Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

minap
31. okt 2013

Ahojky Děvčata, v první řadě musím říct, že jsem tady našla úžasné návody jste prostě šikulky. No a když jsem našla ty návody na různé postavičky, napadlo mě vyzkoušet si to taky 😒 . Bohužel jsem to nezvládla, udělala jsem falešný marcipán, bohužel mi nedrží tvar, dala jsem tam moc vody, nějak jsem to neodhadla. Když mám řídké těsto, přidám mouku, ale co mám přidat do marcipánu ???? Sušené mléko a nebo cukr ???? 😖

muffinka8
31. okt 2013

@eliska22 dopredu nevedel cenu?

aduskatt
31. okt 2013

@minap cukor alebo skrob

luciahromadkova
31. okt 2013

@dagmarmustafa perfektne... 🙂

luciahromadkova
31. okt 2013

@pipka janka torta je perfektna... 😉

adrika202
31. okt 2013

pre mojho veľkáča ktorý dnes oslavuje 10 te narodeninky 🙂 torta podla jeho navrhu 🙂

laumi
31. okt 2013

Tak skromne 🙂 ďalšie pokusy 🙂

eliska22
31. okt 2013

@muffinka8 neviem viac podrobností, ale poznám toho čo u nej objednával a je to chuj 😅

akapulko
31. okt 2013

pridavam aj ja moje narychlo zbuchane muffinky ,pre mojich spuntov do skolky dnes maly pááááááárty 😀

laumi
31. okt 2013

Prosim radu, jedlu oblatku dať radšej priamo na omaslovanu tortu, alebo skôr na potahovku? Tam by som to prilepila medom?

jakelina
31. okt 2013

@laumi je na to speciální gel a líp na potah, krém ti to může rozmočit a není to hezké

muffinka8
31. okt 2013

@eliska22 😀 😀 😅

lucula73
31. okt 2013

Pridávam teraz dokončenú a ešte ma jedna čaká.
Už som takú podobnú robila jednu,ale srdiečko a toto chceli štvorec 🙂 ,poťah je pasta dama chocolate 😉

@laumi na poťahovku možeš prilepiť aj medom 😉

nika266
31. okt 2013

Tu su moje posledné tento týždeň

pipka
31. okt 2013

@zuul to je sila!!! na to sa ani neda nic napisat 🙄
fakt sa mi rozum zastavuje nad vychcanostou a drzostou niektorych ludi 😠 😠 🙄 🙄 🙄

halienka
31. okt 2013

@zuul no keď to čítam, tak sa vo mne prebúdza pomstychtivosť. Normálne jej povedať: ok, nevadí tak vám spravím tú tortu o týždeň keď budete oslavovať? A keď by súhlasila, tak by som ju nechala v tom a deň pred oslavou by som jej večer zavolala, že sorry, ale ochorela som tak torta nebude! 😝 😠 Fakt svinstvo ☹

macamac
31. okt 2013

@halienka 😀 😀 😀
ty sa nezdáš 😉 😀
ale dobrý nápad 😀 😉 🙂

macamac
31. okt 2013

a inak baby
povinne baľte k tortám aj papierik s linkom na túto tému
nech čítajú
koľko máte práce okolo ich vymýšľancov
že mosty, bazény, 😝 a čo ja viem, čo ešte
modelujete o dušu, surfujete po nete, hľadáte obrázky, idete fotiť naživo štvorkolky,....
radíte sa tu, ako namiešať ten správny odtieň farby
ako sušiť kvety, robiť krajky, čokotransfery,....
ak sa nepodarí na prvý raz, robíte znova
v noci, na úkor spánku
cez deň, na úkor rodiny

a ony ešte nevedia oceniť vašu prácu?
nemajú úctu k námahe druhého a ešte otŕčajú "gamby" ? (prepáčte) 😝

no nech si to tu preštudujú
potom nech si pokúpia veci k tomu + suroviny a nech skúsia 😝

by zmenili pohľad na vec

ja tu len zííííram, čo všetko dokážete, stihnete a ešte aj žijete okrem toho 😀 😉 🙂

KLOBÚK DOLU DIEVČATÁ 🙂 😎

vierka0
31. okt 2013

@laumi ja to robim tak, ze tortu potiahnem, oblatku potriem maslom vymiesanym s cukrom (uplne tenucku vrstvu) a prilepim to tak na tu potahovku a okraje stale oblozim nejakym lemom z potahovky - este sa mi nikdy ta oblatka nerozmocila ani nestocila..

lokalistin
31. okt 2013

@aduskatt som sa ta chcela aj pytat na fb jedna osoba napisala,ze vidim, ze problem s tortou vyrieseny a ty si odpisala nieco ako no neozyvali ste sa...., to bola ona, ci nie?som nad tym rozmyslala,ze slaha este to aj pozoruje ako sa nad tym rozculujes

lokalistin
31. okt 2013

@zuul je mi to moc luto,ja neviem co sa s tymi ludmi deje, asi je nieco vo vzduchu 😝

aduskatt
31. okt 2013

@lokalistin nie, nebola to ona, jedna znama, ktorej som uz robila tortu sa ozvala, ked som napisala, ze za suroviny a ze sa mi isto ozve, ci si pre nu pride ona. No a kedze sa neozyvala este ani vecer o siedmej a vnutri bola slahackova plnka, nechcela som riskovat, tak sme to rozkrajali a ona sa chvilu potom ozvala, ze na druhy den rano mala v plane pre nu prist( to som vsak nemohla vediet, ze sa este ozve)

lokalistin
31. okt 2013

@aduskatt aha ja, ze to ta drzana

aduskatt
31. okt 2013

@lokalistin to by som ju asi niekam poslala..ona sa od nedele poobedia vobec neozvala, ani na SMS, proste nic..........

lokalistin
31. okt 2013

@aduskatt no ja som sa este cudovala,ze ty jak milo na nu 😉

aduskatt
31. okt 2013

@lokalistin ja mam chut ju rozthnut v zuboch, najhorsie je, ze ked si pojdem pre tovar, mam sancu ju stretnut v jednom velkosklade..........nemam chut ju ani vidiet

lokalistin
31. okt 2013

@aduskatt no ja tiez neviem, jak by som reagovala

aduskatt
31. okt 2013

@lokalistin ved to, ze ani ja..........ako sa poznam, tak este ja sa budem citit trapne

lokalistin
31. okt 2013

@aduskatt presne, cela ja

lokalistin
31. okt 2013

@aduskatt idem kuknut nejaky film dobru noc