• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

16. októbra 2017 
mam otazocku :sweat_smile: zacala som robit MMF :slight_smile: :grinning: kupujem si cisto biele cukriky, ale hmota nikdy nie je cisto biela vdaka maslu... da sa nejak docielit biela farba??. :sweat_smile: :grinning: nastastie po mne este nikto nechcel bielu tortu ale kdyby naaaaahodou :grinning:
18. nov 2013 o 18:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
daja 55, dakujem velmi pekne, vyskušam
18. nov 2013 o 18:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@michaela3011 myslim ze sa to farby belobou kupis v cuk.potrebach :wink:
18. nov 2013 o 18:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@akapulko to su zbytocne zasahy farbou do toho :confounded: nebieli sa to nahodou citronovou stavou??? nie som si ista :frowning2: preto sa radsej pytam
18. nov 2013 o 19:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@akapulko ci co je vlastne ta beloba??? :sweat_smile: :grinning: ja si to vysvetlijem, ze biela farba :sweat_smile:
18. nov 2013 o 19:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@akapulko ci co je vlastne ta beloba??? :sweat_smile: :grinning: ja si to vysvetlujem, ze biela farba :sweat_smile:
18. nov 2013 o 19:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@michaela3011 ja tam davam ceru a je biela ...
18. nov 2013 o 19:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@michaela3011 miesto masla daj do MMF
ceru:slight_smile:
18. nov 2013 o 19:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@maya30 dakujem :slight_smile: toto, ze ma nenapadlo :sweat_smile:
18. nov 2013 o 19:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@michaela3011 tak ta beloba je farba:slight_smile:
18. nov 2013 o 19:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
2 dotazy :slight_smile::

1. Minulý dort jsem pohořela s krémem, dala jsem špatný a marcipán se šíleně roztékal..nicméně krém byl výborný, myslíte, že na promazání by nevadil a po potahovací hmotu bych dala něco jiného? Nebo to má na to stejně vliv? Díkkky

2. Nedělal někdo dort Kačenku nebo s Kačenkou? :wink:
18. nov 2013 o 19:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka supeeeer :slight_smile: moc dakujem :slight_smile: konecne nejaka vacsia :slight_smile:
18. nov 2013 o 19:40  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
včerejší dílo
18. nov 2013 o 19:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (24)
pridam vam sem par torticiek, ktore som robila davnejsie :slight_smile:
figurka bola moja prva v pohybe :grinning: dlho som sa na nu psychicky pripravovala a nakoniec, kedze som to nechala na poslednu chvilu, tak to bola taka rychlovka :sweat_smile: :grinning: ale slubujem, ze sa raz polepsim a lepsie si vsetko casovo zorgaizujem :grinning: konik bola torticka, ktoru by som zaradila este medzi prvotiny :slight_smile: bola robena davno... to clovece bola torta na zlatu svadbu :slight_smile: narychlo mi pisala jedna kocka, ze potrebuje tortu, ze v cukrarni jej ju odmietli spravit... ze sa im nepacila kombinacia zlata svadba a clovece :angry: :frowning2: prislo mi jej velmi luto, tak som to vzala a takto som sa s tym popasovala :slight_smile: bola velmi spokojna co ma neskutocne potesilo :slight_smile: :sweat_smile: skoro ma rozplakala :grinning: porsche logo bola nedavno robena pre moju polovicku :slight_smile: je to porsche maniak :sweat_smile: takisto prenho bola robena aj torta porsche cayenne :grinning: vdaka nemu som si vyskusala spravit tortu v podobe auta :grinning: ved ja ho tak strasne luuuubim a co by som prenho nespravila :angry: :sweat_smile: :grinning:
toto bola mala ukazka torticiek, ktore som robila :slight_smile: dufam, ze sem onedlho pridam opät nejaku :wink:
18. nov 2013 o 19:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (35)
@tertery 1) ja vždy dávam nezávisle od krému, ktorý je v korpuse pod poťah maslo rozšľahané s prášk. cukrom a nutelou, vôbec to nejako neruší chuť torty, lebo to nie je zas až taká hrubá vrstva a je to tiež sladké. Pri tomto nehrozí, že by sa ti poťah roztiekol, treba ale pred potiahnutím nechať zachladiť, aby maslo stuhlo. :slight_smile:
2) Kačenka ani neviem aká postavička rozprávková je, tak neporadím ale skús zadať do googlu "torta Kačenka" a možno ti nájde dačo :slight_smile:
18. nov 2013 o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@halienka Moc díky za odpovědi :wink:
18. nov 2013 o 20:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@michaela3011 krásne tortičky, si šikulka, tá postavička v pohybe je úplne perfektná, zdá sa že časový stres na teba dobre pôsobí :grinning: :grinning:
18. nov 2013 o 20:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka dakujem :grinning: boh vie ako by dopadol fesi keby som si nanho pripravila viac casu :grinning:
18. nov 2013 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ja tento týžden začinam už od pondelka :O :slight_smile:
18. nov 2013 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (36)
@adrika202 nadherna masla :dizzy_face:
18. nov 2013 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
18. nov 2013 o 21:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jper určitě nevadí, je mi ctí :wink:
18. nov 2013 o 21:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@michaela3011 naco davas maslo do MMF? ved to sa tam nedava :astonished: . Ide tam cera a ta je biela
18. nov 2013 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 do kremov davam maslo a vzdy mi nieco ostane, tak som to zacala davat do MMF :sweat_smile: ale asi prestanem :grinning: doteraz som si kupovala hotovu hmotu... prepaaaacte prepaaaacte :sweat_smile: :grinning: teraz viem :slight_smile: ale sranda, ze prvy krat som MMF robila s cerou :grinning: az potom som zacala s maslom... ale v jednom recepte bolo pisane cera/maslo :fearful: tak preto som aj zvolila tuto alternativu
18. nov 2013 o 22:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@michaela3011 ono ide aj o to ze cera je 100% tuk a aj ona ma v tom MMF svoj vyznam aby bola lepsia aspon pre mna tak preto :slight_smile:
18. nov 2013 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@dm1 budem sa musiet poobzerat po cere... no zijem v Nemecku, tak ak nezozeniem, tak si koncom novembra toho prinesiem zo Slovenska asi na kila :grinning: jedine co tu nemam problem zohnat su BBQ marshmallows, co zas na Slovensku bol problem, aspon pre mna :confused:
18. nov 2013 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@michaela3011 v podstate na mmf nepotrebujes ani ceru ani maslo , ja niekedy robim uplne bez tuku , ale davala som aj maslo žlte a mmf bola i tak snehovo biela , ved tam ide snad len na pol malej lyzicky , ked si potieras len ruky tak mozno aj menej toho tuku, a viem ze aj @lamps si potiera ruky pri mmf obycajnym maslom a mmf ma bielu :confused:
18. nov 2013 o 22:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela ruky si aj ja potieram... lepsie sa tak pracuje... no davnejsie som robila tortu a chcela som aby bola biela, ale nejakou nahodou som k tomu prilozila kusok inej hmoty, ktora bola biela a ta MMF mi potom uz vobec nepripadala bielo :grinning: odvtedy viem, ze to neni biele :grinning: no vratim sa k tej cere
18. nov 2013 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela Pekareň JUNO má MM cukríky po 1,50 eur/300 g - už so od nich brala
18. nov 2013 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela :confused: recept na MMF mam 170g marshmallows, 3PL vody a 55g cera/maslo :confused: to mi nepripada ako pol malej lyzicky to mnocstvo cery :confused: skusim nabuduce vynechat to maslo a spravim to aj bez tej cery a uvidim co z toho vznikne, ked tvrdis, ze sa da aj bez toho :slight_smile: iba si budem potierat ruky... dakujem :wink:
18. nov 2013 o 22:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok