Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mysiatkoo
23. nov 2013

@vlada111 dakujem 😉

nika266
23. nov 2013

@daja55 peknučká, ja som dnes modelovala traktor na buducu tortu

denisak77
23. nov 2013

@daja55 áno formičku a mám ju myslím www.mojeformy.sk

daja55
23. nov 2013

@pristela Prosím ta, ako si robila ten vzor na cokolade?

macamac
23. nov 2013

jaaaj baby moje
ja som práve neplánovane dokončila tortu pre moju micu, bo v utorok čiste náááhodou som zistila, že má meniny 😀 😀
akože na Alžbetu
tak sme jej sľúbili oslavu samozrejme a ona milá moja,že chce aj tortu 😀 😀 😝

no, tu je
a teda zaseeeeee som na vás urputne myslela, že necháááápem,ako to robíte 😀 😀
ja ju mám krivú a všelijakú
je to moja štvrtá poťahovaná, ale mám zo seba pocit, že čím ďalej, tým horšie mi to ide 😝

daja55
23. nov 2013

@macamac Si šikuľka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 , je to fajn a stále to bude lepšie a lepšie 😀 😀 😀 😀

lenuliatko
23. nov 2013

@muffinka8 ďakujem krásne, idem objednať 🙂

lenuliatko
23. nov 2013

@pristela tak som si to video pozrela, v technike môj problém nebude, robím to presne tak, dokonca mám dve z tých foriem doma. Ale došlo mi, že ozaj budem musieť nechať tú hmotu viac zatvrdnúť a tak robiť. Tam sa to tak krásne vyklápalo a mne takmer vždy nejaká časť ostane uviaznutá vo forme. Ale aj na tých písmenách, čo jej tam vypadávali hotové bolo vidno, že sú pevné. Ja som doteraz robila len z MMF a K2, tak idem trénovať. Ešte raz vďaka, si zlatá 🙂

livia76
23. nov 2013

....po dlhej dobe jedna nočná pre dcérku, snáď tú moju ,,malú koniarku" zajtra poteší 😀

pristela
23. nov 2013

Holciny mooc dakujem za pismenka aj pacitka 😵 😵 😵

@daja55 ten vzor na čoko to taka rychla pomocka ako silikonova forma na krajku, na nu vylejes coko , chvilu nechas zatuhnut, pricapis na tortu , das do chladu , pak zlupnes silikonku a hotovo, neuveritelna pomocka na coko torty 😵

vlada111
23. nov 2013

@akapulko tak to má byť, treba byť kritický, posúva nás to dopredu 😉

vlada111
23. nov 2013

@levandulka3 tie maturitné super, iná makačina

vlada111
23. nov 2013

@pipka akože odišiel?

levandulka3
23. nov 2013

@vlada111 dakujem 🙂 som sa zapovedala že už ma nik nepresvedčí i ked okrúhle sa robia lepšie ako kocky

maya30
23. nov 2013

@tinamk perfektne postavicky 🙂
@lucula73 krásna 😵
@levandulka3 krásne 🙂 tie podlozky pod minitorticky si kupovala alebo si si vyrabala sama ? Mna caka o 2 tyzdne 45ks a take male by sa mi zisli...

daja55
23. nov 2013

@pristela kde si to kupila a ako to vyzera_ Ďakujem 😵

vlada111
23. nov 2013

Ahojte kočky, pridávam moje dve dnešné. No deti choré, bola to hrôza. Obdivujem vás všetky ako dokážete urobiť toľko tort za týždeň. Tá motýľová je bezlepková.

mysiatkoo
23. nov 2013

@vlada111 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 jaaaaaaj tie tvoje kusky zboznujem

vlada111
23. nov 2013

@mysiatkoo a ja zas tie tvoje 😀

mariann2
23. nov 2013

@vlada111 nádherné obe, to dievčatko je krásne

vlada111
23. nov 2013

@mariann2 ďakujem, nechala som sa inšpirovať 😉

pristela
23. nov 2013

@vlada111 aj ja ich zbožnujem , čistunke, hladké, kraaasne jemne vždy 😵 😵 😵

vlada111
23. nov 2013

@pristela ooo ďakujem pani cukrárka 😉

mysiatkoo
23. nov 2013

@macamac vies, ze pre tvoje dieta je to ta najlepsia a najkrajsia torticka, lebo je od jej mamy robena z lasky 😉 a ostatne nie je nic ine, len prax a nekonecne citanie o tom ako na to, velaaaaaaa trpezlivosti a stipka talentu... vsetko najlepsie malej 😉

pipka
23. nov 2013

@vlada111 odstahoval sa 😝 😅 🙄

jeeeej tortuchy 100-bodoveeeeeee, ako vzdy 😎 😵

pristela
23. nov 2013

@daja55 tá čo je na tejto poslednej čoko torte je konkretne tato : http://www.cukrarskysvet.sk/cukrarskysvet/eshop...
kupovala som si ju s Dankou dm1 na polovicu, cize sme si ju rozstrihli 😵 😵 a kupovala ju neviem kde ..asi u Kamky tusin aj spolu s praskom magic decor

wolfskinka
23. nov 2013

ahojte, chcela by som sa spytat,chcem malickemu upiect tortu nejaku cokoladovy korpusdo formy 24, neviete miniekto poradit recet na cesto také, aby to dostatocne napuchlo a sa mi to dalo prekrojit na 3 pláty ? dakujem

pristela
23. nov 2013

Inak holky čoko torta už padla za obeť😀 😀 ale ten gastanovy korpus/iba pyre+vajcia, bez múky/ uz nikdy viac 😝 nam doma nikomu samotný nechutil- bez plnky, ked sme ho jedli uz naplneny u švagrinky tak torticka chutila uužasne , ale len preto ze korpus sme vobec necitili bo ho prebila chut plnky 😀 no a na normal tortu je pre mna nepouzitelnýýý, je strasne, ale ze straaaasne jemnýýý, ako je na foto dole vidiet rozkrojila som ho na rovnako, plnila som lahkou plnkou len slahacka vyslahana s gaštan.pyre+ tenka vrstva višň. džemu , od naplnenia, očokoládovania, ozdobenia, odcupkania na návštevu a rozkrojenia presli len tri hodky a spodny korpus sa stenšil o dost vela, cize s takou pribinak plnkou by asi uz tu vahu neprezil 😝
Ďalšia novota za mnou , aa dakujem za receptos, neviem uz ktora ste ho sem nedavno davala 😵

h2
23. nov 2013

Ahoj @pristela, ďakujem, som rada, že si to sem napísala, tiež som tu ten recept videla a zaujal ma natoľko, že som gaštanovú bez múky plánovala upiecť na Mikuláša. No, ale asi to ešte prehodnotím.

macamac
23. nov 2013

@daja55
@mysiatkoo 😵
baby, ďakujem moc za povzbudenie 😵 🙂
vážim si to

i keď teda mne je jasné, že pre mňa cesta tudy nevede - myslím, po tortárskej cestičke ja bez problémov nepôjdem 😀 😉
ale neberiem to tragicky, lebo fakt pečiem len deťom - mojim 😀 😉

a doteraz som tu dočítavala strany a znova - ja fakt nechápem, aký tu všetky máte talent 😲 😲 😲
fakt mi rozum stojí, ako precízne viete pracovať 😲
a čítam,že vás to aj baví, čo u mňa je asi ten problém, že to nie je moja záľuba...takže uvidím, či sa roooooookmi vycibrím 😀 😀 😉