Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisix
27. okt 2013

@tertery nabarvim a pak modeluji.

sisix
27. okt 2013

@dm1 krasne dortíky, kolik sis rekla za ten poslední nebo když delas dort s viero figurkami?

pipka
27. okt 2013

@florentina no moja u nas sme sa zabehli ani neviem ako, teda nastastie aj u nas som sa asi najviac bala ja 😅 😀
Tomi nabehol uplne bez problemov co sa deti a uciteliek tyka, lebo ja zas mam to stastie, ze sme do mojej skolky chodili pravidelne, takze on poznal budovu, aj deti aj ucitelky..a hanka teda nabiehala po minulom roku uz do stareho kolektivu, takze pohoda 😉
no a ja... 😅 ja som nabehla ako keby som ani 5 rokov doma nebola 😝 😅 😅 skratka v tom frmole rannom a vlastne celodennom ani nemam cas mysliet na to, aky je den 😅 a teda pravdupovediac mi to tak leti, ze ani neviem ako a uz su dva mesiace za nami 😝
kiezby to tak chcelo ubehnut az do dochodku 😀 😀 😅

no a choroby...riesime aj my stale...teda len tomi..ale ze nonstop 😒 presne tyzden vydrzi v skolke a zas kasle ...ale ja mam to statstie, ze moji rodicia byvaju vedla a uz su na dochodku, takze plne supluju a varuju kazdu chorobu. 😉
teraz budeme mat jeśenne prazdniny, tak ak by bolo treba som s detmi 5 dni ja...a potom zase babka 😉
ale klop klop momentalne sme vsetci zdravi, tak duuuufam, ze to tak aj vydrzi 😎

tak sa drzte dievcence moje, pozdravujeme johanku a ze veeela zdaru v skolke zelame 😵

inak to vymyslanie...to poznaaaaaaam 😀 😀 nie od mojich deti ..ale od tych skolkarskych, to skratka tak musiiiii byt 😀 😀 😀 😅 asi aby rodicom prilis dobre nebolo 😝 ale to je fakt len ranna minutka a ked sa mama strati z oci, uuuz aj robia zle 😝 😀 😀 😀

pipka
27. okt 2013

@dm1 ty brdo Dani...si si zamodelovala 😅 ale uuzasneeeee 😎 😎 😎
a na tom vlaciku dole naschval nie su kolieska a komin? 😕 😅

zuul
27. okt 2013

@aduskatt adka sledujem kauzu a som zvedava co ti povie ak si pre nu nepride. 😲

aduskatt
27. okt 2013

@zuul no, o stvrtej mala dojst, tak o pol piatej som volala, vraj mi posielala SMS z ineho cisla, ze ma problem s autom, nic som vsak nedostala. A ze po siedmej jej maju doniest startovacie kable a pride. Oslavu vraj zrusili dnes, lebo maly je chory, ale rozkrajaju si ku kave.......mam strach, ze to ostane ku kave mne 😖

zuul
27. okt 2013

dievcata aky mate rafik na kocku, obdlznik?
potrebujem vysku 8cm a vsade som nasla len 5cm
dajte mi tip. dakujem.

zuul
27. okt 2013

@aduskatt tiez si myslim, ze uz nepride!!!!

dm1
27. okt 2013

@pipka diky 🙂 a vies ze keby nenapises s t ymi kolieskami tak ani nezistim ze som ich tam zabudla dat 😀 . Vobec mi to neprislo ze im este nieco chyba :D

zuul
27. okt 2013

myslim, ten nastavovaci rafik.

pipka
27. okt 2013

@dm1 doverne poznam 😅 som minule tak dovrzala datum na torte a tiez az na foto sme to zistili 😝 😀 😅

aduskatt
27. okt 2013

@zuul ja mam rafik 6 cm, 5 som este ani nevidela🙂
a nestras, ja este dufam.....snad dojde

brunila
27. okt 2013

@dm1 krásnéééééééééé dortíčky a ty figurky jsou perfektní....Dávam pochvalu!!

dm1
27. okt 2013

@sisix u mna je to jedno ci je postaviciek 5 alebo x :p

mamcas
27. okt 2013

@dm1 ty brdo 😕 to by som modelovala tyyyzdne asi 😝 krasne su a ta posledna je presny priklad toho, ze rocne dieta sice velmi tortu neriesi, ale rodicia az moc 😝 dufam, ze som nikoho neurazila 😕 tie zvery su ale paradne a ta cena by ma tiez zaujimala ak to nie je tajomstvo 😲

zuul
27. okt 2013

@aduskatt odkial ho mas?
nasla som stale takyto, aj tescom ma len 5cm
http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/nastavite...

aduskatt
27. okt 2013

@zuul mam ho aj v mojom eshope, je do dovoz z Ceska http://www.mnamuela.sk/p/1211

mamcas
27. okt 2013

Vidim, ze Vas tu je viac ako poobede, tak zopakujem prosbicku o radu 🙂 mam robit coko korpus pre 25 ludi a ma to byt obdlznik. Z kolkych vajec a ze ci na plechu klasickom, alebo ako? Jaj a chystam sa teda na ten v 2 teme hned na prvej strane 🙂 dakujem moooc za radu 😀

aduskatt
27. okt 2013

@mamcas ja by som robila vo forme 30x30, to by som mala tak akurat

zuzka7512
27. okt 2013

kočky poraďte niečo pre 9 ročného chlapca...oni nemajú radi poťhovku,tak neviem ..ale niečo jednoduchšie..ďakujem... 😉

dm1
27. okt 2013

@mamcas nooo mala 10 kg takze asi tak 😝

mamcas
27. okt 2013

@aduskatt uz som sa spytala, ci to nemoze byt stvorec, lebo presne taku formu ako pises mam, ale objednavala obdlznik 😒 tak uvidime

mamcas
27. okt 2013

@dm1 monstrum 🙂

daja55
27. okt 2013

@ajka82 ďakujem.vyskusam 🙂

aduskatt
27. okt 2013

@mamcas tak z jednej strany urez 1 cm a mas 29x30, to uz je obdlznik 😀DDD .ale neeee, sorry, len mam taku nahovno nladu, ze az

mia1111
27. okt 2013
lydik
27. okt 2013

Dievcata moje🙂 mala som vyhliadnutu inspiraciu na tortu a teraz ju neviem najst. Je to jednoposchodova torta s potapacom, ktoremu v predu z torty trci len hlava (ma snorchel a okuliare) a hore trcia plutvy. Torta je modra a na spodku ma po obvode morske koraly a pod. Prosim vas o obrazok, ak niektora mate. Vopred dakujem🙂

daja55
27. okt 2013

@dm1 klobuk dolu... 😀

simasa
27. okt 2013

Ahojte babule,
pridávam tortičku pre našu malú - podľa želania - tancujúca ovečka so sukničkou 🙂

jakelina
27. okt 2013

@lydik myslíš tuhle??