Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
veronika0
29. nov 2013
@kvietok23 pravdaze to zvladnes... ja som to tiez robila 1x 🙂 a to som robila v lete ked sa mi strasne topila potahovka..
kvietok23
29. nov 2013
@veronika0 treba nejake speci vyrezavatko ci nie? =-)
veronika0
29. nov 2013
@kvietok23 ja som to vyrezavala len nozikom..
cuoredi
29. nov 2013
Ahojte dievcata. Je tu 5 tis stranok a neda sa to cele preluskat tak by som vas chcela poprosit o radu.. ideme s mamou urobit babke na 80 tortu. Predstava je 2 poschodia, biely fondan, ruzicky+lístočky a otazka znie: co davate - ak davate lemovanie okolo torty? Klasicke stuzky kupene v galanterke?
Dakujem za kazdu radu a nazor 🙂
lucula73
29. nov 2013
@cuoredi ahoj,ak ccheš stužku,tak klasickú z galanterky 😉 ,ja ju podlepujem bielou priesvitnou páskou,aby sa nezmáčala od zarosenej poťahovky,ale niekto len tak dáva okolo torty 😉
laumi
29. nov 2013
k tým Vašim nádherným výtvorom pridávam ďalší pokus 🙂
cuoredi
29. nov 2013
@lacula73 dakujem za tip 😉
lamps
29. nov 2013
pridávam aj ja moju tortušu pre našu Veronku x-) musela som fotiť teraz, keď Veronka spí, aby ju zajtra nevidela a mala ju ako prekvapko
mrka2
29. nov 2013
@lamps jeeeeeeeej x-)
jakelina
29. nov 2013
@lamps úúúúúúúúúúúúúúúžasná
zuul
29. nov 2013
@jakelina nadherna, juj to bude zajtra stastia na rozdavanie 🙂
akapulko
29. nov 2013
@pipka ano aj ja mam insiraciu odtial 🙂) 😃 😃 😃
denisak77
29. nov 2013
@lamps tie tvoje postavičky sú úžastné,aj ja chcem také vedieť 😞
akapulko
29. nov 2013
@lamps kraaaaaaasna x-) x-) x-)
pipka
29. nov 2013
@lamps nebudem ani komentovat...nemam hlas 😃 😃 :-N
tak napisem len x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-)
lamps
29. nov 2013
@pipka odklikla som ti páči sa mi, ale znamená to ďakujem za pochvalu a to že si chorá sa mi teda vôbec nepáči, urobím ti čajíček?
kacen84
29. nov 2013
Holky tak jsem dělala svůj první potahovany dort.ach jo! Koupila jsem fondan od Dr.Oetker a hrozně se mi trhal. 😞 nevíte čím to je? Hrozně me to teda naštvalo 😢 a hlavně tam píšou že vystačí na celý dort a to teda vůbec. Ještě že jsem koupila dva...
pipka
29. nov 2013
@lamps ano plosíííím, s medíkom x-) x-) x-)
lamps
29. nov 2013
@pipka aj rum? alebo radšej niečo domáce? 😃
pipka
29. nov 2013
@kacen84 na tuto zavadzajucu "reklamu" tu uz doplatilo veeela zacinajucich cukrarok :-N :-p napis reklamaciu Dr. Oetkerovi :-N :-N :-N 😃

ale aj tak je to na potahovanie uplne o nicom :-p to tak max vyvalkat a vykrojit z toho par kvietkov, inak nic :-N :-p
pipka
29. nov 2013
@lamps blaaaaznis, sak to nie ze by sa mi hlas nevratil, ale by som nerozpravala dalsi tyzden :-N :-N 😃
to ticho doma by moje deti asi neprezili :-N :-N :-N 😃 😃 😃

som dnes napriek mojmu hendikepu tu robila "poriadky" s detmi, ked porozhadzovali asi 15 roznych pexies po celom byte :-p a malý na mna pozera...ze maminka, preco ti to tak píska v puse? =-) :-N 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃
lamps
29. nov 2013
@pipka 😃 😃 😃 ale nie, veď to len bacila treba utopiť 😃 😃 😃 ale pravda je, že na sebe som to ešte neskúšala
katarina51
29. nov 2013
@lamps prekrááááááááásna
pristela
29. nov 2013
Holky torta dorobená a teda potahovala som Stellou a žiaaadny rozdiel oproti smartu v tom nevidííím /pri poťahovaní/ =-) =-) ale ze absolut, mala som ju v pracovni kde mam chladnejsie , torta bola studena a asi aj moje ruky 😃 ked som do nej davala farbu som si ju musela aj v mikre nahriat 😃 😃 potahovalo sa s nou uplne tak isto ako smartom, rozdiel bol jediny- pri prenásaní na tortu že to bolo maksie , ale ako som to polozila na chladnu tortu tak ako smart , a aj žehličkou som ju obšahávala v pohode , nic sa nelepilo 😉
kacen84
29. nov 2013
@pipka takže je asi lepší si udělat vlastní co...me z toho nešly ani moc udělat postavičky :-S
pipka
29. nov 2013
@lamps no vies co mojka, ja uz som za tieto tri dni na sebe vyskusala tolko, ze sa sama nestiham divit :-N 8-( kloktam, cmulam, pijem, vyplachujem...a stale efekt nulovy 8-(
tak uz fakt jedine, ze si vytnem za jeden :-p :-N :-N 😃 😃 😃 uz horsie mi snad nebude 😃
aj ked ja abstinent totaaalny, to by ma asi zabilo :-p :-N
lamps
29. nov 2013
@pipka to chce len hlasový kľud 😉, ale obávam sa, že pri deťoch je to nemožné
pipka
29. nov 2013
@kacen84 bud urobit z cukrikov, alebo kupit hotovu hmotu na potahovanie...na vyber ich mas veeela na nete 😉 treba si vybrat ...ci podla kvality, ceny.... 😉
ja robim so smartflexom a maximalna spokojnost 😉 😉 😉
ale baby robia aj s inymi a kazda chvali ine..takze zalezi aj co komu vyhovuje 😉

ine hmoty v lete, ine v zime, bo niektore sa viac topia...atd 😉 to skratka treba skusat a co ti sadne, to pouzivat 😉
pipka
29. nov 2013
@lamps no to teda je...najma pri mojich :-N :-p
ale ide vikend, tak duuufam, ze malinko oddychnem 😉 este zajtra dokoncim tu jednu firemnu a poobede uz nerozpravam, len ukazujem 😃
a nech dorast pecie 😎 😎 😎
lamps
29. nov 2013
@pipka tak to ti silno držím palce, hlavne pri pečení dorastu 😃