Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
31. okt 2013

@lucula73 ja som dnes prvykrat pytala zalohu, uz nedam bez zalohy ani f

brunila
31. okt 2013

@jakelina děkujiiiiiiiiiiiiiii moc...a je někde ten receptík na citr. marmeládku???? 🙂 🙂 🙂 Jsem takový malý otrava 🙂 🙂

aduskatt
31. okt 2013

@zuul vrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
bzw, mne sa doteraz neozvala ta hlupana, co mala urobenu to tortu,. ani len ze sorry, alebo co

jakelina
31. okt 2013

@brunila jednou jsem ho sem dávala. Já dělám tak, že omyté a nebo neošetřené citrony nejdřív oškrábu tu žlutou slupku a v trošce vody to povařím, nesmí tam být to bílé-albedo. Jinak to bude hořké. Pak ocedím a vymačkám tolik citronů, aby toho byl litr a podle návodu na želírujícím cukru uvařím marmeládu. Je potřeba koupit nějaký 1:1 ty ostatní ne, pak je to moc kyselé. Prostě na kilo cukru. A to je celé. Tu kůru tam pak nedávám, ale někdo to dělá i s tím. Mně to moc nechutná. Pokud nechceš dávat kůru z čerstvých citronů a nebo neseženeš neošetřené, tak si kup tu sušenou a postupuj stejně. 😉

muffinka8
31. okt 2013

@eliska22 no ja by som ju radšej sama zjedla 😝 ... a aký mal dôvod že nechcel?

zuul
31. okt 2013

dievcata teraz si tu bola moja kamoska pre tortusu, chcela tenisku, som ju robila 3hod a ona ze "no dobra je"

vcera mi vecer volala dalsia kamoska ze ci jej urobim na tento piatok a je ze nie, ona ok a cau.
tak som jej teraz ponukla tu hotovu, ze aj tak nedala urobit synovi na 6 rokov ziadnu, ked som jej odmietla. ze budu mat 15ludi, torta je 3,6kg. a som je vyratala cenu a ze to je vela zbytocne, ze ona z nej chce len polovicu! a nech jej na tu polovicu urobim 3 postavicky zo star wars! ti sibe a tie mi nezaplati nikto!

bola som akurat zaviest deti k babke a taku nechut aku mam, to ste asi nemali ziadna. a dve len omaslovane
, nedokoncene este v chladnicke. vrrrrrrrrr.

lukika
31. okt 2013

Neviete mi poradid čo mám dať do google ak chcem pozŕiet takú tortu že oslava? Alebo nemáte niekto nejakú takú. Ja tam chcem dať my little pony akože oslavujú- torta -darčeky... len som chcela nejakú takú vidiet hoci bez poníkov len my také nič nevyhadzuje

jakelina
31. okt 2013

@zuul já už měla takovou chuť praštit s dorty několikrát. Nejlíp si týden odpočinout, potom se zase budeš na to těšit. Ale co nezměníme je lidská blbost. 😝

zdenka828
31. okt 2013

Prosím o radu 🙂 Ako je to s poťahovou hmotou? Je lepšie si ju kúpiť, alebo je aj nejaký dobrý domáci recept?
Ešte nikdy som nerobila tortičku s poťahovou hmotou. Tak by som bola veľmi vďačná za všetky rady 😅

brunila
31. okt 2013

@jakelina Moc děkuji,určitě vyzkouším 🙂

sisix
31. okt 2013

@zdenka828 ja kupuji smartflex a redim s formixem. Ale pro jednu dortu bych koupila smartflex.

tertery
31. okt 2013

Holky, za jakou nejkratší dobu potahovat hmotou dort? Mám ho v lednici nakrémovanej 🙂 dík

zdenka828
31. okt 2013

@sisix: Akurát som si to vygooglila. A uf - ono je to tak drahé? Už chápem, prečo jedna tortička stojí toľko, koľko stojí 😀
Koľko toho vlastne človek potrebuje na klasickú okrúhlu jednoposchodovú tortu?

jakelina
31. okt 2013

@brunila nemáš zač

jakelina
31. okt 2013

@zdenka828 kolem 70-80 deka. Ale záleží jak vysokou a jaký průměr.

zdenka828
31. okt 2013

@jakelina: Ďakujem 🙂 A ešte by som sa rada opýtala - viem, že pre vás skúsenejšie je to možno banálna otázka - ale ako sa farbia hmoty? Napr. ak ju chcem mať červenú? Primiešam do hmoty potravinárske farbivo?

jakelina
31. okt 2013

@zdenka828 ano, já používám gelové barvy, jestli máš sypké v sáčku, tak trochu barvy rozpusť v alkoholu a pak přidej do hmoty. Alkohol vyprchá a nezředí ti potah. 😉

zdenka828
31. okt 2013

@jakelina: Ďakujem 🙂 Prvý krát budem robiť tortičku s poťahom pre priateľa, tak sa musím posnažiť, aby ma potom budúca svokra nepovažovala za neschopnú 😀
Samotná torta aj s plnkou nebudú problém, len tej poťahovky sa bojím ako čert kríža. Tak snáď to zvládnem 🙂

dagmarmustafa
31. okt 2013

Náš Halloween 🙂

tertery
31. okt 2013

Holky, za jakou nejkratší dobu potahovat hmotou dort? Mám ho v lednici nakrémovanej emoticon dík

aduskatt
31. okt 2013

@tertery ak sa da, aspon hodinka

sisix
31. okt 2013

@zdenka828 koukam holky uz odpovedeli.

jakelina
31. okt 2013

@tertery klidně za hodinu, když ti dobře ztuhnul krém. Já potírám čokoládou s máslem a to ztuhne rychle.

muffinka8
31. okt 2013

@zuul toto nechapem, ved to dieta by sa potesilo a darceky su fajn pri chorobe. Tortu by isto zjedli aj tak a pre dieta spravim aj dve oslavy, ved ta druha moze byt aj bez torty.

daja55
31. okt 2013

@jakelina prosím ťa, ako to robíš s tou čokoládou, dobre som pochopila, pod poťahovku?Diky 🙂 🙂 🙂

eliska22
31. okt 2013

@muffinka8 zdalo sa mu, že veľa pýta za tú tortu 😝

eliska22
31. okt 2013

@dagmarmustafa krásne 🙂

eliska22
31. okt 2013

@zuul radšej ste ju ozaj mali zjesť vy 😝

jakelina
31. okt 2013

@daja55 ušlehám půl másla a do toho zašlehám půlku nebo celou roztopenou čokoládu. To je celé. 😉

daja55
31. okt 2013

potom tým obleješ celú tortu, prv než dáš na ňu poťahovku__