Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bubobubina
3. dec 2013

no akoze dievcata ... snazim sa tu modelovat, na co sa dovali ten moj s otazkou: co robis? a ja ze chlapa v monterkach ... a on mi na to, ze no zatial to vyzera ako zena v monterkach! 😠 pochopite? ta som mu troska ten rozkrok akoze naznacila, a moj drahy okomentoval, ze vyzera ako po udere palkou medzi nohy, ale je to lepsie ....aaaaaaaaaaaaach

michaela3011
3. dec 2013

@anibas mas ich nadherne 🙂 ako z e-shopu 😀 ale fakt 😀 🙂 myslela som si, ze su drotikovane... radost pozerat 😉

dada2007
3. dec 2013

@mysiatkoo veru, dnes sme spravili vyše 10kg..........idem nám to veru dobre 😉 dakujééééééém

pristela
3. dec 2013

Hlavne holky davajte si to cez nieco clenite na torte , nie na hladku cistu plochu torty kde sa to lahko "zgumuje" 😉 a este , nedavajte si to moooc vyrazne a cez celu foto , potom ludia vidia len vas napis a lezie im to ne nerf 😉 tak radsej dalej torty ani nekukaju

mysiatkoo
3. dec 2013

tak tak, rada od guru, rada nad zlato 😉

verunkah
3. dec 2013

Ahoj holky, prosím Vás o radu, můžu dát pod potahovou hmotu ze sušeného mléka marmeládu? Nepoteče to? Děkuji. 🙂
Určitě už tady odpověď je, ale nemám tolik času, abych hledala. 😅

michaela3011
3. dec 2013

mam taku mozno blbu otazku... aaaale, parizska slahacka ma konzistenciu ako keby pena??? na jednej akcii ponukali dezert v poharoch a bola tam takato coko pena, no chutilo to ako parizsky krem 😅 cela som z toho mimo ako urcite kazda jedna co to po mne cita 😅 😀 a ked sa uz pytam... s takym niecim sa moze naplnit torta??? 😀 ved ked potom zachladim, omaslujem alebo pripadne sa konecne dokopem k tomu cokoganache, tak by to malo drzat tvar, ze??? 😀 😅

lucula73
3. dec 2013

@verunkah ja by som nedala.............vymiešaj si iba maslo s troškou cukru,prípadne lyžičku nutely a tým obtri celú tortu,to máš istotu,že ti nič nepotečie

verunkah
3. dec 2013

@lucula73 děkuji, ono asi pro jistotu to bude lepší 🙂

betyna8
3. dec 2013

ahojte, ja peciem torty len pre svoje deti a rodinu.preluskala som celu vasu podtemu s receptami a teraz mam otazocky.
Ak by som chcela robit orieskový korpus z receptu na mramorový/ten pekavam najcastejsie a som spokojna/, viem,ze treba nahradit cast muky orechami,ale nebude vadit,že tam nepridam kakao,ostane to cesto ok?
a druha otazka,mozem dat pod potahovku smartflex velvet krem karamelový /salko+maslo+puding/ a ananasový / džus+maslo+puding/,alebo mam radsej obehnut tortu pred potahovanim len maslo+cukor?
dakujem pekne 😉

jankaferancova
3. dec 2013

Ahojte šikuľky,ja nie som profesionál,tak ako niektoré z Vás,robíte fakt nádherné tortičky.Idem si k Vám po radu,na poťahovanie som používala stále MMF,teraz chce známa,aby som jej urobila tortičku s klasickým domácim marcipánom,teda z mlieka,cukru a masla.Určite máte nejaké overené recepty,prosím poraďte koľko čoho a aby to vyšlo na tortičku Hello Kitty.Ďakujem veľmi pekne!

michaela3011
3. dec 2013

@betyna8 ked ti mozem poradit, tak tortu si pekne napln, potom daj do chladnicky aby ti pekne ztuhla, pripadne "sadla"... potom si ju zarovnaj alebo vytvaruj ako potrebujes a potri tym maslom... v kremoch, ktore chces robit mas vela mlieka, tym padom by ti to roztopilo potahovku ☹ ja potieram iba s maslom, je to tenka vrstva a strati sa to tam pod potahom 🙂 ked mam odrezky z torty, tak tie vymixujem s maslom a tym potriem tortu... potom dam aspon na hodinku este raz do chladnicky aby to pekne ztuhlo a tortu nakoniec pekne potiahnem... 😉 a s korpusmi moc nejsom kamaratka 😅 😀 viem len obycajny piskotovy, potom kakaovy a mramorovy 😅 😀 nech sa ti dari 😉 kocky ti este urcite poradia 😀

michaela3011
3. dec 2013

@jankaferancova s receptom ti nepomozem, neovladam to... tiez robim len s MMF... ale ked chces radu, ze kolko toho aby ti to vyslo na tortu, tak musis byt konkretnejsia 😉 asi kolko cm bude mat a asi ako vysoka bude 😉 moooooc siroky pojem "aby to vyslo na torticku Hello Kitty" 😉 nic v zlom!!! 🙂 drzim palce nech sa dari potom 😉

mima595
3. dec 2013

@betyna8 - ten salkovy krem by si mohla kludne dat pod potahovku s tym, ze tam potom doslahas viac masla...ja to zvyknem robit tak, ak sami zvysi krem, tak do neho este zaslaham viac masla, aby som mala istotu, ze sa potahovka neroztopi...ak nie,pouzijem variantu maslo s cukrom + omrvinky...

pristela
3. dec 2013

@betyna8 v mramorovom nemusi byt absolut kakao, do orechoveho som ja nikdy ani nedavala , ked ho budes robit odporucam aspon o polovicu ubrat oleja, orechy su masne same o sebe.
karamelovy krem zo salka+maslo pod potah moze ist v pohode , krem so salka +maslo+puding moze ist pod potah jedine ak dás vacsi podiel masla ako mlieka - to iste plati aj pre ten druhy krem , prosto musi v nom byt viac masla / staci ak viac masla pridas len do tej casti kremu s ktorou budes potierať tortu

jankaferancova
3. dec 2013

@michaela3011 no keby som robila MMF tak viem kolko mi treba ale s tymto domacim som este nerobila.cela torta bude mat tvar hello kity cize hlavicka+telicko.korpusy budem piect na velkom klasickom plechu.

vlada111
4. dec 2013

@jakelina ten krtko je krásna práca

vlada111
4. dec 2013

@lokalistin krásny kvet, už sa teším na jeho umiestnenie.

vlada111
4. dec 2013

@halienka tá s fialovými kvietkami je krásna

vlada111
4. dec 2013

@pipka ako im je s mamkou dobre, aká pohodička 🙂

vlada111
4. dec 2013

@maya30 ty si nadčlovek, toľko krásnej práce

vlada111
4. dec 2013

@mamina1978 krásnunká je

lokalistin
4. dec 2013

@vlada111 Vladka diky, ale neni ziadna objednavka, to som len tak skusila, ale odpociva v krabicke-mozno niekedy bude prilezitost

zz134
4. dec 2013

tak baby placam placam na tortu do jasliciek 🙂 myslite ze pribinak bude lepsi akomascarpone krem? neviem ci to daju aj detickam alebo zbastia len sestricka a kucharky🙂

blcha
4. dec 2013

babulky tak som vcera pol dna modelobvala robim si pripravu na tortu co mam robit na piatok ale vobec sa mi nearilo spravila som slonika ale vyzera divne a hlavne dost dievcensky a ma to byt torta pre chlapca potom mal byt somarik je z toho neidentifikovatelne zvieratko jedine co sa mi podarilo je zaba ktoru som okukala s tvojej torty @pristela dufam ze nevadi no neviem co tam nakoniec vycapim hore na tu tortu takze dnes pkracujem snad sa mi bude darit viac 😝 😝

anda1980
4. dec 2013

Žienky, minule som u číňaka zobrala toto, ako sa to používa? klasika ako krajka?
Dakujeeeeem

dazdovka
4. dec 2013

Ahojte devy sikovne, prosim o recept na krem s mascarpone do torty. Taky hustejsi by som si prosila. Dakujem.

anda1980
4. dec 2013

@dazdovka v slahackovej smotane rozpustit bielu coko 100g, nechat bud 2-3h v mraznicke alebo na noc v chladnicke, na druhy den to v tej istej nadobe vyslahat a pridat jedno mascarpone, je tuhy aj bez pridania smetafixu (ten mozes pre istotu dat pre slahanim tej smotany a coko)

ejkula
4. dec 2013

@jankaferancova s receptom priamo nepomôžem, lebo čo som si robila ja domáci zo suš.mlieka, tak nechcel tuhnúť 😠 , tak bol dobrý len na poťahovanie 😒 , ale chcem upozorniť, že ak chceš robiť Kitty, tak domáci marcipán je mierne žltkastý (od mlieka), tak nerátaj so snehobielou farbou 😅

dazdovka
4. dec 2013

@anda1980 prosim ta, este aky objem smotany a mnozstvo mascarpone? Dik moc, si skvela 🙂