• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

Karin 21 myslím, že mandle nerozsekáš tak najemno, ako keď ich lisuješ. Keď budeš mať vaľkať, asi tam budeš mať malinké hrčky-môj názor. A k tej MW čítala som, že varenie je škodlivé - ohrievanie neviem, no myslím, že alergie a ekzémy atď je najmä z ovzdušia, stravy atď. Neexsistuje po rôznych katastrófach myslím ekologických, aby bol úplne čistý vzduch a čisté bio potaviny - je to vec pohľadu a názoru každého z nás.
20. okt 2010 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daniz suhlasim s tebou

k tomu orechovemu kremu, ked nie je uplne husty, drzi vahu korpusu a moze ist pod MMF?

mojmu chlapovi MMF tiez nechuti, dava ju bokom, a mne chuti len ked je natenko vyvalana a niekedy aj ja necham, ale budem s nou robit nadalej, bo sa mi s nou dobre robi
20. okt 2010 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Rybca, smelo , v pohode aj pod MMF. A skúšala som aj pod želatínovú aj pod varnú. Držalo....ako .... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
20. okt 2010 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daniz hej tak davam kakaovy korpus a na TOM som sa docitala ze banany su k tomu prefektne ale ze sa tam nehodi marmelada tak neviem....ty davas??? marmeladu? do takejto kombinacie???
a tyyyym paaadom mi ostanu broskyne prositm vaas dievcata hodia sa broskyne k parizskemu kremu???? no budu musiet :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
20. okt 2010 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hejdita cak nemusi byt ovocie nutne v torte, ne?
20. okt 2010 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenallicka moc děkuji, to bych mohla zvládnout :wink:
20. okt 2010 o 14:38  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nooo nemusi ale sme sa na ovoci prave dohodli ze dam :unamused: no ja skusim na kusku piskoty s kremom a kuskkom broskyne a hotovo uvidim ako to bude chutit aj ked mne chuti asi vsetko okrem leca :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
20. okt 2010 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak po celem dni mixovania a pecenia budem za desat minut piect posledny 11 korpus :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
@alionuska ty mas doma aspon 3 truby multifunkcne a 4 robotov a este aj v komore cernosku schovanu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: obdivujem ako stihnes napiect za cely den tolko korpusov na tolko tort a to ja idem robyt len dve :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
20. okt 2010 o 16:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a este otazka jak to mam skladovat??? kam to mam dat do ceho zabalit??? staci do lednice a omotat potravinarskou foliia az to vychladne????? do zitrka......zitra rano naplnim a pujdu to potahovat.....
20. okt 2010 o 16:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alionuska - Veď ja som sa tiež čudovala, čo to trepe! Ani jedna torta, ktorú v škole ona ozdobovala, nebola taká krásna ako tie vaše, ja ju ani nemám rada!
Tá Fiffi je krásna, neviem či by takú urobila.
20. okt 2010 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
První traktor, zajíček, listnaté stromy a houbičky...:slight_smile:

20. okt 2010 o 17:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte sikulky, chcem robit mliecny marcipan zo suseneho mlieka a za ten svet nemozem ani v jednom obchode najst mandlovu aromu!!! maju tisic druhov,ale mandlovu nie. neviete, bude to nechutne,ked to urobim bez nej? :sweat_smile:
@zdenallicka kraaasna torticka. zajko je perfektny :grinning: :grinning: a ako si urobila ten traktor taky leskly? vyzera to super! :dizzy_face:
20. okt 2010 o 17:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 Děkuji..:slight_smile: Malovala jsem rozstřiženou houbičkou na nádobí po povrchu rozředěnou gelovou barvou RED RED..
20. okt 2010 o 17:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenallicka a s cim si ju riedila? s alkoholom,ci s cim sa to riedi??? :confused:
20. okt 2010 o 17:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 Má se ředit alkoholem, ale já jsem ji naředila vodou..:slight_smile: Šlo to krásně a ani to nelepí...
20. okt 2010 o 17:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenallicka fakt? tak ja mam doma len fialovu a ciernu gelovku,ale neda mi to a pri najblizsej prilezitosti vyskusam. dik za tip :wink:
20. okt 2010 o 18:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca ved si mala tiez krasnu prvu torticku... ta moje je sikovne vyfotena, ze nevidno tie nepresnosti :grinning:

a baby dakujem za pochvalu, ja som ani necakala, ze mi tak pekne torta vyjde, som mala radost a ked mi ju pochvalil aj ocko, tak to uz je co povedat :grinning:

