• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@mimcak je to vlastně piškot, jenom vajíčka, mouka a cukr. Tak je takový lehký a je hodně nadýchaný, musím ho opatrně přenášet, normálně se mi do něj boří ruka.
5. nov 2013 o 15:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@levandulka3 ahojky, akurát potrebujem odpoveď na otázku, na ktorú budeš vedieť určite odpoveď, keď vidím tvoje muffinky....čo dávaš pod poťahovku, aký krém, maslový či nutelu, alebo žiaden? a potom ich skladuješ v chladničke?Ďakujem za pomoc!!
5. nov 2013 o 15:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@chavierka ak môžem ja ked som robila mafiny tak pod marcipán som dávala nutelu.
5. nov 2013 o 15:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimcak ďakujem pekne za pohotovú odpoveď :slight_smile:, takže určite s nimi do chladničky asi do druhého dňa, však? :dizzy_face:
5. nov 2013 o 15:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kika777 ja by som ju zobrala, mas este nieco navyse? :wink: dakujem
5. nov 2013 o 16:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka si aky proslooooov dalaaaa :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ty sa musis v sobotu uvolniť :P pocuj a ked uz nemas doma drahého :stuck_out_tongue_closed_eyes: a mas detvaky , mozem dobehnut k tebe , nemusis sa trepat :stuck_out_tongue_closed_eyes: by som vzala taxika a Lusil by pak dosla pre mna ku tebe , čo ty na to ? Ti mozem aj pomoct s pečením - a to jeeeeeesť :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
5. nov 2013 o 17:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Ahojte babule. Neskusala ste niektora potahovat tortu tym fondanom od Dr. Oetkera? Ako sa vam Pripadne s nom tobili? Je v akcii len Neviem ci nebude lepsie kupit k2 alebo nieco podobne.
5. nov 2013 o 18:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mayka to nech Ťa ani nenapadne ho skúšať :sweat_smile: , prídeš o nervy moja. Na poťahovanie katastrofa, modelovať sa z neho tiež nedá, nestuhne.
5. nov 2013 o 18:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt no, si predstav, ze miesto 10 cisel a 6 abecied mi to poslali opacne
5. nov 2013 o 18:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia1111 :grinning: no diky. Som si kupila jedno balenie ze ochutnam à pisu ze 200 g vyjde na potiahnutie torty. Uz to sa mi nezdalo. :grinning: :grinning:
5. nov 2013 o 18:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela no to by bolo najsam supeeeeer..ale sak zas keby nas "tata roka" mal zaujem byt s detmi...to vyzistim :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak pak mozeme aj dakam vyrazit...ale v kazdom pripade ku mne moozete dojst v kliidku hocikedy :wink:
5. nov 2013 o 18:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Baby este technicka otazka. Idem robit posvhodovu tortu. Spodok priemer 32 cm à vrch 18 cm. Kolko hmoty mi bude treba? Plus este budem modelovat zopar kvietkov...
5. nov 2013 o 18:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mayka tak kilo a pol hmoty a isto nie ten oetker, to ten, kto pisal ten navod na pouzitie isto fetoval...s tym nepotiahnes ani prd, nie este 26 cm tortu
5. nov 2013 o 19:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mayka dvě kila nejmíň, záleží i jak silně vyvaluješ.
5. nov 2013 o 19:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte babenky, po dlhom čase niečo nové :grinning:
5. nov 2013 o 19:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (27)
Baby dakujem moooc. Ste zlaticka.
5. nov 2013 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pipka zo smouliakmi ti pomozem, uz som robila :sweat_smile:

dievcata @pipka @jakelina @ajka82 dakujem vam, cokotransfer sa suuuuuuuuuuuuuuuuuuper podaril. mozno trosku viac esteticna a bude to ok.
5. nov 2013 o 19:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@mayka - bola som off, presne, ako baby píšu, nemáš šancu potiahnuť s 200g marcipánu jednu tortu, to by si to musela vyvaľkať na hrúbku kancelárskeho papiera a to sa Ti isto nepodarí ani vyvaľkať a už vôbec preniesť...:sweat_smile: , ale ak hej, tak vieš čarovať :grinning: . Ja na klasika tortu miniem na potiahnutie cca 600-700g, tak určite kilo a pol hmoty spotrebuješ, + navyše na modelovanie a ozdôbky...
5. nov 2013 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mia1111
@jakelina
@aduskatt aaale oetker uz predava aj fondan v takych super velkych baleniach ako marcipan, len som nemala cas studovat co na nom napisane :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. nov 2013 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ajka82 ja viem, rozoberala som to tu minuly tyzden.tiez tvrdia, ze 200 gramov na 26 cm tortu a kilo ta vyjde na 12 EUR......ani nemam odvahu to skusit
5. nov 2013 o 19:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ajka82 - hej? No to som nepostrehla, ja také veci v obchode zásadne prehliadam :grinning: . No len mayka písala, že kúpila 200g a na obale je sľubovaný zázrak, že s tým potiahne tortu 26cm, tak to kúpila asi ten, čo sa tu podchvíľou spomína :sweat_smile: :wink:
5. nov 2013 o 19:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mia1111 to ja som tiez nahodou, lebo som bozmyslala, ze babam vezmem tu tubu na zdobenie s bielou polevou a nadstavcami a vedla toho to akurat mali vystavene :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
5. nov 2013 o 19:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps juuuj a nepojdes k pipka cez karlovku, ze by si to cestou u mna radsej vyhodila? :grinning:
5. nov 2013 o 19:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Zienky robim tortu pata a mata ako oberaju jablka. Prave robim konstrukciu stromu spajla a drotik, ked to dokoncim tak obalit alobalom a potahovat marcipanom alebo este nieco pod to? Mozem si postavicky a ten strom z potahovky urobit aj mesiac pred zdobenim torty? Ci to je velmi skoro? Chcem si to postupne porobit a nenahanat sa, dakujeeeeeem :slight_smile:
5. nov 2013 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuul supeeer beriem ta za slovo :grinning: :grinning: :sunglasses: uz aj pod...uz sa tu trapim :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
5. nov 2013 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ajka82 nie nie nie moja...ale ku mne mozes aj ty priiiist :grinning: :grinning: :sunglasses: a zjeme ju aj s pristelkou u mna :dizzy_face: :grinning:
5. nov 2013 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ajka82 :grinning: :grinning: :grinning: ach moja zlatá, ja ti ani neviem, kade sme do BA minulý týždeň prišli :grinning: :grinning: :grinning: šoféroval brat, išiel podľa navigácie a keďže Veronka prevracala celú cestu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: vôbec neviem, kade som sa na Kramáre dostala :grinning: :grinning: :grinning:. A keď sme išli domov bola som už taká unavená po tom, čo sme v nemocke vystáli 4 rady, kým sme sa dostali ku našej Dr., že cestu domov som už tiež neriešila.
A dievčence moje sladké moc ďakujem za milé slová povzbudenia, ste všetky mooooc milé, ale ja sa tak strašne o tú moju žabku bojím a vidím na nej, že aj jej to behá po tej malej hlávke a bojí sa tiež :frowning2: :frowning2: :frowning2:
5. nov 2013 o 20:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps a samozrejme budem drzat palce, nech vsetko prebehne bez problemov :wink: keby bolo nahodou nieco treba doniest do nemocky, tak pisni
5. nov 2013 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ajka82 ďakujem moc :dizzy_face:
5. nov 2013 o 20:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps a budete aj lezat v nemocke potom...ci vas hned pustia? ze by sme vas dolsi teda kuk a podporit vas :dizzy_face: :dizzy_face:
5. nov 2013 o 20:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok