Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
28. nov 2013

taaak, pracovny vikend sa nam rozbehol. Pre futbaloveho funkcionara, kopacky si priniesli

nika1985
28. nov 2013

baby ja odpadnem tolko som tu hustila do mm ze chcem tu etu potom sme si o tom pisali s @lucula73 ona stihla tu akciu ja ale mali este v jednom obchode len iny tak som tu skuvinala 3dni a dneska pri z prace panko a velka krabica mna az obarilo len to nemozem otvorit mala je tu ako jej vysvetlim ze jezisko to doniesol skor tak v sobotu pride hadam mama nech s nou ide von a ja ho vyskusam a znova skovam lebo do 30dni je moznost kvoli zaruke a hned 24.12 teda mixovat nebudem ale ja sa tak tesim jak male detsko 🙂 🙂 🙂 🙂 a od januara mozem vypekat 😉

kikina84
28. nov 2013

žienky poradite mi aky je rozdiel medzi tortovymi oblatkam obycajnymi a deluxe? tie su hrubsie..ktore odporucate? dakujem

chvapilu
28. nov 2013

Děkuji za pochvalu minulého dortíku a dnes vkládám Pandí famílii.

vlada111
28. nov 2013

@aduskatt malá mi tu cez plece kričí - mami chlapci nemôžu mať na torte kvety!!! Nie je rozkošná :D

blcha
28. nov 2013

ahojte babulky idem k vam po radu mozno budem robit take male torticky pre maturantky len take male kocky a teda ja vobec neviem ze kolo by som si za to mala pytat a aj to zdobenie bude asi prplacka je to pre kadernicky no neviem ci sa mam na to dat

aduskatt
28. nov 2013

@vlada111 to nebolo pre chlapca, ale pre uja🙂)) ale je zlata

marianabila
28. nov 2013

moja druhá svadobná v živote 😀 mám z nej veľkú radosť,zajtra si ju nevesta príde zobrať...Viem,že ešte na vás nemám,ale som šťastná,že sa mi podarila...sú tam síce malé nedokonalosti,ale snáď ich nie je tak vidno 😅 pardon za tapetu

jakelina
28. nov 2013

@marianabila tu sošku chtěli oni???

marianabila
28. nov 2013

@jakelina tu som dala ja...nehodí sa tam? 😨

pipka
28. nov 2013

@mysiatkoo oki, ja sa prisposobim 😉

pristela
28. nov 2013

baby , potahujete niekto s Pasta Dama Top , abo Pasta dama stella abo špecial ??? ak ano aky je v nich rozdiel a potahuje sa s tym ok ? iba na potahovanie, nie modelovanie 😉

zuvinka102
28. nov 2013

ahojte mam otazku.. idem prvy krat do torty davat ovocie lesne plody.. kupila som v lidli mam ho nechat najskor rozmrazit a potom ho tam davat vsak?? aby sa to potom pod kremom moc netopilo 😉

pipka
28. nov 2013

@zuvinka102 ja davam vzdy zmrznute a je to uplne v pohode 😉

zuvinka102
28. nov 2013

@pipka dakujem..

akapulko
28. nov 2013

@pristela tak ja potahujem s oboma a som veeeeelmi spokojna je poddajnejsia ako smart a top je bez prichute a a stela je mandlova!!!inak v nich rozdiel nevidim len chutovo 😀 😀

akapulko
28. nov 2013

@pristela a zabudla som potahuje sa mi s tym perfektne aspon ja som na to zvyknuta 😉 nenchava to ziadne dierky v potahu ani nijake "defekty "stale mi vsetko pekne zahladi a hlavne to hnetenie na zaciatku ked to vyberem z kyblika je jednoduchsie ako zo smartom 😀 dufam ze som to nevysvetlila ako hotentot 😀 😀 😀 😀

pristela
28. nov 2013

@akapulko jo , krasne si to vysvetlila , slintavu pusinku ti za to posielam 😀 😀 😀

zajtra kupujem a uvidim, no smartom ma ani nehne potahovat by som skrachovala a ruky by mi odpadli, nemam ho rada na potahovanie 😝 zostavam pri nom len na modelovanie 😉 kedze cukríky niesú a tie male haribo mi nevyhovuju, mi stacilo vtedy 10balikov zarobenych s cukrom vyhodit ☹ ☹ a ani cenovo sa neoplatia 😝

lamps
28. nov 2013

@pristela Žanetka, ja som s PDT poťahovala len raz a povedala som si, že nikdy viac 😝 bola akási veľmi mastná a akosi zle sa mi s ňou poťahovalo, ale ono je to asi o zvyku.

aduskatt
28. nov 2013

Zanetka, ja som mala specialku, tvrde, mastne hnusne, nikdy viac.teda tvrde aj na torte, tortu krajat karbobruskou a vlastnit k nej zbrojak🙂

lamps
28. nov 2013

@aduskatt @akapulko to sme zas raz dobre poradili, jedna tak druhá tak a ona je tam, kde bola, keď sa pýtala .... 😀, ale Žanetka si isto poradí, veď ona je veľmi šikovná žienka, že @pristela

lucula73
28. nov 2013

@pristela ja mám teraz už tretie vedierko pasta dama stella..............na poťahovanie fakt super a veľmi je chuťovo dobrá...........tie ostatné dve som nemala 😉
len som tu čítala,že na leto nie je vhodná,ale však do leta ďaleko 🙂 🙂

lamps
28. nov 2013

dievčence moje sladké, nemáte náhodou doma nefunkčnú umývadlovú batériu na kúpelňové umývadlo, takú s krátkym "nosom" ? mm robí Veronke k narodkám kuchynku a nemôžeme ju nikde zohnať, každý to vyhodí lebo nepotrebuje nefunkčné rárohy a nám by taká teraz padla vhod

akapulko
28. nov 2013

@pristela tak som zvedava ako budes spokojna 😉 kedze ako citam kazda mame inu skusenost 😀 😀 😀 😀

pristela
28. nov 2013

@lamps @aduskatt @akapulko 😀 😀 😀 😀 no som cakala 50:50 😀 ale viem ze s nou uz hodne dlho potahuje aj @janulla či ake tu ma meno 😅 kupit nieco musim a teda smart to isto nebude , takze skusim tu stellu a uvidim ako bude 😉 mam tortu hned na sobotu rano takze ju hned aj pouzijem na potah 😉

dm1
28. nov 2013

@pristela PDT je na potahovanie OK len je mastnejsia tak nejake malovanie na tortu je problem. Ale hlavne sa daleko lepsie rozgulava nervy mam na ten smart ked s nim potahujem :p. Na druhu stranu ale u nas v DCA stoji PDT 5kg vedro 25e a to ma vyjde skoro tak isto na kilo s malym rozdielom ako smart tak preto som sa kvoli modelovaniu aby som neriesila ze ci mam zbytok PDT alebo smart a mohla pre rychlost casu modelovat tak som presla na smart. Ked ho kupim od Adky bez posty alebo teraz sme mali dobru cenu aj tu 10% zlava na smart tak je to ozaj lepsie ako triedit si 2 hmoty. Lebo z klasickej PDT modelovacka u mna nee a special zase beton na torte a na ruky

lamps
28. nov 2013

@pristela potom čakám na tvoje referencie, hoci ja mám ešte doma aj tie ružové cukríky, tak ja budem asi radšej umývať cukríky ako poťahovať Smartom alebo PDT, asi som divná, no ale čo už so mnou 😀 😀 😀 v mojom veku už asi nič 😀

akapulko
28. nov 2013

@lamps ano citam 😉 ale tak vyskusa a sama uvidi ja mam najradsej stelu fakt ja osobne som s nou nikdy nemala problem 🙂 zase ked si necham vedierko v ten den ako s nou idem pracovat pri izbovej teplote tak je uplne ze mekucka a behom par sekund ju mam rozvalkanu 😀 😀 a top je sa mi zda mastnejsia ako stela v tom mas pravdu!🙂 😝 😝

lamps
28. nov 2013

@akapulko ja som mala PDT len raz a aj to cez leto 😝 bolo riadne teplo a ja som riadne nadávala, že čo za somarinu som to kúpila. Ale určite je to o zvyku

lucula73
28. nov 2013

@akapulko mne sa tiež na stelle páči,je tak neuschne,nevytvorí takú tvrdú škrupinu na torte a aj pri poťahovaní nepraská tak ako smart........ 😉