Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

hejdita
18. okt 2010

@anibas http://www.kosternovi.eu/dorty/dorty.asp?klic=169 a co na tento styl ze proste rozkrajis korpus velky a potahnes a oni si ho jednoduse nakraji jak budou chtit.....motiv muzes udealt podle sebe 😉 🙂

bzucinka2
18. okt 2010

@anibas a co tak taketo nieco bez zajkov, len s kvietkami? 🙂
http://www.tortyodmamy.sk/skola-stuzkova?page=2

lussy23
18. okt 2010

@zlatat - krásna šrek
@nikanika28 - úžasne tortičky. poččitač i macko.
@dm1 - klobúk dole, svokr abude mať radosť
@alionuska - super! nádhera. Macko pu, košík, všetky!

lussy23
18. okt 2010

@evitkamalicka - pekná torta

evitkamalicka
18. okt 2010

@lussy23 dakujem

alionuska
18. okt 2010

@zdenallicka ...ale nezblaznila..hnede MMF robim tak,ze ked topim cukriky,tak tam dam dve tri cokolady a lyzicu kakaa..ale to na 3-4 baliky cukrikov..podla toho,ake to chcem tmave... cokoladu Figaro na varenie! 🙂
@duplicka teraz som robila ale z 20 balikov..ale to som este mala nejaku hmotu v chladnice z predchadzajuceho tyzdna.... 🙂
@sse nemam doma pracku na cukriky.normalne ich vysypem do umyvadla,napustim si studenu vodu a akoby som prala..zo zaciatku som umyvala po jednom cukriku,ale takto to ide rychle!!!!! Super,ked su biele vyberiem a dam citronku a roztopit! 🙂

zdenallicka
18. okt 2010

@alionuska Děkuju..🙂

zdenallicka
18. okt 2010

Já když jsem je umývala studenou vodou (bonbony), měla jsem hmotu lehoulince narůžovělou, protože to tou studenou vodou nešlo úplně umýt.. pak jsem zkusila teplou a šlo to krásně..🙂

duplicka
18. okt 2010

@alionuska ako dlho moze zostat hmota, moze aj mesiac myslim mmf. no ja som opat robila z jojo a neviem mam pocit ,ze mi to s nimi ide stale horsie a horsie 😀 😀 😀 musim skusit haribo 😀 😀 😀
@maca77 cim pani postriekala tu hmotu,aby bola leskla?
@alionuska aj ty hmotu postriekas nejakym olejom?

no vnutro sa mi zase urobila nejaka redsia ta pudingova plnka a hmota sa mi akosi tahala a tahala , potom zle sa farbila ,hmmmm, no nakoniec mam opat uplne inu tortu 😀 😀 😀 😀 ,ale chutila 😀 😀 😀

jakelina
18. okt 2010

Jdu sem pro radu, jela jsem dnes speciálně do Lidlu pro bombony na potahování Haribo Chamallows Rubino a tam je vůbec nevedou. Možná je to tím, že ten Lidl je malý a nemají celý sortiment. Nevíte některá, který jiný řetězec je vede v sortimentu??? Děkuju pěkně za odpověď.

alionuska
18. okt 2010

@duplicka nie nestriekam nicim uz..ked potiahnem,...a neviem ani kolko vydrzi,ale myslim,ze dlho..pokym ju neminies... ja to minam priebezne... tak mne mesiac urcite nestoji v chladnicke..najviac tyzden... 😀 😀

katrin21
18. okt 2010

baby, kto da recept na puncovy korpus???? ako urobim puncovu tortu?
a nemate niekto tip na kamion? moj ma vo stvrtok narodky a ma kamionovu dopravu, tak som mu chcela urobit, ak budem stihat, .... vopred dakujem 🙂
ale si trufam, druhu tortu a hned kamion, co? 😀

a tiez netusim , kde zoberiem farby.. lebo tu maju len bielu K2 a doma mam len cervenu.. tak prinajhorsom bude biela plachta auta a cerveny - ruzovy predok kapota 😀

maznacik007
18. okt 2010

@katrin21 nie jej to kamion.. ale vlacik ale podla mna by sa to dalo tiez tak nejako.... vymodelovat

katrin21
18. okt 2010

juj, no ale na toto nemam... ja by som skor taky nalezato.akoby pohlad zboku.... akoze upeciem plat na plech, potom ho prelozim, naplnim a orežem nejako ako kamion... toto je uz 3D a to nie, to je moc tazke na prvykrat takto..... a chce to potom aj vela farieb a to nemam :(

katrin21
18. okt 2010

a kolesa nejako s Disco keksov urobim asi....

