Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
20. nov 2013

@akapulko Ja tiež nerada robím z MMF, len keď musím maľovať po povrchu a tiež ma strašne svrbia ruky od praš . cukru 😉 ináč používam PDT a Smart

anibas
20. nov 2013

@katkak23 zafarbi kakaom a roztopenou čokoládou - super farbí a aj vonia 😉

anibas
20. nov 2013

@blcha Jééj - u Vás sa už zVianocieva 😀 😀 krááásne 🙂 🙂

eliska22
20. nov 2013

@maya30 presne ako vravíš a teraz mám 2 dni dovolenku, aby som torty nerobila v noci a ráno nemusela ísť do roboty 😝 mám ich síce len 3, ale popri práci docela zabijačka 😅

mima595
20. nov 2013

ahojte,
ako by ste robili tento povrch...myslite, ze tie kocky sa lepia kazda jedna?? alebo?? je nejaky zlepsovak??
http://tortyodmamy.sme.sk/node/270741

mimcak
20. nov 2013

Netradične jedna na dnes.Taká rýchlovka v pondelok večer objednávaná.

jakelina
20. nov 2013

@mimcak normálně jsem se podívala na ten první obrázek a nechápala jsem co to drží mezi nohama. Teď už chápu, ale skoro jsem se lekla 😀 😀 😀

denisak77
20. nov 2013

Dievčatá ,ďakujem Vám,mám z toho strašný strach,lebo som ich od toho odhovárala,ale nedali si povedať.Ponúkla som im ,že im zoženiem cukrárku v PD,ale nie,Lorna .že nepečie ,tak som to schytala ja.Budem sa modliť aby to vydržalo.Hlavná svadobná,no nechcem na to ani myslieť.

rapunzel1
20. nov 2013

Baby moje ledva vás stíham občas pozrieť ☹ tak vám sem pridám pár nových vecičiek, čo som sa ihrala. Prosím vás, aké by ste dali ceny, väčšinou sú veľké okolo 24 cm. Lebo mám pocit, že každý by ich chcel, ale asi zadarmo 😠 ☹ Ja som dala na kazetu 13, na chalúpku 11, na srdce s veľkými sviečkami za 7 a s čajovými sviečkami za 6 a ten dlhý za 5. Sú tie ceny primerané si myslíte???? Ďakujem....

rapunzel1
20. nov 2013

a k tomu pár tortičiek za nejaké dva týždne....

viera6
20. nov 2013

este som zabudla pridat dnesnu kabelku Monster High 🙂

katkak23
20. nov 2013

@anibas a coko navrch alebo do smartu?

nika1985
20. nov 2013

Dakujem babulky strasne si to vazim bolo to super zas piect od januara planujem uz brat aj objednavky hadam sa nam to podari nejako sklbit vsetko.

@pristela ahoj neviem ci si spravne pamatam ale tusim Ty si chcela robot Etu uz mas? Daj recenziu. Mne sa rozpadol moj a idu vianoce ze by som nieco podsunula polovicke 😉

akapulko
20. nov 2013

tak pridavam aj ja jednu foto🙂))prave dokoncenu🙂hohoho normalne mam vianocnu naladu 😀 😀 😀 😀 😀

broucek2
21. nov 2013

tak se moje částečná nevole dělat kg dort vyřešila sama. Z pondělí na úterý se mi rozjela chřipka tak, že v úterý jsem jen ležela jako lazar v posteli a bála se pohnout, jak mně bylo zle

mimcak
21. nov 2013

@jakelina to bolo schválne tak urobené 😀 preto som to dala aj ako pvé foto 😀 . Chceli niečo srandovné 😝 😅

anibas
21. nov 2013

@katkak23 Dnu - aj čoko aj kakao pomaly zmiešavaš a hnetieš hmotu spolu

jakelina
21. nov 2013

@mimcak 😀 😀 tak to jo, to se ti povedlo

blcha
21. nov 2013

@rapunzel1 krasne medovnicky a ceny podla mna v pohode aj vyssie si mohla dat ved kolko sa pr tom nasededis nazdobis je to vsetko rucna piplava praca a ta je na nezaplatenie ja by som za tu kazetu minimalne 15 € pytala aj za chalupku 🙂 🙂

blcha
21. nov 2013

@aadulik2110 ja mam cesto na tie svietnicky od @dm1 lebo moj osvedceny recept co robievam nebol vhodny na teketo veci moc sa mi rozlievali ale tento je super a deckam aj velmi chuti vzdy mi uchmatnu neaky stromcek domcek takze 400 hl muky 140praskoveho cukru ,100g hery 2 vajicka 2PL medu 1čl sody bicarobny ,0,5 az1 lyz pernikovho korenia a lyzicku kaka ja ich potom uz ked suupecene potieram vajickom a na chvilkocku este necham v trube ale len tak na minutku 😉

rapunzel1
21. nov 2013

@blcha ďakujem veľmi pekne, veľmi som uvažovala nad tými cenami, fakt je to piplavá robota, ale mám pocit, že každý by chcel všetko zadarmo, veľmi ma to baví robiť, ale zase zadarmo ☹ keď som nahodila prvé fotky, tak každý áno chceme... tak som urobila a zatiaľ nejak podozrivé ticho... tak som zvedavá.... Mám toho napečeného viacej, ale trochu mi to zobralo chuť ísť ich vôbec zdobiť 😒

michaela3011
21. nov 2013

@blcha @rapunzel1 pod na to tymto stylom: povedz cenu za chalupku a kazetu minimalne tych 15€ (ako pisala blcha) a pritom nezabudni dodat, ze si klesla z 20€... nejaka predvianocna akcia 😉 pri ostatnych vyrobkov tiez daj cenu hore tymto stylom 🙂 sama som raz skusala jeden medovnikovy svietnik, ajked povodne ich malo byt viac 😅 😀 no moja chrbtica povedala "dokonci tento jeden a chod spat!!!" 😀 je to fakt makacka!!! a hlavne sa ti musia vratit naklady a v prvom rade musi byt ocenena tvoja praca 😉

blcha
21. nov 2013

@rapunzel1 ja som minuly rok skusala uplne prvy krat take nieco a hned sa na mna kamosky vyrhli ze by take chceli ze si ich zaplatia tak tento rok som si povedala ze narobim a predam tak uvidim co z toho bude a tiez som veru nevedela aku mam dat cenu robim take mensie svietnicky na jednu sviecku a potom so 4 a veru ani teraz neviem za co to mam popredat no co mi poradite? za kolko ta prva fotka su tie vacsi a druha mensie ja som minuly rok dala velke po10male po5 ale rozmyslam ze tie mensie by som mohla dat aj po6 neviem co myslite?

dm1
21. nov 2013

@rapunzel1 presne pre toto medovniky nepredavam ale radsej vzdy darujem priatelom a rodine to mi robi radost a nemusim sa natahovat o cene. min.rok som posunula mimo toho len domcek a svietnik a viac nie lebo to je veeelmi pracne a keby chcem zaplatit cas tak sa to zda ludom drahe

blcha
21. nov 2013

@dm1 ja tiez robim vzdy pre rodinu hlavne segram brachovy svokre mame mam toho dost ale radst im rada spravim len som minuly rok zavesila fotky na fb a celkom bol zaujem tak preco nie? som doma na materskej torty neako vela nepeciem takze mam cas bavi ma to aj ked teda s tou cenou nikdy neviem ci som nedala vela alebo malo??

rapunzel1
21. nov 2013

@dm1 máš pravdu, ten čas je na nezaplatenie... rodina tiež dostane podarované, len keď bol záujem, tak reku prečo nie...ručná robota nie je nikdy ocenená, či je to pri tortách, či pri medovníkoch....

mamina1978
21. nov 2013

@jakelina dakujem Majka 😵

evvina
21. nov 2013

Dnešní

mamina1978
21. nov 2013

@blcha @dm1 prosim ako robite tie otvory na sviecky ? Pred alebo po upeceny ? A tie tvary ako strecha, stromcek vykrajujete alebo orezete a tak date upiec , ci az po upeceni rezete potrebny tvar ? 😕 😕 😕 Som uplny zaciatocnik neznalec 😅 poprosim podrobny popis 😅 Dakujeeem 😵

mamina1978
21. nov 2013

@mimcak Krasnucka torticka.... 😵 no ta hadica nema chybu 😵 😵 😵 😵 😵 😵