Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
9. nov 2013

no a este jedna, ta v plane nebola a ani som ju nechcela robit ale kolegyna musis, musis, tak len taka narychlo, uz som taku robila si ju vybrala a ta cervena "stuzka" s tymi obruckami to tam chcela urcite mat to nieco ma u turkov znamenat 😝 ani trochu ma nenapadlo jak to tam dat tak take odflaknute

mariann2
9. nov 2013

@vlada111 och, moja,také slová potešia,od teba dvojnasobne 🙂

tamara2307
9. nov 2013

@lokalistin vraj odflaknute..ako potom vyzera torta, na ktorej si das zalezat? ;)

zklimekova
9. nov 2013

@mia114 wau krásna 🙂

zklimekova
9. nov 2013

moja dnešná

halienka
9. nov 2013

Ahojte babky, no to sú zas skvosty čo ste tu popridávali 😕 😵 😵 nestíham ukladať do inšpiračiek, jedna krajšia ako druhá 😵 😵 😵 Ja pridávam svoje prečudesné tohtotýždňovky, teda kvietkovaná je ešte vcelku klasika, aj keď som si myslela, že brnkačka, ale tie potvory nechceli držať na tom bielom kopčeku, tak som sa celkom zabavkala, keď som každý jeden musela pol minúty držať kým chytil 😝 😀 No a potom oná zlatá torta, čo som tu prednedávnom riešila ako ju vlastne vôbec vyrobiť. Tak som teda robila tak, že som zmiešala 2 práškové odtiene zlatej, s alkoholom a normálne štetcom potierala. Najskôr som ju mala zrejme príliš hustú tak mi zanechávala také hrčky, tak som doriedila a potom to už bolo fajn, akurát som musela dať 2 vrstvy hneď za sebou, lebo po prvej vrstve trochu keďže bola riedka tak presvedcovala hmota. Ale potom to už bolo fajn. Trochu tam tie ťahy štetcom boli vidieť ale vôbec nie tak ako som sa bála, takže v konečnom dôsledku môžem tento postup v pohode doporučiť ak by ste robili zlatú tortu 🙂 Nechceli na nej žiadne iné ozdoby iba ten nápis aby tam stál, no keďže sa to ľahko povie a ťažko zrealizuje, tak som predsa len musela vymyslieť niečo na čom by stál, čo boli proste kúsky hmoty a do toho vtlačený nápis a tie som potom zakamuflovala kvietkami a veľmi som rozmýšľala či aj tie potrieť celé na zlato, ale nakoniec som ich len poprášila zlatou práškovou, oni neboli biele ale také žltkasté a poprášené tou zlatou, len na fotke to nie je vôbec vidno. A myslím, že to aj trochu oživili tým pádom, mala som potom nutkanie ich dať aj dole po obvode torty, ale bála som sa čo by zákazníčka na to, keď tam vlastne nič iné nechcela, tak som to nechala tak. No a nakoniec 6 kilový kebab v žemli 😀 😀 ten sa mi robil vcelku dobre 🙂

elamaslakova
9. nov 2013

@lokalistin Nádherná tortička
@mysiatkoo krásna tortička, pivónka je perfektná
@pristela Tortičky sú prekrásne

lokalistin
9. nov 2013

@tamara2307 no neviem gulky aj motyle su tam take len tak nacapane a s tou stuzkou, som chcela nieco popremyslat, ale priznam sa mlela som z posledneho, tak som to tam bachla a padla mrtva o 4:00 do postele s tym, ze o 8:00 vstavam, lebo o 9:00 mala prist pre tortu

lokalistin
9. nov 2013

@halienka wow tie su super kebab bombovy a ta zlata farba perfektne si to urobila, ja som stetcom skusala raz a vyzeralo to desne

lokalistin
9. nov 2013

@elamaslakova dakujem

simasa
9. nov 2013

@vlada111 zbožňujem Tvoje tortičky 😵

halienka
9. nov 2013

@lokalistin no použila som takýto štetec, inak som kúpila ešte nejaké 2 a ešte aj také špeciálne hubky na paličke na nanášanie farby, všetko v kreatívnych potrebách, s tým že uvidím čo bude najlepšie, prvé som siahla po tomto vejárovitom štetci a išlo to v pohode. Ale hmota pod farbou nebola biela ale na žlto nafarbená aby prípadné presvitanie až tak nekričalo. A teba som sa chcela spýtať na tie motýliky, čo máš na torte, tú je silikónová formička, či vykrajovačka? Už dlhšie po nich pokukujem, sú krásne 🙂 Inak táto srdiečková tvoja tortička je úžasná, fakt niekedy tuším človek v rýchlosti a únave urobí krajšie dielka ako keď sa s tým pipká moc 😀 😀

halienka
9. nov 2013

a fotka toho štetca a tieto 2 práškové som zmiešala...

