Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
19. okt 2010

@dajulik krásná

fopardi
19. okt 2010

@dajulik toto že je prva torta , kraaasna ako si robila ten korpus ?

duplicka
19. okt 2010

@lussy23 jej dakujem 😉

dajulik
19. okt 2010

@fopardi to je mramorovy korpus, nic tazke 🙂

katrin21
19. okt 2010

@dajulik pekna torticka🙂 ten korpus, to lejes cesto do kruhu, ako ked sa robi babovkaa?

dajulik
19. okt 2010

@katrin21 do prostriedka formy davas jednu lyzicu tmaveho cesta a na to dve svetleho a stale to opakujes (vzdy davas do prostriedka), az kym Ti cesto nezostane 😀

vinka
19. okt 2010

@dajulik tak na prvú je fantastická.ked pôjdeš tak dalej velmi rýchlo budeš ako profesionálka moja.

anibas
19. okt 2010

@dajulik supééééér torta 😵 😵 😵

@katrin21 to je mramorový korpus 😉 😉 😉

ilijanka
19. okt 2010

@katrin21 dnes som si prečítala na obale zloženie tých penových cukríkov, z ktorých sa robí MMF- obsahujú cukor, škrob, glukózový sirup, prírodné farbivá, tuším kyselinu citrónovú- myslím, že nič iné, ani horšie, ako tie hotové potahovacie hmoty, ako napr. K2 a podobne. A keď nechceš, tak ich nemusíš roztápat v mirkovlnke, dá sa to aj nad parou 😉Alebo potom už iba pravý marcipán 🙂

dm1
19. okt 2010

tiez si myslim ze aj kupovane hmoty z vynimkou praveho marcipanu obsahuju podobne veci ako cukriky za MMF

katrin21
20. okt 2010

@ilijanka no mne na to vadi najviac ta MW, ale aj chut.... Marschmallov ma pre mna uplne inu chut ako K2 ,alebo marcipan.. aj preto to nechcem.. ale hlavne kvoli MW.... K2 mi vyhovuje, len vraj na ozdoby nie je az taka dobra, ze je moc makka..

katrin21
20. okt 2010

@dajulik lyzicami? a ako to, ze to vznikne taketo ? nechapem... ot sa to cesto tak uklada? no sila🙂 a aky robis ten korpus, myslim cesto? lebo vyzera tak dobre piskotovo 🙂 ak mozes, daj recept 🙂

ja som robila taku pasikavu, neviem ci sa pamatas,pred mesiacom 🙂 ale mramorovu som este nerobila, a ja rada peciem, tak mozem skusit 🙂
ja chcem skusit aj pravy , alebo mliecny marcipan, ale fakt nenam kedy teraz... aj dnes dojdem domov o 18.00 najskor..... :( a v piatok som do noci v robote , mame jednu akciu, takze neviem, jedine strvtok ze by som piekla....

lussy23
20. okt 2010

@anibas @rybca - neviem. Moja spolužiačka robila tortu na súťaž a bola fialová a anša majsterka povedala, že s ajej nepáči, lebo fialová nie je cukrárska farba. Podľa mňa je tiež pekná. Ale ona je majstetrka európy, ale na vás nemá. 🙂
@dajulik - pekná torta

maca77
20. okt 2010

@katrin21 z K2 sa vraj dajú robiť aj ozdoby, ak pridáš trochu práškového cukru alebo solamylu ... a čo sa týka pravého marcipánu z mandlí, tak ten doma neurobíš .... moja teta je cukrárka,tak to mám od nej, lebo že ten marcipan sa lisuje medzi dvomi valcami, nakoľko je to veľmi tuhé kým sa to vypracuje ... to už potom si musíš kúpiť taký hotový v obchode 😉
... a mne sa veľmi páčila tá torta pásikavá vo vnútri ... práve tento víkend to chcem vyskúšať

katrin21
20. okt 2010

@maca77 musi sa to dat, rozmixujes v mixermi s nožmi mandle a vyvalkas...

katrin21
20. okt 2010

@zdenallicka dakujem...a to tie lyzice stale pridavam? te 2, potom 3, potom 4 atd?a stale to lejem na stred???

bianca
20. okt 2010

hojte decka.Tak uz vas totalne nestiham.FB kamosky vedia ze mala vcera mala uraz tak netvacim

@dajulik tato sa napadne podoba tej moje prvej 😀 http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10652724... akurat ze tvoja je krajsia

gabkazabka
20. okt 2010

@maca77 ja som tiez robila tu pasikavu tortu....vola sa to mramorovy korpus a je super 😉
Ja tiez viem,ze z mandli doma marcipan nespravis.Teda rozmixovat nieje problem,ale urcite sa to neda vyvalkat 😕

gabkazabka
20. okt 2010

@katrin21 nie,nezvysujes davku lyzic....stale striedas 2 lyzice bieleho cesta,1 tmaveho.....tu je postup:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=17879

zdenallicka
20. okt 2010

@bianca Co se stalo? ☹

gabkazabka
20. okt 2010

@katrin21 tu je to lepsie nafotene,davas to stale do stredu 😉

alionuska
20. okt 2010

@lussy23 vacsiu blbost som v zivote nepocula....co ta tvoja majsterka"europy"zahlasila..ze fialova je necukrarska farba!! Vytacaju ma taketo nazory individualistov!To ako keby lakyrnik,ktoremu sa nepaci cervena,povedal,ze cervena je nelakyrnicka farba!!! 😀 😀 Marcipan sa da aj doma urobit,ale myslim,ze v mixeri s nozmi,to bude vacsi "GRC" ako MMF!!!! To ma tiez zabilo..grc to moze byt len pre niekoho,kto ho nevie urobit!!! 😝 😝 😝 ...v hotovych hmotach je viac chemie a umelych prisad,ktore su skodlivejsie,ako nejake gumove cukriky! A K2 je fakt hnusna...aj na chut,aj na vonu...a aj konzistencia... Ale je to len niekoho nazor,ja vam ho neberiem,len ma to mrzi,ako to bolo napisane,ako keby som ja torty robila z "GRCU" !! 🙄

A tu su moje najnovsie...aj s malickou oslavenkynou🙂 🙂 🙂

katrin21
20. okt 2010

@alionuska
nechcela som sa nikoho dotknut,ale mne proste MMF nebude chutit, ked nechcem mat chut sukrikov na torte.... nic v zlom.... mne naopak K2 chuti velmi, kazdy mame ine chute 🙂
tie noze som myslela len na dobre rozmixovanie mandli, ved ako inak by si ich rozmixovala? len ponornym mixerom s nožmi, nie?
torticka pre malú je ako vzdy od teba prekraasna🙂

katrin21
20. okt 2010

@gabkazabka dakujem 🙂

maca77
20. okt 2010

@gabkazabka katrin ale robila okrúhlu pásikavú tortu takú inú, nie z mramorového korpusu 😉


@alionuska krásne 😵 😵 😵 😵 Sašenka mala veľkú radosť

hejdita
20. okt 2010

tak som prisla na radu 😕 potrebujem poradit uz tu bol recept na ten orechovy krem ale pretoze som v casovej tiesni nemam cas si ho hladat.....kolko sa sparuje mliekom???? teda ked budem davat trebaaa 250g cukru masla a orechov kolko mlieka nato potrebujem???? dakujem

gabkazabka
20. okt 2010

@maca77 aha......tykze ty ides robit tu z pasikov?Lebo postup chcela na mramorovu nie?

maca77
20. okt 2010

@gabkazabka jasné link si dobrý dala 😉