Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
24. nov 2013

@jakelina vďaka moja,uvidím,akú váhu si predstavuje tá moja baba 🙂

jakelina
24. nov 2013

@lucula73 já jsem měla dole pribináček a vrch je 18 cm průměr a čtyřikrát plněný pařížským krémem.

lokalistin
24. nov 2013

@lamps mala som ist 2.12., ale tejto druhej doktorke som to povedala a ona hned,ze ak chcem tak to mozu vyrezat hned teraz, ked som tak ci tak v narkoze, tak super budu mi rezat obidve naraz zajtra

lamps
24. nov 2013

@ajka82 mooooooc ďakujem

jakelina
24. nov 2013

@lokalistin tak to budeme držet pěstičky

lamps
24. nov 2013

@lokalistin tak to budem zajtra silno na teba myslieť

pipka
24. nov 2013

@mimusa94 to nie je tym, co mas pod potahom..aj ked samozrejme ma tam byt krem, co ztuhne uplne dotuha, cize naj to maslo vyslahane, alebo cokolada...ale ak chces aby boli krasne hladke, tak musis povrch vyhladit zehlickou na marcipan 😉 maju aj v kazdom cinskom obchode, stoji okolo eura, super vec 😉 zatial mozes pouzit aj vicko zavaracie alebo nieco tvrde a rovne 😉

lokalistin
24. nov 2013

@jakelina
@lamps dakujem vam, horsie bude cakat na vysledky,tie jedny tyzden a tie druhe mozno dva tyzdne 😝 no ale v piatok som mala poucenie pred operaciou a pani doktorka mi dost nahnala strach,uz nech je potom-segra uz mi urcila diagnozu- jasny pripad pre psychiatra 😀

ok sladulienky utekam do mekaca, robim do 23:00, potom sa pokusim spat a ozvem sa zase v utorok-peknu nedelu este

lamps
24. nov 2013

@lokalistin psychiatra nechaj tak, neboj výsledky budú dobré 😉

macamac
24. nov 2013

@h2 😵 jeeej si zlatá 😉
ďakujem ti 🙂 🙂 🙂

stupacik
24. nov 2013

toto sa mi podarilo včera vytvoriť

macamac
24. nov 2013

@adrika202
@pipka
😲 😲 😒 😔
baby, vy ste bez chlapov?
kks, som nevedela
tak klobúk dolu
ako to všetko zvládate...šikovnice ste
Aďka a teba nechal samu s tak malým dieťatkom + dve staršie?
ach...smutná toto doba ☹

adrika202
24. nov 2013

@macamac nooo ja som to tak chcela, kde nie je ucta ,pohoda a laska tak je zbytočne byt s niekym len pre nejaky pocit neviemčoho... radsej sama o chlebe a vode ale s laskou a v pokoji 🙂 bolo ťažko zo začiatku ale teraz je už fajn 🙂

daja55
24. nov 2013

@maya30 nechápem, ako to stíhaš 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ˇUžasné 🙂 🙂 🙂

daja55
24. nov 2013

@ajka82 Úžasné 🙂 🙂 🙂 🙂

daja55
24. nov 2013

@pristela Ďakujem, čiže je to normálna formička na krajku, 😕 no s krajkou som ešte nerobila a s čokoládou iba klasika, 😝 , najvýšší čas posunúť sa ďalej a skúsiť to 😀 Diky

daja55
24. nov 2013

@vlada111 Veľmi pekné a ten motýlik, super 😀

macamac
24. nov 2013

@adrika202 tak hlavne, že je vám fajn, máte pokoj a pohodu 🙂
niekedy je to naozaj najlepšie riešenie 😉
tak sa držkajte a prajem naozaj už len toho zdravíčka všetkým a pokoja 🙂 🙂

adrika202
24. nov 2013

@macamac Ďakujem krásne 🙂

jakelina
24. nov 2013

@adrika202 máš můj obdiv, klaním se až k zemi. 😉
A všechny ostatní, které to zvládáte samotné s dětmi, hluboce smekám

dm1
24. nov 2013

pridavam svoje tohtotyzdnove nakoniec mi tu gitaru nastastie zmenili na jednoduche brnkatko vraj presne podla narkesu aj farebne aj napisy na zelanie

adrika202
24. nov 2013

@jakelina Ďakujem pekne 🙂

michaela3011
24. nov 2013

@dm1 nadherne ruzicky 😉 tie je az skoda spapat!!! vyzeraju ako ozajstne poliate cokoladou 🙂 smiem sa spytat, ze z akej hmoty su??? sama si si vyrabala hmotu???

dm1
24. nov 2013

@michaela3011 dakujem ano sama som si robila hmotu je to cokolada + kukuricny sirup 🙂

evvina
24. nov 2013

dnes jsem si odpočinula od dortů a dělala s dcerou linecké

michaela3011
24. nov 2013

@dm1 a mozem sa este opytat na pomer?? 😅 a robi sa to az ked coko vychladne? je to take elasticke? 😅

dm1
24. nov 2013

@michaela3011 rozpustit nad parou 200g coko ja davam tu z lidla + 4 lyzice kukuricneho sirupu alebo doma robenej glukozy. Niekto dava aj med. Ten sirup tam vmiesas ked je to rozpustene das na foliu a nechas vychladnut najlespie dat potom do ladnicky a na druhy den robit. Ono to zostane tvrde ako kamen ja si to nakrajam na kusky a v rukach rozpracujem. Robi sa s tym horsie ako z hmtou lebo sa to pod rukami topi ale zase mne sa z toho fajn robia ruze pekne to drzi tvar. Aj potahovat sa s tym da

michaela3011
24. nov 2013

@dm1 dakujem za krasne napisany postup 🙂 urcite vyskusam, ajked budem musiet vela vela trenovat aby sa moje ruzicky co len maaaalinko podobali na tvoje 😅 su fakt nadherne 🙂 ozaj a este ma napadlo, lupienky lepit netreba? ci budu drzat pokope?

dm1
24. nov 2013

@michaela3011 neni zac 🙂 a netreba vobec lepit drzi to samo. V lete sa to dost rychlo topi v rukach ale takto ked nie je horko tak pohodicka kludne mozes urobit ruze hned krasne drzia a mozu na tortu

michaela3011
24. nov 2013

@dm1 tak to sa mi este viac paci 😀 este som si nikdy nic dopredu nemodelovala 😅 😀 aj ked robim nieco s pomocou silikonovej formicky, tak formicku na par minut supnem do mrazaku 😅 😀 fakt neviem preco si stale myslim, ze mam cas 😅 😀