Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katrin21
18. okt 2010

@duplicka no ved prave tak to chcem, ja nechcem kremom potierat, ale marcipanom 🙂 skusmim 🙂

hejdita
18. okt 2010

@duplicka davaj na dva sacky pudinku tak tristvrte litru mleka proto to mas ridke musis to mit huste protoze to chces jako krem ne pudink na svacinku 😉 🙂 a pak maslo a bude krem jak vysity....a pod potahovku vice masla jako pudinku at se dari 🙂

rybca
18. okt 2010

@alionuska porad prosim, chcem robit na Haloween tekvicu velku, ale neviem ako ukoncim potah naspodku, ked tam bude priemer mensi ako v prostriedku?

duplicka
18. okt 2010

@katrin21 jej dobry link si nasla, uz idem kuky, no podla mna skus mmf, fakt to nie je narocne a aj chutne, mne sa sice kde tu netooo,ale to preto,ze mi chalani behaju okolo a robia nezbednosti a biju sa mi, tak odbieham a potom domotam 😀 😀 😀 😀

alionuska
18. okt 2010

@vinka 😀 😀 😀 ale viem aj jednu urobit..... 😅 Sašenke som robila v nedelu... a moja mama nechapala,ze za dvadsat minut som dokazala tortu naplnit,potiahnut a aj dokoncit🙂))))) 😀 😀 zajtra vam hodim fotky aj s malou Saškou..straaaaaaaaaasne sa tesila...dostala plysovu Fifi od tatina a tortu Fifi odomna🙂)) 😀

alionuska
18. okt 2010

@rybca normalne si to rukou uhladis...ten potah sa ti prisposobi..ja idem tento tyzden robit 40cm vysokeho tucniaka..a tiez si lamem uz teraz hlavu ako ho potiahnem v celku...ked je to take vysokanske... 😅 😅

duplicka
18. okt 2010

@hejdita no tiez ma to napadlo,ze dat menej mlieka,len ten vanilkovy som minule robila presne tak sito a bol ok, akoby bananovy zacarovany 😀 😀 😀 😀 😀 . cize robis to tak,ze do pudingu pridas maslo? alebo do masla puding,lebo babka ma dnes lamala,ze to ma naopak 😀 😀 😀 robit. no uz proste som domotana 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a asi si napisem presny pomer, inac masla som dala 350gr bolo to malo?

vinka
18. okt 2010

@alionuska no tak to som zvedavá.To ti až 20 min.trvalo? 😲 Pri tvojej šikovnosti si ju mala v lufte robiť 😀 😀 😀 ale nie srandujem.Tak tvoja mama asi nesleduje každy týžden torty od teba ako mi však,Lebo mna by to neprekvapilo. 😀 😀

katrin21
18. okt 2010

@duplicka ja to MMF nechcem, lebo je to grc navyse roztapany v miktovlnke a tu ja nepouzivam zo zdr. dovodov 🙂 takze nie... predavaju tu K2 tak jedine z toho,skusila by som mliecny marcipan, ale nemam asi teraz cas na to....

duplicka
18. okt 2010

@katrin21 no mi tu potahovku nejeme, konci v kosi, brr nezdrave 😀 😀 😀 😀 😀 a prifarbene,ale krasne. k2 ma ake zlozenie? ja som chcela skusit falosny,ale nebol na to cas 😒

katrin21
18. okt 2010

no K2 je cukor a tuk , tiez nic moc..ale aspon to nemusim hriat v MW... ja ten marcipan prave chcem jest, chuti mi, takze.... aj jaj chcem skusit falosny, alebo aj pravy, ale teraz vazne nestiham tento tyzden....

rybca
18. okt 2010

@alionuska jaj, to by som poprosila potom fotopostup toho potahovania na spodku..🙂)))))))))) ja som uz nieco takto skusala a sa mi to dolu vlnilo, vobec sa mi nechcela hmota znovu scvrknut, moze to by tym, ze ja potahujem dost natenko? tak 2mm mavam potah, netrha sa mi a viac uz aj mne samej vadi pri jedeni..🙂))

duplicka
18. okt 2010

baby prosim a potahovka wi je z coho zlozena?

duplicka
18. okt 2010

tu su moje dve posledne, teda ta fialova ani nie je fialova na foto ☹ ☹ ☹ , no nabuduce sa mi snad podaria este lepsie. este som chcela urobit podlozku,robite to z kartonu a baliaceho a folie?

dm1
18. okt 2010

@alionuska ze natoco to skor prudko naucny program po ktorom by sme si my vsetky pripadali strasne gramblave 😀 . A mam na teba otazocku. Ty uz si robila vankusik mna caka tiez a chcu ho tak cca. 5kg. Ake mam dat rozmery aby som sa aspon priblizne trafila???