hejdita
18. okt 2010

@alionuska ako? co? to das normalne cele cokolady???? a este aj kakao? a nemrvi sa to nijak? alebo to este niecim istis mas doma treba susene mlieko alebo to fakt drzi pekne po kope??? lebo ja ked idem robit hnedu tak vela gelovky davam a takto by to bolo jedndoduchsie aj na ciernu ze nemusim davat dve farby ale len by som tu hnedu zafarbila na cierno ci nie??? 😕 😕 😕 😕 😕 🙂 a si velmi sikovna obdivujem 😵 😵 😵 😵 😵 😵

danciacik
18. okt 2010

ahojte, musím vás dočítať cez víkend som nestíhala - tu sú moje víkendové tortičky

anibas
18. okt 2010

@maca77 véééľmi pekne ďakujem, niečo také som rozmýšľala - a akože som tento postup nevidela ? 😅 😅 😅 😅 veď ja mám prelúskanú www.stránku spredu aj zozadu

dm1
18. okt 2010

@alionuska mohla by si sa niekedy natocit ked budes take mnozstva robit strasne by som to chcela vidiet lebo voooobec si to neviem predstavit. nieco uzasne fakt. A ja som tiez raz skusala dat pri topeni cukrikov cokoladu a bolo to super tento tyzden idem znova skusat lebo idem robit kos ruzi

maca77
18. okt 2010

@duplicka netuším aký je to sprej
@anibas ... mne sa tie torty veľmi páčili, tak som si to uložila 🙂

mrka2
18. okt 2010

@katrin21 praskove potravinarske farby by si mala dostat pomaly v kazdej drogerii. aj v nasom zapadakove ich maju 😀

dm1
18. okt 2010

@maca77
@duplicka
je to carlex sprej aj na vymastenie foriem sa moze pouzivat http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...

reruna
18. okt 2010

@sse ahoj já jsem dělala auto podle tohoto návodu http://www.make-fabulous-cakes.com/car-cake.html a super to dopadlo, aspoň myslím 🙂 teda na začátečníka jako jsem já, jestli se chceš mrknout,, tak ho mám v albu

super dortíky jste popřidávaly, já jsem dělala mladýmu k svátku medvídka Pooh, mám novou silikonovou formu z Lidlu, ale jelikož jsme se starším strávili nedělní dopoledne na pohotovosti se zánětem stř. ucha, tak jsem neměla čas na potahovku a ozdobila jsem to jen citronovou polevou, tak snad příště to zkusím s MMF. Poprvé jsem dělala třesený krém a supeeeeeer, rychlovka a vynikající.

maca77
18. okt 2010

@dm1 dík 😉

@alionuska veĎ ty tie cukríky musíš na kartony kupovať 😅 ešte sa predavačky nezačali čudovať, či ich toľko doma zjete? 😀 😀 ... tou hnedou hmotou s čokoládou a kakaom máš potiahnuté tie tmavo-hnedé torty ako napr. aj teraz?
... a zabudla som pochváliť, všetky sú znovu krásne... 🙂 😵 😵 😵

.... aj ostatné torty ktoré sú pridané, nielen Alenkine 😉

reruna
18. okt 2010

@zdenallicka s tou čokohmotou se dá i potahovat? nebo je to jen na modelování?

vinka
18. okt 2010

@alionuska tak to sa divím,že až týžden.Pri tvojom mega počte. 😀 😀 😀
@maca77 toto už aj mna napadlo,že či nieje divná pre predavačky.To musí týždenne aj 20 kúpiť 😀 😀

bzucinka2
18. okt 2010

@danciacik pekne torticky 🙂

sylvia75
18. okt 2010

ahojte...baby parádne torty.... 😉
alionuska pri tvojích tortách a hlavne pri tom množstve mi padá sánka vždy.....waw 😲
ja som sa trochu bavkala a chystala si spidermana na ďalšiu tortu a tu je výsledok...

vinka
18. okt 2010

@sylvia75 je krásny. 😉