• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

20. januára 2017 
@mrka2 ja robim s plnotucneho z Agra lebo cenovo je najlepsi a v pohode.Akurat nesmies pouzit recept kde sa dava aj olej bo potom to z neho kape a je to hnusne.Sirup sa dava ale tiez je ho problem zohnat a tu je neskutocne drahy tak som po navrate na Sk presla na med.

ja osobne som naposledy robila tento http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=11&t=2448 a bol super.Krasne sa s nim pracovalo,pomer surovin presne sedel a do buducna ho budem urcite pouzivat
20. okt 2010 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a dortiky krasne raketa paradna a aj traktor paradny zo zajacom inak zdenalicka ako si urobila traktor ze drzi na koleckach???? :confused: :confused: :confused: :slight_smile: a pes ten je tiez paradny no jednoducho paradne ste sa vyhrali :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

a ja budem musiet ste prikupit slahacky lebo som zistila ze mi ich 5 stacit nebude takez este 5 a radsej este jedny bonbony lebo keby nevyslo tak neviem mna slak trafi :grinning:
20. okt 2010 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ozaj ako sa robi sestuholnik??? :confused: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
20. okt 2010 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca dakujem velmi pekne, urcite skusim ten recept,co si dala sem ty,ale to naozaj treba dat celu flasticku aromy? :confused: ja dam asi menej... :sweat_smile:
20. okt 2010 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hejdita Napíchla jsem si je na párátko..:slight_smile:
20. okt 2010 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 ja davam celu ale nemusi byt.Mne to tak ci tak nechuti no z citronovej som uzdibovala ked som tvorila :grinning: na torte by som to ale nezjedla.Inak aj ta jahoda vyzera zaujimavo.Skusim
20. okt 2010 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca mne to tiez nechuti, je to take strasne sladke,ze sa cudujem,ze to niekto zje bez problemov... :grinning: no pravdu povediac ja som robila zatial len z cukrikov a pasty damy. no zajtra sa pustim do toho mliecneho a vies co, kupim jahodovu aromu a dam ti vediet,ci je to dobre,aby si zbytocne neskusala a radsej urobila citronovy,ked ti ten isto chuti. uvidim podla malej,kedy zaspi,ci stihnem a nebudem dovtedy grogy,ale posnazim sa. :wink:
20. okt 2010 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 juj si zlata ale ja asi aj tak skusim :grinning: mam aj vanilkovu kupenu bo ja sa dokazem v Polsku odviazat.Tam to stoji par korun tak stale cinkam ked ideme na nakup a mala ma aspon flasticky na hranie.Su krasne a rada z nich ,,podava caj,,
20. okt 2010 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajulik no ved recept bol v popise na tych linkoch, ci iny robite??
20. okt 2010 o 21:47  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca ok, tak skus, ked sa mi podari ten jahodovy, tak skusim potom aj ten citronovy :grinning: a snaaad niekedy aj ten mandlovy, ked ho jedneho dna v nasom mini meste najdem :sweat_smile:
jooj, zlata mala... to co su za flasticky,ze su take pekne? my take pekne nemame,aby sa z nich dal podavat cajik. :grinning: :grinning: :grinning: do Polska sa teda nechystam, ale kebyze su tie flasticky fakt pekne,tak by som sla :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: aj moja mala rada miesa kavu,cajik... zisli by sa... :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. okt 2010 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: zajtra odfotim a dam to sem :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a ze mini mesto.sak kukni z jakeho city som ja a potom daco hovor :-d ale je to dost zmena bo 10 rokov sme zili v Ostrave a teraz si zasa zvykame doma :fearful:
20. okt 2010 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca ty si síce z malého mesta, ja tam mám rodinu a všade tvrdím, že bardejovčania sú ľudia s najlepším srdiečkom. Lebo pri každej návšteve tohto mesta sa mi to potvrdzuje :wink:
20. okt 2010 o 21:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danciacik jej dakujem za cely Bardejov :dizzy_face:
20. okt 2010 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca no ja Bardejov nepoznam a ja som len okres SNV! 20 km od SNV, mame 3500 obyvatelov,ale sme mesto :grinning: takze tu mame 4 potraviny :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jasne, odfot, prehovorim mojho manzela,ze pooodme do Pooolska... a on povie, na co? a ja... no na flasticky pre Nelku na cajik :grinning: :grinning: by ma poslal kade lahsie :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: dalsia varianta by bola taka,ze u nas predava Polka kadejake kvietky, maslo a tak, zeby som sa s nou dohodla??? :grinning: :grinning: uvidim podla foto a rozhodnem sa,co spravim. :grinning: :grinning: :sunglasses:
po polsky viem, ved som zila par rokov v Anglicku :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes:
20. okt 2010 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 ja kupujem mandľovú aromu vždy v kauflande :wink:
20. okt 2010 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 tak to my chodime pravidelne na mlieko pre malu a plienky a vlastne aj potraviny.Maju nizsiu dan a ceny neporovnatelne
SNV ma len 3500 obyvatelov?Tak to musim byt ticho bo BJ tak 33 000 :sweat_smile:
20. okt 2010 o 22:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 aromu stačí pár kvapiek.... a jahodovú by som teda do mliečneho marcipanu nedávala :stuck_out_tongue_closed_eyes: to radšej bez aromy, je chutný aj tak :wink:
20. okt 2010 o 22:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca nie je za čo. Ja ďakujem. Keby som mohla tak by som tam utekala bývať. Veď keď si z Bardejova možno poznáš aj skúpinu Problem alebo Life, teraz neviem ktorá z nich funguje. V tej skupine hrá Kveto Brehuv - on je krstný mojim deťom.
@zdenallicka zdeni, ta je krasna, traktor je superovy
@danciacik wau, perfektny!
@sofi07 juuj ďakujem veľmi. Dúfam, že sa bude páčiť aj tým, ktorí si zajtra po neho prídu. Som sa s ním vyhrala. Lepšie by to šlo keby som aspoň teploty nemala. Ale mám aj tak z neho radosť. :slight_smile:
20. okt 2010 o 22:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danciacik kolko vazi? vyzera to byt poriadna torta :slight_smile:
20. okt 2010 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sofi07 no som ju trošku prestrelila váži 6,5 kg
20. okt 2010 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca nie nie, SNV ma okolo 38 tisic, ja som z maleho mestecka pri SNV. :wink:
@maca77 vyskusam a uvidim. prinajhorsom vam dam info,ze do mliecneho jahodovu aromu urcite nie,ale skusim, bo mne sa to pozdava :wink: a my tu nemame Kaufland... len Jednotu, CBA, Bala a Agro. a tam nemaju momentalne mandlovu,ale mali kedysi v Bale,ale dnes som bola a nemali. :angry: hiii a pozeram,ze ty tiez okres SNV... :slight_smile:
20. okt 2010 o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky, děkuji..:slight_smile:
20. okt 2010 o 22:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenallicka
@danciacik vydarené tortičky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

