sa tomu ako profík. dakujem 🙂

mamcas
26. okt 2013

@lamps bohuzial je to tak... dnes su ludia strasne zavistlivy a zly ☹ ale tak my mame z tych torticiek radost a hoci to zamrzi, nech idu do certa 😀 😝 😀

lamps
26. okt 2013

@mamcas presne tak 😉

evicaka
26. okt 2013

@eliska22 mne sa dnes ráno stalo niečo podobné, robila som svadobnú, stále som na ňu chodila kukať, že ako sa mi vydarila.... prišli po ňu chlapci, pýtam sa či môže byť a oni, že im to je jedno. Uvedomila som si, že sa ani tak neteším na peniaze, ale na pochvalu.. 😅

daja55
26. okt 2013

Moje prvé minitorticky na krstiny

grasie
26. okt 2013

@muffinka8 ďakujem 🙂

maya30
26. okt 2013

@eliska22 mrzi ma reakcia na tu tvoju torticku...je moderna, ale motivom presne vystihuje udalost, ani ja nemam holubicovy patchwork a silikonku zopate ruky, pretoze kazda birmovna torta tu na slovensku je na jedno kopyto, ja sa pre istotu pytam ci chcu nieco tradicne alebo skor moderne, no vacsinou chcu ludia nieco vynimocne 😝 hlavne aby to vela nestalo 😀 ... hlavu hore 🙂

lucula73
26. okt 2013

@lamps tá ovečka bola parádna,ale ľudia to nevedia oceniť,preto hoci ja ani neviem také krásne urobiť,ani sa o to už nepokušam,lebo tým deťom je úplne jedno,aká ovečka alebo macko na tej torte bude sedieť..aj tak to nikto nezaplatí,ten čas,strávený nad tým 😠 😝 😉

@blackcat8885 včera alebo predvčerom tu písala dáka kočka presne takúto istú otázku.......dostala pár odpovedí a rád...skús si prelistovať pár strán dozadu,určite to nájdeš.........
najlepšie je čítať túto diskusiu,aspo. od začiatku ,kde sa najvia c rozoberalo,ako sa robia poťahované torty 😉

mysiatkoo
26. okt 2013

@zuul jaaj tak to strngam aby az k vam bolo pocut 😀

halienka
26. okt 2013

Ahojte babulky, mám robiť medovníčkové srdiečka na stretnutie po 45 rokoch, vôbec ale neviem koľko asi za také srdiečko pýtať? mala by na ňom byť tá 45-ka a samozrejme nejako ozdobené trošku okolo ešte. Veľkosť len taká zhruba do dlane, nie moc veľké. A má ich byť len 20ks. Vedeli by ste mi dať radu aspoň orientačne, koľko asi pýtať? Ja som im sľúbila, že im aspoň približnú sumu dám vedieť dopredu, ale že presne uvidím až potom čo to urobím, lebo zatiaľ nemám predstavu ani materiálovo ani časovo čo to obnáša... Ďakujem moc za radu 🙂

majjat
26. okt 2013

ahojte, nenajde sa tu niektora z vas, ktora pecie detske torticky v blizkosti humenneho? Prave mi zrusila pani moju objednavku, tak neviem co spravim ☹

lokalistin
26. okt 2013

@mariann2 krasna