ju11i
9. nov 2013

Babenky, pôjde dokopy orechový korpus + mascarpone krém s jahodami + nejaký čokokrém dostredu? Chcem mať v priereze viac farieb, len či bude aj chutiť 😅

timuss
9. nov 2013

ahojte...prosím o radu...spravila som si kvietky na tortu ešte v pondelok, keďže nechceli vyschnúť, tak som ich dala na radiátor a tam krásne vyschli a ja som ich potom dala do komory, nezavrela do nejakej nádoby, len tak zakryla, aby sa nezaprášili...a teraz ich idem dávať na tortu a myslela som si, že ma porazí...úplne zvlhli ☹ ☹ ☹ ☹ teraz som ich zase vrátila nad radiátor....vyschnú mi tam? keď ich potom dám na tortu a do chladničky nezvlhnú zase? som z toho úplne nešťastná, je to prvá torta, ktorá nebude tak úplne pre nás, je pre brata a jej snúbenicu na zajtrajšie zásnuby....
inak, nechápem prečo nevyschli...je síce vlhko, ale kvety sú úplne jednoduché, vyrezané vyrezávatkom na drobné pečivo, len som 2 veľkosti spojila, dotvarovala a dala sušiť...

lokalistin
9. nov 2013

@halienka to fakt takymto stetcom? ten mam aj ja,ale pravdupovediac dufam,ze to nebudem musiet robit 😀 a motyle su z patchworku http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/pc-motyli... mam aj silikonku od jednej andelice tu od vas, ale zatim som ju neskusila, vzdy na nu zabudnem 😉 a dakujem, dufam,ze sezona srdc uz skoncila 🙂

halienka
9. nov 2013

@ju11i jasné, úplne v pohode, veď mascarpone tiež môže byť s bielou čokoládou (teda smotana+biela čokoláda a mascarponeň a bude biely tým pádom a chuťovo sa myslím nepobije s orechami 🙂

halienka
9. nov 2013

@timuss to máš z akej hmoty? To sa mi ešte nestalo... ani keď som to nechala v kuchyni ani v špajzke. No asi by som dala teda znovu na ten radiátor a keď uschnú nedávaj do komory, len daj do škatule a potom keď dáš na tortu a do chladničky by sa už nemalo nič stať... Ale teda ja robím len zo smartflexom, tak neviem možno iné hmoty môžu aj takto blbo reagovať...

halienka
9. nov 2013

@lokalistin no napriek obavám tá zlatá torta ani nebola moc náročná, maľovanie šlo rýchlo, podstatne dlhšie to schlo... 😝 😀 ďakujem za link, asi sa na tie motýliky ulakomím 😀

timuss
9. nov 2013

@halienka je to smartflex...nechápem to...schli tam cca 8-9 hodín a boli na dotyk úplne tvrdé....teraz už ani nemám kedy dávať do špajze, torta bude na zajtra, len sa bojím, že v chladničke sa mi to zopakuje ☹

anibas
9. nov 2013

@timuss Máš vlhkú komoru - nechávaj veci len na poličke v kuchyni resp. v linke 😉 😉

anibas
9. nov 2013

@pristela Opäť prekrásne, farebné, zladené, veľmi vkusné - no PANI UMELKYŇA !!! 🙂 🙂 🙂 🙂
A tie dvojité písmenká - to je aká ABC ?? Ďakujem

daniela09
9. nov 2013

pre moju babku

timuss
9. nov 2013

@anibas budem...ale ak teraz vyschnú na radiátore nezvlhnú zase v chladničke? doteraz som si myslela, že keď raz niečo vyschne už to nezvlhne zas...aký čas ich tam mám nechať? do desiatej (to tam budú cca 5 hodín) vyschnú? alebo si budem musieť zajtra ráno privstať a dorobiť tortu vtedy? čo myslíš?

anibas
9. nov 2013

@timuss Asi by som nechala len na poličke - čakaj do 22:00 a vyskúšaj, keď budú na torte v chladničke, už by sa im nemalo nič stať.

saminka
9. nov 2013

Nadherne dortiky zenky 🙂. Ja delala jeden pro dcerku, moc se mi nepovedl, nejak se mi nedarilo do poradne vyhladit, taky jsem delala poprve maslovy krem a nevim cin to bylo ale byl hodne husty a nedarilo se mi moc vyslehat, no dort nacnem zitra tak snad bude aspon chutnat dobre

anibas
9. nov 2013

@timuss a Smartflex je dobrý - záleží aj aké kvety máš urobené

timuss
9. nov 2013

@anibas dobre, ďakujem 🙂

akapulko
9. nov 2013

taaak mam dalsiu hotovo uz len jedna a padla 😉 foto blbe ale inak sa neda pockam na rano na svetlo 😀 skusala som aj tu nejaky kvietok tak taky ma sklamal ale co uz prax prax prax....

anibas
9. nov 2013

A pridávam moju "nerozhodnú" - do poslednej chvíle som nevedela čo urobiť - stále chceme voľnú ruku a keď to príde - tak okno 😀 😀 😀