Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

levandulka3
1. dec 2013

@lokalistin to je taká forma

luciahromadkova
1. dec 2013

@ajka82 a @pipka... baby my sme tiez uz mali v skolke vselijake kuchynky...dokonca sme jednu z kolegnyou tiez zo stareho nabytku majstrovali... vyrezali sme tam dres strcili lavorik, dali staru bateriu, namalovali sme ju a dokupili uchytky, haciky a take somariny na vesanie a varnu platnu sme nalepili ciernu foliu....a dosili sme dalsie doplnky teda moja skusenost je ze plast ani nekupovat zbytocne vyhodene peniaze, a teda pred odchodom na MD som kupovala do triedy k predskolakom toto
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/7012...
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/9012...
a teda zatial je ok, nerozpadla sa...
ale ta andrejkina @lamps nema chybu a teda oslavenkyni vsetko najlepsie

lamps
1. dec 2013

@luciahromadkova ďakujem 😵 😵 😵 táto naša je tiež zo starej kuch. linky, len sme otapetovali dvere a dali dorobiť tú zadnú stenu a poličky. Určite je to lepšie riešenie ako tie umelé kuchynky v obchodoch

ajka82
1. dec 2013

@luciahromadkova @pipka hadam ma nezrusite... ale nasim objednavali tuto http://www.decodom.sk/1129/produkty/detska-izba...
ze v katalogu pre skolky su cca o 80 eur drahsie(tie iste)

pipka
1. dec 2013

@ajka82 coz o to...kuchynku kupis..ale nikde nemaju take vysoke aby mojim predskolackam nebola nizka 😒 ☹ ja mam same vysoke baby v triede a musia sa hrbit pri tej starej co mame...tak ja uz to vidim, ze jedine, ze sa niekto podujme a kuchynku nam vyrobi...lebo hotovu taku vysoku som faaakt nikde nenasla ☹
a vy kde v Dubravke ste objednavali? 😕

pipka
1. dec 2013

@luciahromadkova luci túto my mame...ale v malej triede, bo ona je niiizka pre moje baby ☹

luciahromadkova
1. dec 2013

@ajka82 ale co by sme ta zrusili, ak sa vam paci...ja som dala tu z ikei... lebo sa mi pozdava ta cena, vzhladom na to ze to nie je plast...., a ak je priestor.... lebo v tych katalogoch akoze pre skolky su fakt premrstene ceny...
a ja som uz druhy rok chystam, ze z filcu a zo starých handier, ze porobim potraviny, ale este som sa k tomu nedostala, mame zopar z ikei a videla som to v albume @njonja... len keby casu bolo, nas samo sa s tym rad hrava...

pipka
1. dec 2013

@ajka82 tak ta je skvelaaaa, a to ste cez net objednavali? co rovno priamy odber? 😕

luciahromadkova
1. dec 2013

@pipka ty a nedali by sa tam vymenit nohy... akoze za vyssie aby bola vyssia?

lamps
1. dec 2013

@ajka82 tá naša je rozmerovo takmer to isté a jej renovácia nás stále nejakých 35 - 40 €

pipka
1. dec 2013

@luciahromadkova nooo to netusim 😕 😕 😅
musim na nu zajtra kuk u prvakov 😉

luciahromadkova
1. dec 2013

@pipka a este ma napadlo... nakreslit si a dat na mieru vyrobit nejakemu stolarovi, ale urcite to vyjde tak okolo 200 E, ja som tak davala robit nabytok do skolky a aj kryty na radiator, ak budes chciet dam to cislo, su fakt spolahlivy... a uz nepisem, lebo som mimo temu, ked tak do IP

pipka
1. dec 2013

@luciahromadkova nooo ved to mozem dat aj mojmu bratovi..len on ma take dodacie lehoty, ze to nase deti uz budu promovat 😅 😅 😅 😝 😀 😀 😀

lucula73
1. dec 2013

@lamps krásna foto............tiež prajem všetko naj naj Veronke.........aj ja mám Veronku,papuľnatú až až
a akú plnku si dávala do tortičky? 🙂

ajka82
1. dec 2013

@pipka mne povedala zastupkyna, ze ju objednavala v dubravke...takze ratam s tym ze osobne v predajni, len nemali skladom a doviezli ju 2-3 tyzdne po objednavke

pipka
1. dec 2013

@ajka82 ale kde v Dubravke...mas za ulohu mi to u vas zistit 😎 😀

lamps
1. dec 2013

@lucula73 ďakujem dávala som Pribináčik plnku, Veronka si takú rozkázala a s malinami a malinovým džemom

