Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

hejdita
21. okt 2010

tak dneska som stihla akurat naplnit jednu tortu urobit si pripravu na kopacak a narezat si korpuse na tu druhu tortu....myslite ze ked vystuzim dve torty jednakeho priemeru slamkami tak to bude stacit??? aby sa to neklatilo??? 😕 teraz idem s deckami von a vecer potiahnem tu co som si nachystala aby mi zatvrdla a urobim tu loptu a nachystam si tu druhu .....naplnim a necham cez noc a rano potiahnem tu ... teda tie bo to budu tri alebo dve ale aku farbu mam urobyt asi urobim sedu a dam tam okienka a ked tak farebne pase nato aby to nebolo len take strohe neviem staaale premyslam aj ako to potiahnem aby to bolo pekne rovne 😒 nooo bude to trocha komplikovanejsie ako som si myslela..... 😀 😀 😀 😀 😀

medakote
21. okt 2010

Hezky den, shledla jsem nove dorty a zjistila, ze jsou porad hezci a hezci 🙂
Chtela jsem poprosit, nedelala jste nektera z vas dort ve tvaru kocarku? Kamaradka chce 3D kocarek, pripadne kacenku. Nejak nevim, z ktereho konce na to jit, hlavne mi prijde, ze v miste korbicky bude hodne vysoky, ze se bude bortit. A samotnou korbicku nechce, pry by to melo mit kolecka....

monkula
21. okt 2010

@medakote ja by som to spravila asi z okrúhleho korpusu, jednu štvrťku vyrežeš, upiekla by si napríkald dve, tie rozrezala a polepila, ten spodok trošku odrezala, nech to má väčšiu stabilitu a dozdobila...

lussy23
21. okt 2010

@zdenallicka - krásne.
@danciacik - krásny havinko

lussy23
21. okt 2010

@eliska22 - parádne.

medakote
21. okt 2010

monkula, neumim si to moc predstavit.. Korpus nejaky ovalny, to me doslo. Ale musela bych jich dat na sebe asi o dost vic nez dva, naplněne snad tři a čtvrty na korbičku- pokud by měl mit jakys takys proporce a nebyl moc malicky. Ze na tech koleckach nebude stat, to jsem ji rikala, ze to nepujde (jedine ze bych umela carovat jako Alionuska) budou muset byt nejak nelepene z boku, jako se dela u auticek....

bzucinka2
21. okt 2010

tak ja mam puncovy zakusok hotovy a torticku tiez zajtra ju este odfotim 🙂

medakote
21. okt 2010

@monkula , dekuju. Vsemocny internet....

monkula
21. okt 2010

@medakote a ide Ti to otvoriť? Mne to nejde... ale keDˇso do googlu zadáš kočík torta, tak ti vybehne tooľko obrázkov...

monkula
21. okt 2010

@medakote toto mi pripadá jednoduché a krásne... 😵
http://www.tortyodmamy.sk/?q=babiky-ine-torty-p...

mrka2
21. okt 2010

@medakote ak by si sa rozhodla pre kacicku namiesto kociarika,tak tu je na jednu postup http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=27608 ja sa ju chystam robit teraz v novembri 😅 😉

bzucinka2
21. okt 2010

@mrka2 ta kacicka je krasna, super tip 🙂

mrka2
21. okt 2010

@bzucinka2 vsak je krasna, aj mne sa velmi paci, len ci aj ja ju dokazem taku urobit,tak to je otazka 😀

medakote
21. okt 2010

@monkula , diky, otevrit to neslo, ale pochopila jsem, zes hledala v googlu a zadala slovo. Kocarek vypada dobre, tak nejak resime, jestli udelat korbicku dortovou a jakoby ji zakryt zaclonkou, nebo marcipanovou otevrenou, ale protoze ji nechce slozenou, tak mi prijde, ze by to nejspis neslo udelat, aniz by se to vyztuzilo nejakou konstrukci, kterou taky nechce..... Na fiburky nemam formicku a jsem totalni zacatecnik, netroufam si na ne, aby k necemu vypadaly.
@mrka2 kacenka krasna, ale ona ma docela specificke predstavy, kacenka by mela byt podobna takove te na koupani, co ma hlavicku nahore. A navic bych takhle hezkou stejne nesvedla.

katrin21
21. okt 2010

baby, tak tu je torta, som sa s nou mordovala, nie je to bohvieco, este sa mi na konci pri prenasani aj zlomila :( ale tym ze som ju chytala, aj som si dopatlala kraje,ale co uz...... na prvu farebnu a tvarovanu to snad ujde 🙂 a je len pre nas....
ciernu som urobil nakoniec s modrej a zelenej 🙂

ako prenasate vy tie torty hotove na cistu podlozku????