a mám nervy - v Lidli vykúpené zelené Haribo - nejaká cukrárka ma predbehla :angry: :angry: :angry: :angry:
20. okt 2010 o 22:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danciacik a robi u mojho brata myslim Kveta :grinning:
20. okt 2010 o 23:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a oni su aj zelene haribo??? :confused: :confused: :confused: :confused: sem nevedela :astonished: to se hodiiiiiii :fearful:

zdenalicka jak na paratka vysvetlit :grinning: :grinning: tak drzi ten traktor kdyz sou koleck ana paratkach neborti se to nebo to mas jeste nejak zasmodrchane
20. okt 2010 o 23:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jee, ďakujem za pochvalu torty, ja som spokojná nebola... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. okt 2010 o 23:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, tak sa mi rysuje ten moj kamion :grinning: zajtra budem potahovat...
ale mam problem.... nemam ziadnu ciernu farbu, chcela som ju na dozdobenie,ale nemali ani fixku, len cervenu...... mam K2, cervenu gelovu a bledomodru a zltu praskovu.... chcem urobit bielu plachtu a cerveny predok auta.... ale nemam ho cim nejako oblemovat, ozvlastnit.... nemali malu ciernu farbu.. kolesa asi urobim z cokolady, alebo co...... drzi poleva na potahovke???
a neviem, ci mam z bledomodreho urobit okna...ak ano, ako to mam urobit,nalepit na śpodny ,alebo vyrezat tu cast marcipanu po potiahnuti a potom tam presne vlozit modre? alebo sa na to vykaslem.... a bude len cervena kapota...
keby som aspon mala ciernu, urobila by som tenulinke pasiky a z nich okna a svetla...ale takto nemam z cim....... a praskove farby som nezohnala,len tu zltu mali a cervenu... poradte, kde toho maju viac?? pozerala som v Tescu, niekto tu spominal drogeriu?????

inak, ten predok dole mal byt uzsi, ako len na koleso, ale uz to nejddem menit, je to torta len pre nas:slight_smile:
20. okt 2010 o 23:37  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrin21 viem ze niekto robil ciernu zo cierneho zivocisneho uhlia.Ja som neskusala ale za pokus to mozno stoji
20. okt 2010 o 23:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok