• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

19. januára 2017 
@mysiatkoo jasné........a ak ti čoko vyhovuje,tak prečo nie......pre mňa je to ale papračka navyše :grinning:
28. nov 2013 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 este mi k tym pasikom napadlo, ze sa mozno ta vrxna "skrupina" z cesta uz stihla nalepit na plnku, preto to vyzera tak pasikavo...tam,kde je cesto sa neodlupla...
28. nov 2013 o 21:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mysiatkoo néé nechaj si ho , mozno ta to raz pochytí , alebo skus deckam urobit horucu cokoladu a nahadž im tam tie cukriky :grinning: :grinning: :grinning:

@dada2007 pamatáááám :grinning: :grinning: :grinning:

@mysiatkoo ja som raz davala takto cesto okolo torty ale to uz zo zufalstva, bola to v mojich zaciatkoch prvá puncova ktora mi uplne cela vytiekla- som este nevedela čo viem teraz :grinning: :grinning: :grinning: potah som uz nedavala , no ale dla mna , robota na vyse , bo musis to upiect, orezat do rovna z oboch stran aby ked to rozkroja to aj dnu vypadalo rovno no a budes mat zapnutu ruru zas o nieco dlhsie aj šlahač atd, cize dalsie vydavky navyse a aj tak budes musiet dat maslo aj ked len tenulinke ale aj to vymixovat cize dalsia elektrika :grinning: :grinning: :grinning:
28. nov 2013 o 22:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mysiatkoo ja som pozerala aj jej fotky trochu nižšie a tam sa jej jedna kočka pýtala, či má tortu potretú maslovým krémom a odpovedala jej, že áno
28. nov 2013 o 22:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela ja nedavam smart vobec do mikra vsetucko v rukach rozmiesavam ide ma porazit :p. Vtedy si vzdy predstavim dadkynho manzela jak jej to krasne po kileckach nachystal a chce sa mi za nim plakat :D :D :D uz som to aj mojmu spominala ale nedochadzamu to akosi :D
28. nov 2013 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
@pristela mna len zaujimal postup a ci to niekto skusal.... uz na pohlad je jasne, ze to ziadne zjednodusenie prace nebude :stuck_out_tongue_closed_eyes: a k tym cukrikom...pytam sa len preto,ze ides busom a ci mas kde to vlacit, lebo ja som hnusna krkavcia matka, co toto detom jest neda :astonished: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: kupovala som to len kvoli tomu, ze som mala odhodlanie to este raz skusit po tvojom kurze ...ale furt na to dako nedoslo :grinning: :grinning:
28. nov 2013 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 jaaaj , aj ja som spominala mojmu , aj farbenie smartu , aaaale.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

@mysiatkoo ani moji to nejedia, ale oni to zas nelubia, ja tiež nééé :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ak ich mas vyhodit dones , jedny cukriky ma nezabiju , puboš bude mat ruksach na chrbte :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. nov 2013 o 22:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mysiatkoo mne to pripadá tak, že formu vystelie dokola pásom piškóty, naplní to do tej formy, nechá stuhnúť a potom formu roztvorí sa vyberie ju. Mohlo by to tak byť, či? :slight_smile:
28. nov 2013 o 22:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@vlada111 noooo ... toto mi nenapadlo... ale znie to logicky :sweat_smile:....a teda urcite menej pracne ako som si to ja predstavovala :grinning:
28. nov 2013 o 22:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mysiatkoo ja robím totiž punčovú tortu takú tú točenú vo vnútri a posledný pás mi pripadá ako toto. Zatváram to do formy a keď ju roztvorím, je pekne rovná. Robila som tak tú poslednú s dievčatkom a mašľou. Ale nie je to také rovnunké ako to tvoje.
28. nov 2013 o 22:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
aaaa jubilejná tortuša číslo 200 :slight_smile:
28. nov 2013 o 22:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (33)
@mysiatkoo k tej rovnej torte, normalne si naplnis tortu kremom, zakremujes a dookola ju este oblepis dobosovym platom... aspon tak som to raz robila pri jednej obrovitanskej torte :grinning: sama som ju nedokazala premiestnit ked som na seba poukladala vsetky torty :sweat_smile: :grinning: ale to som skor robila z toho dovodu aby torta drzala pokope, kedze nebola vystuzena a bola trojposchodova :grinning: nastastie vydrzala a nerozpadla sa :sweat_smile: :grinning:
28. nov 2013 o 22:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (14)
@vlada111 no ja by som to takto ani nedala, kedze torty mam tak 10 -12cm vysoke... to by som musela znizit na vysku tortovnice, aby sa mi to hore nezosuvalo dako.... ale vdaka za vysvetlenie principu! uz mozem ist spokojne do postele :grinning: :grinning:
28. nov 2013 o 22:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
ahojte sladučké žienky .Júj,ale ste toho popísali neurekom. Ja som sa konečne dostala k PC za celý týždeň,lebo som teraz odsťahovaná s deťmi u mami.Lebo doma trošku prerábame takže je tam ako po výbuchu.Už sa teším na to upratovanie. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a ešte k tomu decká choré. Moc si vás teraz nestíhnem prečítať,ale ja to potom sľubujem dobehnem :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Hodím sem aspoň fotoše mojich minulotýždňových. trošku tapetka :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink:
28. nov 2013 o 22:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (44)
dnes ma @ajka82 inspirovala s jej nadhernou ziarivo zelenou velrybou :sweat_smile: :grinning: tak som sa rozhodla, ze vyskusam vyrobit aspon podobnu farbu :grinning: a vydarilo sa :wink: aspon ja som spokojna z vysledku :grinning: a taktiez som spokojna z mramoroveho korpusu, ktory som skusala podla receptu z druhej temy :slight_smile: zajtra sa dozviem, ze ako bude vyzerat v reze :grinning: tak pridavam fotuse :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
28. nov 2013 o 22:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (35)
Holky prosim vas , ktora ste to tu robili taku krasnu tortu so zahradkou a zeleninkou v nej ? taka perfektna bola , uzasne vymodelovany šalatik atd.. som ako na istotu sla ze ju mam ulozenu a nemááám , pomoooc :fearful: :fearful: :fearful:
28. nov 2013 o 23:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela mozno ti tiez pomozu tieto inspi ked nenajds tu, ktoru prave hladas
28. nov 2013 o 23:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
@pristela
ja mám iba túto
28. nov 2013 o 23:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (9)
baby, pridavam moj prvy pokus o kvetinu v kvetinaci....no nie je to najhorsie, len kvetinac mi "siel" trosku do strany :slight_smile: ale tak, ja to este potrenujem :grinning:
kvetinac bol coko korpus s coko plnkou a spodok coko korpus s pribinakom a lesnym ovocim.... bola pre mojho muzicka k narodkam :slight_smile:
28. nov 2013 o 23:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (37)
@pristela hľadám jednu tortu,ale nenašla som....mne sa vidí,že krásnu záhradku robila @artepf ,možno sa mýlim..........ale tiež sa mi páčil ten šalát,pre mňa ale nereálne,tak som ju neuložila a neviem s ak jej tortám na fb dostať,ak ju máš medzi priateľmi,skús kuk :wink:
28. nov 2013 o 23:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Jeeeej holky vy ste sladkeee , kujeeeem :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