mrka2
18. okt 2010

@katrin21 no ved kupis si hmotu (ja som to skusala na Pasta Dama Top) a normalne si ju premiesis (ja som trosku ohriala v mikrovlnke,aby povolila - nie vela) a pridavas po kvapkach to farbivo a kvapkas az pokial sa ti ta farba nepozdava,ze je taka,aku ju chces mat. podsypavala som to este Solamylom,alebo prask.cukrom,lebo je to trochu lepkave. neboj, ide to dobre. vsetko treba raz skusit a uvidis,ako ti to pojde. aj ten kamion 3D by si podla mna zvladla. 🙂

mrka2
18. okt 2010

@katrin21 aha, teraz citam,ze nechces nic z mikrovlnky 😀 tak nemusis davat ohrievat,ale islo by to lepsie. takto sa riadne namakas,lebo to je tvrde,ked to kupis. teda neviem ako K2,ale podla mna su vsetky kupne hmoty tvrde 😕 mozno polozit na radiator by pomohlo... 🙂

duplicka
18. okt 2010

@katrin21 jaj no aj cukriky sa daju na parou 😉 😉 😉 😉

lukika
19. okt 2010

Ahojte baby§ Do tejto vašej témy píšem prvý krát, ale vždy ked mám doma MM notebook tak vás čítam a pozerám na tie vaše krásne tortičky až nechápem ako to dokážete. Moja malá bude mať narodeniny a tak aj mňa čaká torta. Chcela by som skúsiť urobiť ten poťah a kittynku na vrchu ale nie postavičku len vykrojenú z poťahu. Pozerala som na stránke pečenie hrou a chcela by som vás poprosiť o radu akú farbu si mám kúpiť na farbenie MMF gelovú wilton otáznik a potom na obrubu tej kittynki tá čierna to mám kúpiť nejakú v tube a orámovať tú vykrojenú kitty otáznik alebo zafarbiť hmotu urobiť šulček a tak urobiť obrubu otáznik dufam že mi rozumiete. Tie farby tam majú hociaké gelové tekuté v tube či kelímku aj v sprayi a neviem ktoré mám kúpiť. Ak by som kúpila tú v tube išla by s tým tá kitty orámovať otáznik

lukika
19. okt 2010

Alionuška a Teba by som sa chcela spýtať alebo aj baby ak viete odkiaľ by som zohnala tú abecedu ako má Alionuška na tej myške na strane 568 meno Kristínka. Tá abeceda sa mi páči a na pečenie hrou som ju nevidela a ešte ako si robila s čím tú obrubu dole na tých bielych srdciach na strane 568 prosím.

katrin21
19. okt 2010

baby, dakujem za rady, uvidim, ci budem stihat🙂 ak ano, skusim...
tento tyzden by sa u mna uzivili aj dve torty, lebo aj neter ma 25.10 20rokov, ale fat nestiham, blby tyzden... :(

sylvia75
19. okt 2010

@rybca to pod spidermanom je len vrchnák zo zmrzliny.... 😀 pobavila si ma tým bilbordom...až taká šikovná nie som...

bianca
19. okt 2010

dobre ranko.Idem vas kuk

@alionuska prezradis mi jednu vec?Este stale robis s MMF?A ak ano tak my prosim napis ako to teda zvladas ked ti este neupadli ruky od pri pripravovani tych kg na vsetky tei torty tyzdenne

bzucinka2
19. okt 2010

spiderman krasny sikulky ste vsetky 🙂
@duplicka krasne torticky 🙂

danciacik
19. okt 2010

@bzucinka2 ďakujem
Pozerala som stránky dozadu čo som zameškala tak krásne tortičky ste napiekli, mňa tento týždeň čakajú dve. Som zvedavá ako dopadnú

anibas
19. okt 2010

@duplicka na 1 liter mlieka musíš mať 3 pudingy !!!

@lukika gelovka Wilton je dobrá - tmavoružová, čiernu farbu majú aj v tube - na www.peceniehrou.sk - medzi farbami - volá sa to čierny gel - majú aj zlatý a perleľový

maca77
19. okt 2010

@alionuska ty by si už mohla byť aj priamy odberateľ z Hariba 😉 😅 ...a tie oranžovo ružové potom umývaš, či rozdeľuješ na dve farby? 😕

@katrin21 tie videá som už dávnejšie pozerala a sú super 😉 také základné jednoduché vecičky a dá sa všeličo vykúzliť 😵

evitkamalicka
19. okt 2010

ahojte,
@mokiri netajim, ale akosi som na to zabudla, pridavam link a recept najdes niekde pod kolacikom v komentaroch
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=32088&use...

hejdita
19. okt 2010

@duplicka ahoj ja davam hned ako uvarim kocku masla do jednej davky cize na asi 350ml mlieka s pudingom dam 250g masla a ked robim z dovch sackov tak vacsinou davam dve masla ale niekto robi aj inak a este troska rumu na zvyrazneneie a ovonanie a tak na chut 😀 😀 😀 😀 ja tak robim vsetky pudingi bez rozielu ked z toho robim krem....ale kolko ludi tolko chuti....a niekto robi este inak....ja som napisala ako to robim ja 😉 🙂

nikanika28
19. okt 2010

@rybca toho macka som strihala klasickymi manikurkami, rovnymi...