priatel nic netusi... bude prekvapoko.... nikdy som mu tortu nerobila este... len detom 😀

danciacik
21. okt 2010

@katrin21 je krásnučká. Mne sa páči 🙂

katrin21
21. okt 2010

tu je uz po zlomeni v strede :( moc to nastastie nevidno...
a zistila som , ze neviem pekne pisat s tym stetcom.. o nicom... kazde pismeno ine 😀

mrka2
21. okt 2010

@katrin21 super kamion! 😵

lucisa
21. okt 2010

@katrin21 náhodou je pěkná. s tím písmem je to stejné jako ve škole na tabuli, když si nemůžeš opřít ruku o podložku. U dortů si ji taky nemáš o co opřít, tím to asi bude 😉

petusko
21. okt 2010

@katrin21 velmi vydarena ! nema chybu 😉 je krasne potiahnuta aj ozdobena 🙂
ja prenasam opatrne na dlaniach, prip. si pomozem takou vacsou lopatkou.

katrin21
21. okt 2010

no hej lucisa, asi hej.ale snazila som sa opriet druhou rukou som si robila podpoperu, hlavne ked som robila tie kraje.....
vsetko okrem ciernej je z marciapnu.... 🙂 kolesa som miesala modru a trosku zelenej a ram okna je biely marcipan.... na prvu farebnu som celkom spokojna... nechapem, ako mozete baby robit take krasne torty a take ciste, rovne... jaaaj, zavidim vam 🙂

katrin21
21. okt 2010

@petusko ja som prenasala tiez tak s takym dllllhym plochym nozom a druhou rukou,ale akosi som to neodhadla....chcela som vymenit papier po nou....

evitkamalicka
21. okt 2010

ja potahujem uz na podlozke, na ktorej to odovzdavam, tortu tam prenasam len potretu kremom a zatuhnutu

hejdita
21. okt 2010

@katrin21 ja potahuju primo na tej podlozke taky sem to prenasela ale toto se mi libi vic i kdyz ze zacatku byl strach abych si to nejak nezapatlala.....no a nezapatlem a ked nahodou kremom tak vreckovym kapesnickom zotrem ale kedze je to priamo z ladnicky vytuhnute tak sa to nestava tak casto 🙂 a nemusis sa potom obavat toho ze si zmackas potahovku alebo ze sa ti to rozpadne

inak nakladak je pekny a aj cierna sa vydarila parada sisi poradila dobre 🙂 ja som vzdy ciernu michala este aj z cervenej a ako vidim tak modra a zelena stacia 🙂 super vediet 🙂

katrin21
21. okt 2010

no ale ja ked tam dam marcipam, tak ked ho valkam na cukre, tak je ten cukor vsade.... pride mi to spinave... ja neviem tak cisto asi robit :( ja aj ked varim, tak mam okolo seba bordel , potom upracem..... tak som kyptava taka...

evitkamalicka
21. okt 2010

ja nevalkam marcipan ani na cukre ani nicim nepodsypavam, valkam bud na folii alebo silikonovej podlozke

katrin21
21. okt 2010

@hejdita ja som si aj myslela tak nejako zmiesat farby, pamatam si zo skoly z vytvarnej, ze som nemala niektore farby a miesala kadejako... 😀 ale necakala som , ze sa podari....
aj ja to davam z chladnicky vytuhnute, ale upatlem to cukrom este potom... takze.. prva faza bola celkom OK, ako na fotke, ale potom cim dalej tym viac cukru okolo 😀 ved aha 😀

Inak aj praskove som rozrabala v alkohole a pisala...celkom dobre to slo 🙂 som testovala vsetko, ked je to len pre nas , tak sa dalo 🙂 ale mala som problem v tych zahyboch , to som musela nadpajat, nedalo sa mi to rovno..... vlnilo to..

hejdita
21. okt 2010

ja valkam na skrobe ale z vrchu to mam uz bez skrobu ked tak len troska aby sa mi ruky pot om pekne alebo zehlicka aby mi to pekne vyhladila inak ked tak velkym stetcom ocistim ale uz som dlho necistila od skorbu ..... 😕

katrin21
21. okt 2010

@hejdita ved zvrchu je to bez cukru, ale prenasam to na valceku a to co je naspodu proste okolo vzdy opada....