jakelina
1. dec 2013

@lamps kuchyňka je krásná 😉

lokalistin
1. dec 2013

@lamps jeeeeeeej

lokalistin
1. dec 2013

Boze tak ja som sa dneska hrala s tymi medovnikmi-no hroza, nemala som vajcia, tak som zdobila royal icingom des a hroza ruky sa mi triasli, ciarky hore dole takze prvy a pravdepodobne posledny krat moc sa nesmejte, recept mam z cakelandie a su super mäkkunke uz som ale 10 spraskala
Medovnikarky velky obdiv mate

lokalistin
1. dec 2013

No a prave som dokoncila este aj pirata s "papagajom" len je nejaky moc velky, ale neva iny uz nebude, ale este som nestihla vymodelovat kikaninchen a k tomu 2D zvierence, ale ked do toho sa mi tak nechce 😝

katkak23
2. dec 2013

@dm1 treba prakticky aktualne nenasilne vyskusat 😀 😀 no ja som sa v lete pri odkrajovany tvrdeho smf riadne porezala a tak ho zacal krajat a miesit a zistil ze je to fakt tvrde a to on ma este aj take VELKE TEPLE ruky jemu to ide rychlo tak odvtedy to robi furt 🙂 ...tak drzim palce

lifinka
2. dec 2013

🙂 ahojky, přidávám víkendový dort s burákem. 😉. Už bych se měla pustit do vánočního pečení!!!!
Prosím nemáte holky některá uložené dorty s fialkami, jedeme o víkendu popřát mojí sestře a chce dort s fialkami....děkujiii

lifinka
2. dec 2013

@mamina1978 malému vše nejlepší 🙂

govinda
2. dec 2013

Ahojte dievčence 🙂
Obdivujem vás a aj vaše šikovné ručičky, keď viete vytvoriť takéto krásne výtvory a tortičky.
Ja síce rada pečiem, ale ešte som neskúšala piecť takéto poťahované torty.
O 2 týždne má dcérka 1. narodeniny a práve jej by som chcela upiecť nejakú takú poťahovanú tortičku. Tento týždeň na Mikuláša má manžel narodeniny, tak práve tu si vyskúšam upiecť nejakú jednoduchšiu poťahovanú tortičku, aby som už pri dcérkinej aspoň čo-to mala vyskúšané 😀. Nejaké tipy a triky mi už boli poskytnuté, toto všetko, čo je tu popísané by som čítala asi tak do dcérkiných druhých narodenín 😀 😀 😀
Preto sa chcem spýtať a poradiť, ako na to:
- chcem upiecť korpus a mám formu o priemere 24 cm. Viete mi poradiť nejaké osvedčené cesto?
- ako mám rozdeliť korpus - bude stačiť ho prerezať na dve časti?
- a ešte plnka. Keďže sa bude jednať o prvú plnku, tak by som rada nejakú takú, s ktorou sa dobre pracuje a ktorá dobre vytuhne, lebo inak takto na prvýkrát to poťahovanie bude poriadna piplačka (a to bude zrejme aj tak 😀 😀 😀). Rozmýšľala som, že by som do plnky primiešala aj nejaké ovocie, nech je to osviežujúce, len neviem, aké. Broskyne nie, kvôli alergii mojej sestry a aj ona to bude jesť (aspoň dúfam, že sa mi to podarí jedlé 😀) Len neviem, či to nebude potom náročnejšie poťahovať, ak bude v plnke aj ovocie 😕 Fakt žiadne skúsenosti, tak preto pekne prosím o rady 🙂

blcha
2. dec 2013

@lokalistin ja by som potrebovala recept na dobre makucke medovnicky lebo mam len na take co robim svietniky ale mam robit take hned na jedenia a tieto sa mi zdaju tvrde takze ak by si bola taka dobra a napisala recept fakt by si ma potesila 😉

dagmarmustafa
2. dec 2013

Moje víkendové detské 🙂

sikag
2. dec 2013

@pipka @mysiatkoo @pristela @luciahromadkova
veeeelmi ma mrzi ze mi to nevyslo konecne vas spoznat. tak som sa tesila ale skoncili sme na antibiotikach a vsetky decka chore ☹ snad nabuduce sa mi to podari....

lokalistin
2. dec 2013

@blcha ak si na fb v skupine cakelandia tak tam v subore vianocne pecenie hned prvy recept, ak nie tak, ked budem na pc ti ho sem okopirujem

blcha
2. dec 2013

@lokalistin bla by som teda rada keby si mi to sem skorpiroval ked budem moc dakujem 😉