• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@brunila krásne tortičky. ak sa mozem opytat ako robis tie ganaschove gulky? dakujem
26. nov 2013 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli tú lentilkovú si s dovolením ukladám..................nemá chybu :slight_smile:

kočky nemáte prosím nejakého pekného ježka uloženého?teda 3D tortu?tie tváričky sa mi nejak nepáčia,neviem nič také milené nájsť..........
ďakujem.. :slight_smile:
26. nov 2013 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lucula73 ďakujem ,kľudne si ulož ,budem len rada :wink:

a čo sa týka ježka, toto mám uložené na INŠPIRÁCIU ja :dizzy_face:
26. nov 2013 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (8)
@lawli jej,ten má pekné očká..................a ten vrch to by som ako urobila,cez ten lis??ďakujeeeem...........
26. nov 2013 o 13:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lokalistin muselo se ti škytat, super, že to dobře dopadlo :wink:
26. nov 2013 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lucula73 mne to príde tiež ako lisom robené... sa to nedá priblížiť ,tak som našla priamo stránku ,podľa toho linku dolu na foto...kuk http://dorty-ostrava.blog.cz/galerie/dorty-soucasnost#88878257
http://dorty-ostrava.blog.cz/galerie/dorty-soucasnost#86513355
26. nov 2013 o 14:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lawli ty si poklad,krásne to vidno....ešte raz vďaka.....................už iného ani nebudem hľadať,ak za tri týždne nezmenia ježka na niečo iné,ho urobím.... :slight_smile:
26. nov 2013 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lucula73 mne je sympatický tento :grinning: :grinning: :grinning:
26. nov 2013 o 14:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (11)
baby neviete ako je toto robene? myslim tie casti take ako chlpate co vyzeraju..aka je na to technika? dakujem :slight_smile:
26. nov 2013 o 14:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte, ja som snad po 3 mesiacoch znova robila nejaké tortičky...a ked vy robite medovnikove nadhery, tak ja si zase pletiem po veceroch:slight_smile:))
26. nov 2013 o 14:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte. potrebovala by som poradit. som uplny novacik - MM si vymyslel spravit k 30tke tortu s kupajucimi prasiatkami - mate niektora foto? ja som ju videla, ale nemam to ulozene :frowning2: . dalsia vec, sa chcem spytat, kupila som fondan (ci ako sa to vola) - hovorim, uplny zaciatocnik :grinning:. mam ho ruzovy, najmensi mali 1kg. je vakuovo baleny. treba to drzat v chladnicke? a ako to potom uskladnim? kolko mi to vydrzi? mozem to dat do mraznicky? ospravedlnujem sa za otazky :slight_smile:
26. nov 2013 o 14:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
a fotky:slight_smile:)))
26. nov 2013 o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (26)
@kikina84 tie chlpaté časti sú robené lisom na cesnak
26. nov 2013 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps a aky je postup celkovo,aby som tie ,,chlpi,,dostala na tortU? pradpokladam ze tam ani nieje marcipan,al len plnka,aby sa to tam dobre prilepilo..?? nevidela som nikd nic podobne,nemam s tym skusenost,,viete mi poradit? dakujem pekne
26. nov 2013 o 14:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kikina84 neviem, ako to robia druhé žienky, ale ja by som tortu aspoň tenkou hmotou potiahla a až potom by som robila tie chlpy. A tie sa robia tak, že do lisu na cesnak natlačíš hmotu a normálne je vytláčaš ako keď pretláčaš cesnak cez lis. Ale je to dosť zdĺhavé. A prosím tykajme si
26. nov 2013 o 14:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@k_a_j_k_a fondán netreba dávať do chladničky, stačí ho dobre zabaliť, aby sa ku nemu nedostal vzduch. Treba ho spotrebovať do dátumu uvedeného na obale
26. nov 2013 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
čaute baby, len vám sem hodím moju žirafku, ku ktorej "iba" dorobím v piatok tortu :grinning: Tie oči som včera kúpila v Pantarhei, hneď som vedela, že sa mi hodia :slight_smile:
26. nov 2013 o 14:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (51)
@cat Jeeeeej, s dovolenim skopirujem na dcerkinu narodeninovu... Tak je kraaaasna..
26. nov 2013 o 14:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
baby poradite mi nejaky najvacsi e shop,kde sa daju kupit cukrarenske pomocky? dakujem
26. nov 2013 o 14:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Inak ked mate aj ine inspiracie na nejake ine zvieratka ktore sa hodia k zirafe vyssie, please poslite mi... :grinning: :grinning: :grinning:
26. nov 2013 o 14:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kikina84 peceniehrou.sk Ja som objednavala, a velmi spokojna som bola aj s mnozstvom tovaru aj s ryyyyychlym dorucenim...
26. nov 2013 o 14:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
26. nov 2013 o 15:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina no nepamätam dost som prespala no ale lezala som v tej istej izbe a este aj tu istu postel som mala ako minule-uzas :stuck_out_tongue_closed_eyes: dufam,ze uz aj naposledy :wink: dakujem vam,ze ste na mna mysleli <3
26. nov 2013 o 15:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@brunila podľa mňa im nie je žiadna chyba,sú krásne
26. nov 2013 o 15:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@brunila no ta prva je, ze uplne naj hned by som si dala
26. nov 2013 o 15:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Babulky ahojte, prosim vás o rýchlu radu - dostala som otázku na ktorú neviem odpovedať :D kolko medovníkov klasických rozmerov (cca5-6cm) moze byt v 1kg??? :D resp. Ak by ich chcel niekto od vás kupovať na ks nie na kg, akú cenu by ste dali? Ďakujem
26. nov 2013 o 15:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps veru,aj ten je krásny :wink: .............ale to by som nezvládla,tú tváričku,aby mal taký pekný kukuč :slight_smile:
26. nov 2013 o 15:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@nelita02 dort je čokoládový korpus,náplň pařížský krém a druhá náplň višně a šlehačková náplň.Polité je to Ganachem ale ten na polití dělám v poměru 1:1,tedy 200 ml šlehačky a 200gr. čokolády.Používám 55% z Lidlu.
Chce to trochu cviku a jde to.Nahoře ty kuličky jsou nej nej nej...a jsou také z Ganache udělaného ale v poměru
jiném,přidá se asi 5dkg čokolády navíc.Dělám den dopředu do lednice a pak ze ztuhlého tvaruji kuličky které obaluji v kakau.Jsou to takové jako lanýže.V puse se rozplynou a jak mi sdělila jedna zákaznice - měly na oslavě takový úspěch,že dort nazvali orgasmus.No zasmála jsem se tomu,ale také mne to moc potěšilo. :slight_smile:
26. nov 2013 o 17:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@muffinka8 děkuji...je skutečně moc dobrý,já sama když jsem měla narozky(tedy kulaté) tak jsem dělala 3 kusy,protože vím,že ten chutná téměř každému.Navíc pro mne je to rychlovka,žádné potahování,barvení a sní se celý.Potahovka je pro dost lidí moc sladká a zůstává. :slight_smile:
26. nov 2013 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisak77 díky..... :slight_smile:
26. nov 2013 o 17:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok