Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
11. nov 2013

@jakelina Majka, teba za chvilku premenujeme za pani krtkovuuuuu...... 😉 😀 😀 😀 Ako vzdy krasna rozpravkova krtulkovaaa 😵 😵 😵 😵

mamina1978
11. nov 2013

@mariann2 ten kamion so svadobnou je bombovyyyyy 😵 😵 😵 😵 😵 Ja tich ludi fakt nechapem. ☹ Za takouto tortickou sa skryva tak vela prace a casu , planovania ako co urobit, aby to bolo dokonale a potom este nie su spokojny, aj ked si taku sami zelali..... 😠
Nebud smutna, tato skvostna fotka s tortickou ti bude zdobit tvoj tortickovy Album a kazdy kto ju uvidi, bude ju urcite obdivovat.Takze tvoja namaha nebola vobec zbytocna..... Mozes byt na seba pysna 😵 😵

mamina1978
11. nov 2013

@aduskatt , @dada2007 dievcata, to co sa tu deje .... 😒 Ze neodovzdane torticky....!!!!! ☹ To snad ani nie je mozne!!! 😠 Dlhsie som tu nebola a teraz som sa tesila, ze si oci popasiem na nadhernych tortickach a zrazu citam toto 😠 😠 😠 😠 😠 To ti ludia nemaju v sebe kusok hanby , ved vy ste investovali uz material a hromadu casu do toho a oni si jednoducho pre nu nepridu !!!! 😠 😠 😠 😠 Mali by ste sa fakt zamysliet brat zalohy aspon od tich , ktorich moc dobre nepoznate. 😖

aduskatt
11. nov 2013

@mamina1978 Zdeni, ja uz som sa zamyslela.beriem zalohy a tu zensku som dala od jej sefa pozdravovat, do decembra bude v Taliansku, ale povedal mi, ze jej posle mail.chudak, velmi zle sa citil.....

mamina1978
11. nov 2013

@vlada111 Vladi vsetky torticky jedinecne ,,ala Vlada" 😵 😵 😵 Ta bruslova a netradicna krstinova su bomboveee 😵 😵 😵

nika266
11. nov 2013

@mrka2 Krásne tortičky a ta krajka je veľmi pekná,náš ju z cok.potrieb z novej bane,keď si spajala ten spoj nevidno veľmi,lebo ta krajka je mala tak t7ch spojov ja asi veľa,ináč si šikovná 🙂

mamina1978
11. nov 2013

@simasa ta kalkulacka je bezkonkurencnaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵

jakelina
11. nov 2013

@mamina1978 děkujííííííííííí

mamina1978
11. nov 2013

@jakelina 😉 😵

tatiana1983
11. nov 2013

AHOJTE PROSIM PORADITE MI DAKU LAHKU TORTU PRE 2 ROCNEHO CHALANA??? 🙂

lokalistin
11. nov 2013

@mamina1978 Dakujeeeeem a vitaj konecne zase medzi nami 😉 uz si mi chybala 🙂

lokalistin
11. nov 2013

@tatiana1983 a co ma rad? ja by som dala nejaku krtkovu, alebo nemo, o su podla mna lahke a pekne pestre

halienka
11. nov 2013

@jakelina
@anibas no človek sa zákazníkmi učí 😀 presne tak som aj rozmýšľala, že si urobím nejaký základný puding zo zlatého klasu a do toho už len pridám čo budem chcieť aby to teda bolo pestré. Druhú tortu idem robiť čokokorpus, tak to proste urobím s tým časť korpusu, a ten druhý chce orechový, takže ten len dorobím do druhej formy. Ale na druhýkrát už budem na takéto šoky pripravená a hneď dotyčnú trošku uzemním. pečiem krátko a teda neviem, či sa aj takáto požiadavka akceptuje akože ok, alebo nie, lebo občas som aj tu čítala, že kočky robia viacero krémov do torty alebo v reze som videla že tam majú viac krémov, len som si myslela, že proste to nie je až také časté a ja som zatiaľ takú zákazku nemala, až teraz 😀 ale na druhej strane keď som si uvedomila tú robotu navyše... 😝 a torta malá v podstate 😝

lokalistin
11. nov 2013

@pristela @dada2007 @lamps @rapunzel @nika198..? a ostatne baby od topolcian ak by ste nieco chceli dajte vediet. Nepoznam ceny na slovensku, ale u nas stoji vanilkovy cukor 15 kusov po 8 g 0,29€ pdp 10 kusov po 15g 0,29€ zaruka do 2015 a teraz pred vianocami je nugat 150g 0.89€ zaruka do 4/14 a ak pouzivate vanilkove struky tak su teraz pred vianocami 2ks 0,99€zaruka do 2015, alebo tie citronove, broskynove ole, ale pridem az po vianociach,takze na vianocne pecenie to nebude, len na torty ak by niekto chcel

lokalistin
11. nov 2013

@halienka no ja by som to byt tebou za 35€ urcite nerobila, a ked, tak len nejake ole s mliekom vymiesala, aby to neslo moc do penazi a nebolo moc narocne na pripravu, alebo pribinak robia coko aj tak,ze do vanilkacu pridaju kakao, to mas tiez dve varianty

dada2007
11. nov 2013

@lokalistin zlatinko dakujem, že na nás myslíš.....ja isto tie brosk.ole....premyslím a ozvem sa ti ešte, dobre? 😉 .......vanilkový cukor si robím sama zo strukov a tie som teraz kupovala.........ale teda, super cena u vás tých van. strukov....aj ostatného 🙂

a dúfam baby od TOPOLČIAN, že dáme nejaký medzisviatkové stretko 😀 teším sa už teraz!

dada2007
11. nov 2013

@mamina1978 ej už som aj zabudla na to 😅 😝 nervy boli riadne...ale prežila som. A áno, zvažujem brať zálohy od cudzích. ......zatial som ale nebrala.
a ako sa máš? čo práca a deti?

vendullka
11. nov 2013

Jeden fofr dortík 🙂

mamina1978
11. nov 2013

@lokalistin Juuuj aj ja som rada opät medzi tortomaniackami 😵 😵 😵 😵 😵 My sme zase chori poobede nas caka lekar ☹ Ach my sme tyzden v skolke a tyzden doma , tyzden v skolke , tyzden doma..... Uz som z toho na prasky 😝 ☹ ☹ ☹

lokalistin
11. nov 2013

@mamina1978 no to ti verim, ja som si dneska privstala (uz o 9:00 😀 ) a bola som u doktora, mam termin o 15:45 strasne sa bojim, mam na krku nejaku hrcku uz ju tam mam vyse roka,ale sestra a frajer ju minule zbadali a ujukali,ze je ovela väcsia, co som si ja ani neuvedomila, tak dufam,ze to neni nic zle, ale vyzera to hnusne a asi by som chcela nech mi to vyrezu, ale bojim

lokalistin
11. nov 2013

@dada2007 no ved to tie struky su u nas len pred vianocami take lacne aj nugat inac kupujem 200g za 1,99€ takze ja si tiez nakupim, ja casto robim ten nugatovy krem

mamina1978
11. nov 2013

@dada2007 jaaaaj Dadi, hruza to u nas , ako som uz vyssie pisala 😝 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Stale su krpci chori, a ked som tyzden v praci dohanam zameskane, no a ked uz si myslim, ze vsetko bude zase ok , tak musim ostat na dalsi tyzden zase doma s choruckymi sussnikmi, no a ked vyzdraveju , zase dohanam zameskane.... a takto to ide stale u nas dookola..... No hruza. ☹ ☹ ☹ ☹ Ani torticky nemam cas piect. Iba ozdobeny kolacik som detom minuly tyzden robila, hodim neskor fotku. Torticky nemam, takze ani nemam cim inym prispiet. Ale teraz 30 novembra bude mat najmensi 3 roky , tak budem musiet uz pomaly zacat modelovat, lebo aj tak to bude pre mna mazec to stihnut 😝 😝 😝 😝

ika84
11. nov 2013

takze moja prva skoncila tak ze sa cela zjedla lebo bola chutna ale smartflex sa stopil ..nevadi druhy pokus urcite bude lepsi uz viem co som spravila zle...a este jedna otazocka da sa na smartflex aj malovat stetcom s farbami ako na papier napr?

lokalistin
11. nov 2013

@mamina1978 zlato to je o nervy s tymi chorobami, dufam, ze budete skoro fit

mamina1978
11. nov 2013

@lokalistin drzim palceky, nech je to len nejaka malicherna hrcula. Daj potom vediet, myslim na teba 😔

lokalistin
11. nov 2013

@ika84 da sa malovat, ja som este moc nemalovala, ale myslim, ze najlepsie praskovymi rozriedenymi v alkohole, skusenejsie poradia lepsie

lokalistin
11. nov 2013

@mamina1978 dakujem

halienka
11. nov 2013

@lokalistin no ona nebude za 35 E určite 😀 to bola tá podľa ktorej to chcú čo som kedysi robila, len tam bol jeden typ korpusu a jeden krém a nebolo ovocie a to poschodíčko maličké, tak vyšla tak málo váha (až ma to žralo 😀 ) no a podľa tej sa ozvala táto zákazníčka, že bude chcieť takú istú, reku ok, no a teraz zavolala týždeň pred, že chce upresniť krémy 😀 Tak som jej povedala, že to bude drahšie, ale sama neviem tipnúť, že o koľko to zdvihnem, lebo som takú ešte nerobila 🙂

dada2007
11. nov 2013

@mamina1978 jáj moja, takže nejak ako u nás, akurát ja ešte nemám prácu(bohužial...zhánam, ale zatím nič) a tiež choroby....minulý mesiac sme bol v nemocke. Teda v septembri-Lili vracala a nie a nie to stopnuť. ....a teraz zase zápal uška, tak sme boli u ORL. Ale už je ok a nastupili......kde mi hned v ten den povedala učitelka, že majú v škôlke kiahne-tak čakáme čo bude 😀 Ale inak sa držia.
Budem držat palce, aby sa vám to tak stále netočilo!!!

dagmarmustafa
11. nov 2013

Jesenné cupcakes.