@lucula73 nooo , co ti poviem :grinning: :grinning: este keby viem ake ma meno :grinning: :grinning: :grinning:
29. nov 2013 o 00:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
juuuj slak ma trafi...pretiekli mi jahody, to sa mi este nestalo :rolling_eyes: tak som zatial dorobila jednu tortu a mozem opravovat tu druhu :pensive: len neviem ako budem maslo slahat o polnoci :rolling_eyes:
29. nov 2013 o 00:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ajka82 maslo daj na chvilku do mikrovlnky roztopit, potom to uz pojde jednoducho rucne s metlickou... a potom iba na chvilku do chladnicky ak by si mala maslo moc roztopene :wink: ja som raz takto improvizovala o druhej rano :grinning:
29. nov 2013 o 00:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ajka82 a hlavu hore :wink: zahod to cele za hlavu :slight_smile: ale iba obrazne :sweat_smile: :grinning: ked sa to da este opravit, tak zbytocne nesmut :slight_smile: teraz bud plna optimizmu aby ti to islo jednoduchsie :wink: sa nad tym celym iba pousmej :slight_smile: pomoze to 100 pro :wink: viem co pisem :sweat_smile: odkedy sa tymto riadim, tak uz nemam chut hadzat torty o zem od zufalstva :grinning:
29. nov 2013 o 00:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@michaela3011 no mikro to istila :grinning: len teraz musim cakat nech to trosku zatuhne :rolling_eyes: a to sa mi veru neste... a modelovat zatial na dalsi vikend tiez nie, aj ked by som mohla nieco :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a u mna lietaju len postavicky po kuchyni, torty zatial nie, to by bola skoda...to radsej dostanem cukrovku :grinning:
29. nov 2013 o 00:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ajka82 ooooo ten pocit ked nieco modelujes, nevydari sa, tak to rozpucis v ruke alebo hodis o stol :grinning: to veeeelmi dobre poznam :rolling_eyes: :wink: :grinning: u mna tiez este neletela torta ale malo tomu nechybalo par krat :grinning: ale poslednu dobu mam skor chut do toho vrazit ruku ako male dieta, ktore posadis pred tortu :grinning: aaale ovladam sa :sunglasses: :grinning: ked uz na to nemam nerv, tak tortu schovam do chladnicky a kazdu chvilku ju chodim kontrolovat, ze ci mi ju naaaahodou nejaky skriatok nedokoncil :sweat_smile: :grinning: ale taky skriatok asi stale nevie, ze kde byvam :grinning:
29. nov 2013 o 01:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@michaela3011 :grinning: skriatok...no moje skriatky by ju jedine rozobrali :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: ...no ja som mala chut tortu vyhodit len raz, ked som robila pre svokru pred necelym rokom a moj chlap mi nieco k tomu povedal...ale to som chcela vyhodit vtedy aj vsetky pomocky a hmotu co som mala doma :sweat_smile: :zipper_mouth:
u mna bud modelovacie lietaju alebo ich zjem a idem od znova :stuck_out_tongue_closed_eyes:

no uz z tej torty zacina byt aj sikma veza... a to mi kamoska dala, ze chce torticku ako robila vlada s fialovymi vtacikmi a ze nech jej urobim aj taku peknu s ostrymi hranami :rolling_eyes: :grinning:
29. nov 2013 o 01:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kočky poraďte. Mamina robí torty, i keď len príležitostne a potrebovala by poradiť ako urobiť fondan, respektíve ho položiť na tortu aby sa na spodku torty nevlnil a pekne sadol na tortu. Tiež keď sa napríklad urobí diera, dá sa to nejako opraviť? Ďakujem. :wink:
29. nov 2013 o 01:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sheronka vyvalkat vacsi kus hmoty aby aj pretrcal, nie LTT... a pohrat sa s tym :wink: http://www.youtube.com/watch?v=WPmZ112_4J8
a dieru neviem ci sa podari dokonale zamaskovat...u maksich hmot co som robila(bezlepkove torty) tak tam sa mi to zahladit dalo, ale smartflexe-ten je tuhsi, sice zaplatam dieru ale stopa mi tam zostane, potom cez tu stopu uz jedine zamaskovat nejakou ozdobou :wink:
29. nov 2013 o 01:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ajka82 Ďakujem :slight_smile:
29. nov 2013 o 01:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok