Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
5. dec 2013

@luciahromadkova juuuuj moja to by ste jedli zazalenaný strom s dobre nakyslou príchuťou. Punčák je náchylný aj na skysnutie ak do neho dáš napr. ovocnú šťavu 😉

zuzuz1
5. dec 2013

ahojte baby mam taku prihluplu otazku... rozdiel medzi muffinom a cupcakom je len v tom ze cupcake je plneny/prip. potrety kremom? do tejto oblasti som este nestihla zabrdnut... prip. nemate niektora narychlo nejaky oscedceny rcp na cup cake? k cokoladovemu kremu dakovalaaa... (mikulas si dal zasadu ze narobi cupcake a zabudol ze take este nerobil 😅 )

chichinka
5. dec 2013

dievcence nevedeli by ste mi rposim poradit kde v Bratislave sa da kupit extrakt z pravej vanilky? (nie aromu).. moc vdaka vopred.. 🙂

chichinka
5. dec 2013

@zuzuz1 moj osvedceny recept:

125 g polohrubej muky
125 g masla
125 g cukru
2 vajicka
1/2 lyzicky vanilkoveho extraktu
2 lyzicky prasku do peciva
dve lyzice mlieka

Vsetko v robote vymiesam, na zaver pridam tie dve lyzice mlieka a voila 🙂 Cesta je pomenej, ale fakt staci. Je to inak recept od Nigelly...jej recepty nikdy nesklamali... Na vrch som ja vymiesala philadelphiu s cukrom a maslom a isli sa za tym zabit. Potom som robila aj cokoladove s nutellovou polevou... to bola tiez koma 🙂

A este jeden velmi fajn recept mam salkovy:
2 salky polohrubej muky
1 a pol salky krystaloveho cukru
1 salka oleja
1 salka mlieka/acidka
3 vajcia
1 prasok do peciva
1 cl sody bikarbony

a jedla som to este s pridanim dvoch lyzic kakaa, cucoriedok a posekanej bielej cokolady (100 g) a boli neskutocne 🙂
ja som dala minule kokos ahorku cokoladu, tiez vyborne.

a rozdiel medzi muffinom a cupcake-om - nenasla som riadne vyjadrenie rozdielu, ale ze vraj to nie je v tom, ci je poleva ci nie...ale teda co som pochopila tak muffin je robeny s olejom a je taky "sportovejsi", cupcake je s maslom a je taky paradnejsi... 😅 asi tak 😅 😀 tak ak baby mate daku odpoved na tuto otazku, tiez ma to zaujima 🙂

katie555
5. dec 2013

@zuzuz1
@chichinka
ano rozdiel je v ceste, cupcake ma maslovy zaklad (maslo s cukrom, pridane vajcia a muka a to je vsetko ) a ozdobuje sa...to cesto musi byt take koli tomu aby vrch bol hladky
muffin je vacsinou robeny olejovym cestom (mam super jednoduchy recept na cokoladove a uplne jednoduchy, ak chcete pohladam) a vlastne do kosicka sa dava trosku viac cesta, a moze prerast ...je to viac menej tazke cesto, a takmer vzdy su tam prisady ako cokolada, ovocie atd 😀

zuzuz1
5. dec 2013

@chichinka jo ! dakujem!!! nigelin rcp som pozeralal ale moj igelitentny prekladac to nem dobre prelozil.... viem ze nigella nikdy nesklame 🙂 parada 🙂 pustim sa do toho velmi krasne dkaujem 🙂

zuzuz1
5. dec 2013

@chichinka jo a na kolko kusov to vijde? na jej stranke som sa k tomu nedopatrala...asi zle hladam 🙂
dkaujem 🙂

chichinka
5. dec 2013

@katie555 jej super, vdaka, si mi to objasnila 🙂 a sedi to k mojej predstave ked povies muffin a ked povies cupcake 🙂 a ano, potesime sa dalsiemu overenemu receptu 🙂 vdaka 🙂
@zuzuz1 nigellin je fakt len na 12 ks a ten druhy salkovy mi vysiel na 24 😅 ale to som donho pridala salku kokosu, tak to mnozstvo vyslo na viac...ale samotny recept udava 12, aj ked podla mna to bude viac 🙂
ten nigellin je fakt skvely, robila som to na synove narodky a vsetci si velmi pochvalovali, mali velky uspech. 🙂

mysiatkoo
5. dec 2013

@chichinka extrakt ma Marks&Spencer

chichinka
5. dec 2013

@mysiatkoo super, dakujem 🙂

katie555
5. dec 2013

@zuzuz1 inak najlepsie cupcakes urobis : (teda ratam ze to chces ozodbovat)
250g masla vyslahat s 250 krystaloveho cukru, pridat 5 celych vajec a 250 g hladkej muky a prasok do peciva (ja som v uk my davame 'selfrising flour) pecies cca 20 minut na 170 stuponoch ...ked chces kakaove tak len istu cast muky (cca 30g ) nahradis kakaom . ked vaniklove tak cast cukru vanikovym cukrom . Vyjde ti tak 18 z toho

@chichinka 250 g hladkej muky, 25 g kakaa, 2 cajove lyzicky prasku do peciva, 175 cukru krystal, 175 ml mlieka zmiesas z dvoma celymi vajickami, a 100 ml oleja (moze byt aj olivovy).a 1 malu lyzicku vanilkovej esencie.. Suche ingrediencie zmiesas dokopy v miske , a len primiesas tu zmes s tekutinami, a das 100 g posekanej (nahrubo ) cokolady..
pecies 20 minut na 170 stuponoch...Malo by ti vyjst 12 ale dost velkych ..

timuss
5. dec 2013

@lawli nemám slov ☹ ...ale ak ju máš (resp. mala si) ako priateľa a dáva si tam tvoje fotky tak musí byť poriadne hlúpa 😕

timuss
5. dec 2013

dievčatá...koľko šľahačky budem potrebovať na parížsky krém do torty 26x26 cm plnenej 2x? stačí liter alebo mám pridať ešte jednu šľahačku?
a ešte otázočka....robievate so 40%-nou šľahačkou kunín? kde ju kúpim? lebo raz som ju kupovala u nás na dedine, bola vynikajúca, ale tu u nás v tom malom obchodíku sú veci predražené, tak by som rada kúpila normálne niekde....v Tescu a Lidlli som nevidela....ďakujem 🙂

jakelina
5. dec 2013

@timuss u nás má Kaufland a Globus

ludkas31
5. dec 2013

@timuss ja kupujem v hypernove

luciahromadkova
5. dec 2013

@timuss ja len na tu slahacku.... teraz je v tescu v akcii 0,85 na kuninsku slahacku 40 %

http://potravinydomov.itesco.sk/sk-SK/ProductDe...
http://www.mlekarna-kunin.cz/produkty/smetany-n...

luciahromadkova
5. dec 2013

@vlada111 dakujem pekne, tak este pockam...

timuss
5. dec 2013

@luciahromadkova sranda...v senci so ju ešte nevidela, aj manžel hľadal, ale to je chlap, tak možno si ju nevšimol...tak pozriem ešte raz 😝

zuzuz1
5. dec 2013

@chichinka
@katie555 baby dakujem... spravila som ten migellin rovno z 2itej davky... len mam taky problemik ze ked som ich vytiahla tak su akoby take splasnute? ake nie pekne okruhlucke ale take "ine" neviem to dobre popisat ,,, kedze to idem plnit kremom a zdobit potahovkou tak mi to trosicku prekaza ale zamaskujem... mate nejaky typ ako sa tomu vyhnut? dakujeemm... PS:extrakt nemam dala som len aromu ale cely barak mi za to voni po vanilke mnam 🙂

katie555
5. dec 2013

@zuzuz1 aku konzistenciu malo cesto pred pecenim? ono si ho mohla mat dost riedke ....vtedy to tak splastne ..ked potahujes kremom v pohode zamaskujes 😀

ajka82
5. dec 2013

vrrr, nasrdena som 😠
pocujte baby, ked vam niekto povie, ze si prosia tortu farebne zladenu ako ste im robili pred tym, tak to beriete ze robite rovnako farebny potah a rovnako farebne ozdoby, alebo si urobit mix ale farby zostavaju... lebo neviem ci len ja som ina alebo nie 😅

mysiatkoo
5. dec 2013

@ajka82 ja by som to xapala,ze iba farby su rovnake, teda tvoja druha moznost...ci?

ajka82
5. dec 2013

@mysiatkoo vsak toto... moj chlap, ze nie, ze on by dal potah rovnaky a ozdoby rovnake... kamoska ked volala, ze co a ako, ze aka bude, tak z nej vypadlo, ze ona to myslela tiez ako moj chlap pochopil... takze sme asi z inej planety 😀 no ma smolu, ja tortu preobliekat nebudem a rozmyslam, ze just jej ju urobim cukrikovu s maslickami aku ona nechcela 😝 lebo v pondelok mi volala, ci sa da este torta na dnes na krst, tak ze teda urobim aj ked mam toho vyse hlavy... najskor ze necha na mna, ale ze nchce klasiku(preto som si prosila inspi v teme), potom mi pisala, ze teda ona by chcela na vrch bociana co stoji aj s babom v zobaku, tak som ju zrusila, ze ked bocian, bude musiet lezat... a potom medzi recou, ze nech je taka farebne zladena ako s kvetinkami co som im robila(tam bol biely potah a farebne kvety) ...takze tym ze chce bociana a bude lezat, tak som samozrejme biely potah nerobila a ona zhrozena, ze preco, ze vsak mi hovorila 😠

ajka82
5. dec 2013

a to potom co mi pisala uz bolo v utorok poobede 🙄

zuzuz1
5. dec 2013

@katie555 no dost huste take no 2 lyzicami som to kydala do foriem..mozno bola chyba v teplote... vypeckovala osm to na 200 jak pise teta nigella ale sa mi to zdalo vela na tych 20 minut tak som to stiahla kna klasicku 170-tku... bwez tak uz chytaly farbu... inak chutovo mnam (mozno trosku mastne na moj vkus ale to asi preto ze som zvyknuta na ine) 🙂

ejkula
5. dec 2013

@jankaferancova držím palce 😵 😵

katie555
5. dec 2013

@zuzuz1 ja peciem na 170 ...no ono to moze byt aj obshaom prasku do peciva a tak ..(inak mozem kuknut , mam nigellinu knizku v slovencine a viem ze su tam nejake cupcakes) lebo original recept sa nedava prasok do peciva, len ta 'samo-rastuca' muka ...kde je v podstate obsah prasku do peciva podla nigelly 2cajove lyzicky na 150 g muky (co sa mne osobne zda moc ) 😀
ono co viem pri cupcakes zalezi aj od teploty vonku - ked je vonku zima , je vhodne pridat 2 lyzicky mlieka aby to bolo redsie ...v lete je cesto redsie automaticky ....

akapulko
5. dec 2013

waaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ale som nasrataaaaaaaaaaaa rura mi odisla a na zajtra tri torty waaaaaaaaaaaaa 😠 😠 😠 😠 😠

anibas
5. dec 2013

@ajka82 Nestresuj - bude vyzerať dobre a dôležitejšia je chuť 😉 😉

vlada111
5. dec 2013

@luciahromadkova supeeer, vyskúšam aj ja. Ani ja som ju ešte nevidela.