@katrin21 - mramorovy korpus rob tak, ako ti hodila @gabkazabka, presne tak som to robila aj ja... a chces aj ten recept?
20. okt 2010 o 19:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte ako vzdy vsetky torticky krasne :slight_smile:
aljonuska malinkej cmuk k narodeninkam :slight_smile:
ani mne nechuti hmota MMF ale ani sa mi s nou dobre nerobilo, ked som to skusala, asi to chcelo len prax, s K2 sa mi robi super a rychlo, takze je to vecou chuti a zrucnosti mozno :slight_smile:

ozaj baby mramorovy korpus sa da urobit aj na obdlznikovu tortu, tiez sa to tam tak pekne rozleje? :sweat_smile:
20. okt 2010 o 19:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 ano rozleje :slight_smile:
20. okt 2010 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 ja som robila bez a chutilo mi to :dizzy_face:
20. okt 2010 o 19:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 ja uz som skusala a pomarancovu a citronovu aromu a citron bol super

@zdenallicka kraaaaaaaasna
20. okt 2010 o 19:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrin21 jéj, takú som už raz robila ( tuším sa volá Brnenská )- to bola vtedy moja úplne prvá poťahovaná torta
Tortičky sa vám veeľmi podarili - všetky sú nádherné.

Ja práve skúšam ľalie - dnes mi prišli formičky z Hawrton Hill, tak držte palce, aby sa mi zadarili
20. okt 2010 o 20:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
20. okt 2010 o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte šikulky

prosím vás,nikdy som nepiekla inú ako okruhlu tortu a moj synovec che vláčik Tomáš,....ako to potiahnem,ten všeliaký tvar ,to sa mi podarí v jednom kuse ,lebo neviem si to dobre predstaviť...hlavne na tej akože zadnej strane vláčika.... :angry:
ďakujem krásne.
20. okt 2010 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna dakujem tak vyskusam :slight_smile:
@monkula preco, ved je pekna :slight_smile:
ja som si na zajtrajsiu tortu kupila aj visnovu aromu, tak som zvedava ako sa mi podari :slight_smile:
20. okt 2010 o 20:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kočky. Ja som dnes celý deň makala ale neviem vôbec posúdiť či sa bude páčiť. Zajtra ránosi po ňu prídu.
20. okt 2010 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monkula nahodou je ta raketa perfektna!!! a mas zlate deti :grinning:

@bianca tak to si ma veeelmi potesila, lebo som rozmyslala,ze kupim jahodovu,ze co to urobi,podla mna to bude tiez fajne, ale ked bude citron, tak skusim aj ten :wink:

no a dievcata
@bianca @janka_pn ked uz ste skusali ten marcipan, ja som kupila plnotucne susene mlieko,lebo maju akciu v Agre a teraz som citala na nete,ze nie je plnotucne dobre davat. :angry: nerobili ste nahodou aj z toho? lebo maju len plnotucne a odtucnene.
a este sa chcem opytat,ci ste robili ten recept, co tam ide len med a voda? ci treba kupit aj nejaky specialny sirup? lebo v pondelok som pozerala Primu, relaciu Prostreno a tam robila z marcipanu torticky a vravela,ze tam dava este nejaky sirup, teraz uz nepamatam aky,ale ja som nasla tento recept... http://www.dobrenapady.info/falosny-marcipan-rc326.htm a zda sa mi jednoduchy :sweat_smile:
20. okt 2010 o 21:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 sirup asi mysli kukuricny alebo psenicny da sa kupit v zdravej vyzive :wink: trocha to tu hmotu urobi akoby viac pruznu......ja som davala ale teraz uz nedavam dosiel :grinning:
20. okt 2010 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 aj ja som robila podla priblizne rovnakeho receptu, len cukru som dala trosku viac a namiesto medu som dala ten kukuricny sirup, ale ak by som ho nahodou nemala, tak by som dala urcite bez strachu med. s tym plnotucnym som nerobila, ale asi by som si to skusila cele natrenovat najskor na polovicnej davke a ten olej by som asi vynechala, nakolko je to mlieko "tucnejsie" :wink:
20. okt 2010 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok