• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

21. januára 2017 
@luciahromadkova klasicky mramorak robim aj v orechovej verzii a fajnyyyyy :dizzy_face:

super mas pomocnicka :sunglasses: ty si teda dobraaa, ze uz mas medovnicky...to ja budem rada ak sa do Mikulasa k tomu dostanem :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
19. nov 2013 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Dámy prekrásny večer, asi moja otázka sem celkom nepatrí, ale možno mi budete vedieť poradiť alebo dať vašu skúsenosť. Doteraz som robila sušienky a keksíky ručne vyvaľkaním cesta a klasickými vykrajovátkami. Aká je však vašsa skúsenost s vytláčacími sadami. Jedná sa mi o úsporu času. Nehovorím, že presne táto: http://www.webareal.sk/cukrarskysvet/eshop/15-1-Pomocky-na-pecenie/110-2-Trezirovacie-sady/5/2263-Vytlacacia-sada-na-drobne-pecivo
ďakujem
19. nov 2013 o 20:39  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka odoberas muku a pridas orechy alebo ako?
mam len zopar.... samko uz 2 dni prosi, ze mama spravme tie medovnikove smetiarske auta a bagre a smetiaky :grinning: :grinning: :grinning: , cast este aj zjedol....
a to som si chcela vykrojit zopar na adventny veniec a take tie domcuriky a krajinky, ale to pri nom sa velmi neda.... :grinning: :grinning: :grinning:
19. nov 2013 o 20:45  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@luciahromadkova aj ja v mramoraku odoberiem muku a pridam orechy. odporucam pridat aspon 100g orechov ak mas tak aj viac. je uzasny, a oriesky zomlete daj do suchej panvici a malinko opraz (pozor rychlo horia lahko) a take pridat do cesta.
mna velmi lubim orechovy tento, bude super nadychany makkucky a narastie ako vsetky ostatne (bez orechove).

a teta prehovorena na mramorak, lebo chce bielu cokoladu a banany a maliny. to by bola divoka kombinacia s gastanovym.
19. nov 2013 o 20:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luciahromadkova ja som piekla tento a chválili ho,že bol dobrý...kopírované od @jakelina orechovy korpus

6 vajec
350 g práškového cukru
250 g polohrubej múky
150 g mletých orechov
1 vanilkový cukor
1 prášok do pečiva
10 polievkových lyžíc studenej vody
1 PL rumu
2 PL oleja
Cukor vymiešame so žĺtkami do penista, pridáme vodu, rum a olej. Potom pridáme orechy a múku zmiešanú s práškom do pečiva. Nakoniec zľahka vmiešame do tuha vyšľahaný sneh.
19. nov 2013 o 20:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zuul dakujem pekne a super ze sa podarilo prehovorit :wink:
19. nov 2013 o 20:53  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
19. nov 2013 o 20:54  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzka7512 ten je výborný, dělám ho často a hodně naroste. :wink:
19. nov 2013 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nika266 co som nasla tak su out of stock - vypredane, takisto na toptorticke, normalne zacinam panikarit :fearful:
19. nov 2013 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luciahromadkova ja ani muku neodoberam, ale davam veela orechov a je fantastickyyyyy :dizzy_face: a najma v kombinacii s rumom :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sunglasses: a teda veela rumu alebo aromy :wink: a parizska...no mnamka maximalna :wink:
19. nov 2013 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@mamina1978 tak dufam, ze sa mate uz lepsie a ze uz bude len dobre! Tri ATB - to musela byt sv..na infekcia!!
Ja tiez zacinam od tohto tyzdna tak pozvolne modelovacky..bude toho dost na Vianoce...
19. nov 2013 o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
19. nov 2013 o 21:07  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@maya30 ešte Pečieme s kamkou maju ,ale 100g za 0,70 cen.potom v kauflande som videla asi za 0,78 cen.
ale tiž iba 100g
19. nov 2013 o 21:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte babule... moja vcerajsia pre skvelyx lekarov a sestry na kramarox za nasu malu statocnu pacientku... a teraz opat kratsia nutena pauza, ale net frci, tak si vase krasky nenexam ujst :wink:
19. nov 2013 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (49)
@nika266 no ved to, ze su drahe :angry: a najblizsi kaufland 35km...ale musim vyslat muza, lebo nemam inu moznost. Na toptorticke mi povedali ze ich maju objednane a cca do tyzdna ich budu mat, tak aspon ze tak
19. nov 2013 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maya30 prosím ťa ty si robila teraz s tými bomparami ten karamel ako som čítala.Chcela som vytvarovať do tvaru roztopila som v hrnčeku cukríky a liala z toho a tvarovala ,ale ja ťapa som to dala na papier na pečenie a ten sa prilepil. Na čo to mám liať,aby sa to neprilepilo.
19. nov 2013 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No co Vam poviem holky moje zlate, ja sa vytrepem do ikei, ze reku si kupim silikonovu podlozku, kamoska si ju kupila v nedelu a oni ju nemajuuuu :angry: ja som sa tak tesila, ze uz nebudem mat zaprasenu torticku a zas nic :frowning2: fnuk
19. nov 2013 o 21:45  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky prosím vás nedělala jste některá dort sRebelkou. Nemůžu najít inspiraci a na googlu se mi nelíbí. Děkuji
19. nov 2013 o 21:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A náhodou neviete žienky kedy bude najbližší americky týždeň v lidl
19. nov 2013 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
19. nov 2013 o 22:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lawli ano, tie co mali som vykupila :grinning: ale uz aj minula :stuck_out_tongue_closed_eyes: a teraz cakaju kym im pridu nove, len ja som najblizsie dni zavalena tortami a netusim cim ich potiahnem
19. nov 2013 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@nika266 vraj az po novom roku dakedy :frowning2:
19. nov 2013 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maya30 :sweat_smile: :sweat_smile: tak to som netušila ,len že som ich tam jednu dobu videla ,tak som ti dala link :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: no nezávidím ,ja mám doma ešte 14 balíčkov ,tak to neriešim ,ale ak čoskoro nebude v Lidli americký týždeň ,tak budem riešiť to čo teraz ty :unamused:
19. nov 2013 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@maya30 a když si koupíš Smart, tak se nebudeš muset tak shánět po bonbonech. Nerada s ním pracuješ??
19. nov 2013 o 22:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kočky prosím o rýchlu radu.............udrží mi takáto podložka 7-8 kg tortu????
http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/strieborna-podlozka-15/

ďakujeeeeeeeeeeeeem :slight_smile:
19. nov 2013 o 23:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 já tyto podložky běžně používám i pod patrové dorty a jsou super ... a podložka snad bude ležet, ne? tak proč by neudržela? ... jestli myslíš na přenesení, tak určitě udrží :slight_smile:
20. nov 2013 o 00:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka díky, no já už se tak těším na Vánoce, že jsem už musela udělat vánoční dort :grinning: :grinning:
@jakelina moc díky, zítra se s klukama vrhnu na perníčky :slight_smile:
20. nov 2013 o 00:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@maya30 torta ma nazov "Schatullen" verborgene Geheimnisse, takze asi nieco ako Krabice(skrinky) skryte tajomstva
@mamina1978 zdeni ako by si to prelozila ty?
20. nov 2013 o 01:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@maya30 už si robila plnku do torty kinder bueno? ( tuším si prednedávnom hladala recept) :confused:
20. nov 2013 o 08:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jachin hej to som bola ja :sweat_smile: ale nenasla som taky recept co by sa hodil ...v reze je tusim vyssia vrstva slahacky a nevedela som ako to zakomponovat do torty...preco ? :slight_smile:
20. nov 2013 o 08:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok