Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
10. nov 2013

@halienka vobec neries takuto tortu na vahu, kedze tam mas viac druhov plniek atdatd.......ja by som osobne za dvojposchodovu s viacerymi plnkami a korpusmi pytala cca 45 EUR

maya30
10. nov 2013

@halienka dakujem 🙂 peciem az tesne pred, ale modelujem uz od pondelka a ak je takyto narocny tyzden tak aj 10 - 12 hodin denne 😉 a co sa tvojej objednavky tyka tak na taketo pristupim len vtedy ak mam este jednu taku istu objednavku a viem korpusy a plnky skombinovat 🙂

pipka
10. nov 2013

@mariann2 @maya30 baby...klobuk dole...uzasne 😉 ako to stihate tolko tort 😅
ja som mala teraz 4, z toho jedna poschodka, co ja beriem ako 5 a teda maaam dost, ruky si necitim, k tomu decka, domacnost, robota...no klobuk dole sikovnice 😎 😵 😵 😵

halienka
10. nov 2013

@aduskatt
@maya30 babky ďakujem za radu, ako tiež ma poráža z takejto objednávky, ale torta sľúbená už dávnejšie, akurát teraz mi zavolala kvôli upresneniu a toto na mňa vyvalila. Tak už odmietnuť mi je blbé, ale zaplatiť si to dám, lebo to pomaly akoby človek 3 torty robil. Našťastie tento týždeň mám len dve, tak to stíham hádam. Inak ja toto nejako nepochopím, mne nikdy takýto guláš chutí nešmakoval, no ale ako sa vraví proti chuti žiaden dišputát 😀 Dúfam, že takéto objednávky nebudem mať často 😀

timuss
10. nov 2013

takže pridávam svoju tortičku, nakoniec kvety uschli a aj držali 🙂 fotila som na plechu, lebo sme sa dohodli tak, že si tortu zoberú na plechu a doma preložia na tácku....bola pre brata a jeho snúbenicu na dnešné zásnuby 🙂

sofik
10. nov 2013

Neviete pečie aj niekto v okrese Lučenec marcipánové torty? 😉

jakelina
10. nov 2013

@halienka já na takové objednávky říkám, že jedině do každého patra jiný krém, však ti všechno zůstane a co ty zbytky vyhodíš. Já chceš dělat 20 nebo 30 deka krému na jednu vrstvu v dortu 😲 😲 😲

jakelina
10. nov 2013

@timuss ty jo, to nechápu jak to z toho plechu sundají???

timuss
10. nov 2013

@jakelina to je už ich problém 😀 😀 😀 ja som im hovorila, že sa mi zlomila tácka a vyrábať z niečoho som nemienila a na to som dostala odpoveď, že stačí na plechu, že si to doma preložia 😝

jakelina
10. nov 2013

@timuss aha, protože to fakt z toho plechu jde dost blbě 😝

timuss
10. nov 2013

@jakelina ale ako pozerám fotky na FB-u sa im to podarilo 😝

jakelina
10. nov 2013

@timuss tak jsou šikulky

anibas
10. nov 2013

@halienka 😀 😀 😀 No tak takúto tortu robiť .... Poradím : urob základný biely krém - t.j.z mlieka, múky a masla - a do jednej časti daj kakao, potom kokos, čokoládu, orechy a môžeš sa tváriť, že každý je iný 😀 😀 😀

luciahromadkova
10. nov 2013

dievcata prosim aky rozdiel ma byt medzi poschodiami na poschodovej torte? /viem ze asi univerzalny recept neexistuje, ale len tak uvazujem nad 2 poschodkou a ze aky rafik mensi si kupit/ dakovala... 😉

verunkah
10. nov 2013

Holky šikulky, nemáte prosím Vás náhodou uložené nějaké foto nepečeného dortu ze sušenek ve tvaru mašinky s vagónkama? Moc děkuji. 🙂

aduskatt
10. nov 2013

@luciahromadkova odporuca sa minimalne 6 cm, aby to nejako vyzeralo🙂

luciahromadkova
10. nov 2013

@aduskatt dakujem andrejka 😉

aduskatt
10. nov 2013

@luciahromadkova za malicko🙂

vlada111
10. nov 2013

@jakelina super si žijete, ste geniálni 🙂

mariann2
10. nov 2013

@pipka moja, verím ti, že si ruky necítiš, tiež mám po víkende kŕče v rukách ☹ a stíham to len s odretými ušami a to som si zobrala v piatok dovolenku , takže dovolenkujem pri tortách 😝

mrka2
10. nov 2013

ahojte dievcence, dlho som tu nebola 🙂 pridam svoje tohtotyzdnove, prvykrat som robila s krajkou 🙂

vlada111
10. nov 2013

@luciahromadkova to naozaj závisí od toho akú tortu budeš robiť. A posúvny by nebola dobrá voľba?

luciahromadkova
10. nov 2013

@vlada111 dakujem pekne za rady, mam posuvny, ale mi to nevyhovuje, lebo je nizky na vysku tusim len 6 cm, a treba piect na dvakrat a chcela by som setrit elektriku...,viem, ze sa to poschodie da posunut viac dozadu /detska torta- tam sa to da, nejde o nejaku elegantnu tortu), tak som sa len chcela poradi kedze nemam s kym... a zvazujem ako ju urobit /je to torta pre syna k 3. narodkam s tymi akoze "ozajstnymi" medvedmi 😀 😀 😀 / a idem pokracovat, lebo mala som 2, jeden znenazdajky zmizol a nasla som ho s odhryznutou hlavou 😀 😀 😀 a druhy podla manzela vyzera ako jazvec..., pre istotu mi kupil plastoveho medveda v hrackarstve /zlaty 😀/, ale moc mi to nepomaha 😀 😀

luciahromadkova
10. nov 2013

@pristela zanetka prosim, ty si robila taku tortu s tym zapichnutym karamelom v korpuse, z akych cukrikov sa to robi, ak by som to chcela biele / a ako to roztopit v rure na kolko stupnov?/ a este mam otazku treba ten stuhnuty karamel vlozit pri obmaslovani torty, nechat stuhnut a potom potiahnut tortu, alebo inak ? za radu moc dakujem

pipka
10. nov 2013

@luciahromadkova ze jazvec 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mamina1978
11. nov 2013

@dm1 Ta monsterka je predsa super podarenaaa 🙂 urcite mala u obdarovaneho dievcatka uspech 😉 🙂

mamina1978
11. nov 2013

@maya30 nadherneeeee, vsetky 😵 😵 😵 😵 😵 pastva pre oci 😵 😵 😵

mamina1978
11. nov 2013

@mysiatkoo Waaaauuuu luxusna tortuskaaaa 😵 😵 😵 😵 😵

mamina1978
11. nov 2013

@mia1111 Miska ta detska torticka je uzasnaaaa 😵 😵 😵 😵

mamina1978
11. nov 2013

@lokalistin Zanet ta trojposchodka je perfektnaaaaa 😵 😵 😵 😵