• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

17. januára 2017 
@elamaslakova dakujeem :wink:
22. nov 2013 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna dakujem, tak som dala, dobre to potom stuhlo v chladnicke :wink:
22. nov 2013 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
baby prosím vás akú používate polevu na perníky? ja som vždy používala do polevy, bielko, cukor, citrónová šťava a solamyl. Len teraz ma napadlo, že kedysi fest dááávno, možno aj 4 roky mi raz poleva akoby zožltla, tak ma to teraz máta... dávate do polevy solamyl? ak áno vie niekto prečo sa tam vôbec dáva? lebo niekde na nete v receptoch dávajú iní nie....ďakujem
22. nov 2013 o 21:55  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rapunzel1 ja pouzivam vaha bielka x 5,3 a tolko gramov dam praskov.cukru + lyzicka citron.stavy a slaham na najnizsie otacky 15min. Solamyl nedavam
22. nov 2013 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky holky tak moje prvni dva dortiky na zakazku, je to jen kamaradce ale i tak, opravdu vas holky obdivuji co to delate celou dobu, ja udelala dva a snad mi to trvalo pres 12 hodin se vsim vsudy!!!! jeste ze manzel vzal holky k rodicum, jinak bych to nedala. Mate opravdu muj obdiv :wink:
22. nov 2013 o 22:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (38)
@dm1 ja dávam od oka cukor, ale skúsim či sa netrafím s tvojím prepočtom a nevieš načo tam niekde dávajú ten solamyl?
22. nov 2013 o 22:25  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rapunzel1 aj ja som tak davala kedysi ale mala som problem ze niekedy mi sli tenke linky na mriezky niekedy nie a s tymto pomerom je to super. ono vidim ake su rodziely vo vahach bielok kedze kazde vazim jedno vazi 30g ine cez 40g a to uz je dost velky rozdiel. Solamyl neviem preco ale viem ze niektore pernikarky davaju
22. nov 2013 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 čítanie je dobrá vec, tak som zistila, vraj kôli schnutiu a neodlupovaniu a tie mi asi zažltli, lebo som dala asi miesto citrónu citrónový koncentrát do čaju čo sa dáva, vraj pri tom potom perníky zožltnú, čo sa nedozviem po rokoch :D
22. nov 2013 o 22:57  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte dievcata pridavam par svojich vytvorov.. sorry za tapetku dlhsie som sem nepridala a citam v poslednej dobe sporadicky par stran dozadu..
22. nov 2013 o 23:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
22. nov 2013 o 23:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (57)
@rapunzel1 neviem mne schnu super aj bez solamylu a odlupuju sa vtedy ak je tam moc cukru resp. poleva je preslahana. A s tou citronkou to moze byt to by som nedavala radsej.
22. nov 2013 o 23:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
22. nov 2013 o 23:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (45)
22. nov 2013 o 23:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@dm1 teraz som ju už dávno nedala aj ja, len som dumala a hlodalo to vo mne, že čo som kedysi urobila zle, keď mi zožltli, a teraz som našla koment, že po daní citrónky zožltnú, lebo niektoré veci to urobili, iné nie, mám domček už tretí, alebo štvrtý rok a je rovnaký ako bol pri robení a viem, že som nejaký vahadzovala, lebo bol zažltnutý....ale to len matne, predsa to bolo už dosť dávno
23. nov 2013 o 00:17  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ja mam tento tyzden dotortovane - tortusa je puncova
23. nov 2013 o 00:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (33)
este detailik na krpate:slight_smile:
23. nov 2013 o 00:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (14)
jindy zde okukuju Vaše krásné dortíky, ale tentokrát se chci pochlubit i já.....jsem absolutní amatér, ale tento dortík, který jsme udělaly pro dcerku ke 4. narozeninám mě opravdu potěšil, i když chvílema jsem to vzdávala, tak to stálo za to :wink: a už ted se těším na další narozeniny :slight_smile:
23. nov 2013 o 00:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (25)
@muffinka8 ahoj, prosím ťa, vedela by si mi poradiť ohľadne písma, konkrétne tá Janka. Ktorá forma to je?
23. nov 2013 o 00:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Žienky, ešte aj takto osobitne sa spýtam. Ktoré formy sú dobré na písmená? Alebo používate nejaké finty, aby sa to pekne vyklápalo a netrhalo? Ja mám dvoje rôzne, všetko pevné, nie silikónové. Jeden typ je celkom ok, len dosť veľké. A to menšie, tá hmota ostáva v tom a treba ju vyklopiť. Ale aj keď vysypem solamylom, aj hmotu riadne poprášim, aj tak to tam často ostáva a trhá sa. Ono, keď treba len pár písmen, ok, človek sa potrápi. Ale nedávno chcela známa pomôcť s menami na stužkovú, tak to bolo bez šance. Pri cca 100 písmenach by ma skôr porazilo.
23. nov 2013 o 00:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pridávam moju nočnu tortičku
23. nov 2013 o 01:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (43)
@lenuliatko ked si zadas do uja googla , tak ti trebars hned ako prvy odkaz ukaze toto video : http://www.hypernakup.biznisweb.sk/post/videopostup-ako-vyrobit-pismenka-na-tortu-50/ mas tam ukazane pismenka z troch roznych abecied :wink: presne tak isto robim aj ja , vyvalkas hmotu na tenko/ niekto ju necha trosku obschnut, ja robim hned, neníí času :stuck_out_tongue_closed_eyes: / zatlacis listu s konkretnym pismenkom na hmotu a zaroven pošúchaš s listou po podlozke aby sa ti orezali krasne kraje, pak uz len trepnes listou o stol a pismenko ti same bez problemov vypadne :wink: :dizzy_face:
23. nov 2013 o 02:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lenuliatko ked sa dostanem k PC poslem ti link. A robim ich ako pise @pristela akurat ze pri vyberani ich z vrchu trochu stuchnem sparatkom. Ked to vyrezes z trochu obschnutej hmoty tak mozes este aj v tej liste chvilu nechat schnut. A hmota nesmie byt ani velmi tenka ani hruba, treba si to vopred poskusat.
23. nov 2013 o 06:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela dakujem, link si pozriem, teraz som na mobile. Ja to vlastne presne tak, ako si to opisala robim, len aj tak to ide tazko a casto sa pismeno nevyklopi cele, aj sparatkom si pomaham. Este vyskusam dat to na chvilku do chladnicky pred vyklopenim, ale vyrabat tak 100 pismen, to si neviem predstavit. Takze v podstate ziadne ine triky na to nie su, asi len viac sikovnosti a trpezlivosti :0) este ma napadlo, ta moja jedna forma je len z jednej strany otvorena, druha je uzavreta, preto tam hmota uviazne.
23. nov 2013 o 09:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@muffinka8 dakujem, budem sa este zdokonalovat :0) na ten link si pockam, lebo ten druh pisma sa mi paci, aj velkost je tak akurat.
23. nov 2013 o 09:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenuliatko no rozhodne si pozri to video :wink: ja tak absolut nemam problem s pismenkami, to prastim o stol a pismeno same vypadne a ide to rychlo , bez namahy :wink: chce to u teba asi len skusat a najst si ten svoj gri :dizzy_face: vsetko pojde, neboj , len to treba skusat
23. nov 2013 o 09:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lenuliatko nechaj hmotu trocha zaschnut a potom vykrajuj
23. nov 2013 o 09:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Kočky prosím vás idem si k vám po radu a pomoc. Chcem robiť malej tortu na oslavu 1. roka. Poraďte mi prosím ako urobím taký tvarohovo-pudingový krem. Ak by bolo možné tak aj bez masla alebo čo najmenej masla. Alebo aj hocijaký krém do detskej torty ale minimum masla.dakujem
23. nov 2013 o 10:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobre rano:slight_smile:)))tu su moje nocne vytvory prva je znova kopirovana od maya30(dufam ze dobry nik som dala:slight_smile:)je to pre moju babinu ktora ma uuuuzasnych 90rokov a funguje stale ako 50rocna:slight_smile:)a ten drak bola moja nocna mora ale tak snad sa maly potesi :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. nov 2013 o 10:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (47)
Ahojte baby, je tu niekto z okolia Starej Lubovne, Lipan, Sabinova, kto by nam upiekol torticku pre nasho takmer rocneho synceka? Problem je, ze ma narodeniny 2.1. :grinning: :grinning: nasla by sa nejaka odvazna zienka? Dakujem
23. nov 2013 o 11:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia114 woow, ta MLP je uzasna, koniky ako skutocne!!! :dizzy_face:
23. nov 2013 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok