Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
5. dec 2013
luciahromadkova
5. dec 2013

@vlada111 ja som ju kupovavala v Samoske v Dubravke ale za 1,09, potom som ju videla v hypermarkete tesco, a cena tusim rovnaka a minule som si ju vsimla v tesco expressa kupila som ju, takze mozno bude aj tam...

ajka82
5. dec 2013

@anibas ja nestresujem, len ma to stve,...ze ked niekto nieco chce konkretne, tak nech to povie rovno 😠 a ja mam pokazenu chut dorabat to kvoli tomu... mozno aj tak bude vyzerat 🙄 so mvsetko pomenila po tom telefonate a dufam, ze pre to pride co najskor nech to nevidim 😠

maya30
5. dec 2013

ach baby robim minitorticky na stuzkovu, 45 kusov a nevladzem uz 😖 som ganasovala od rana do teraz a este vsetky treba potahovat a zdobit 😝

mysiatkoo
5. dec 2013

@ajka82 no jo no.. k niektorym objednavkam by ani vestecky kurz nestacil 😒

halienka
5. dec 2013

Ahojte babky, moja krstinková pre chlapčeka, robila som podobnú pre dievčatko, chceli takú istú len v modrom 🙂 Takéto tortičky sa mi robia dobre 🙂 teraz si dávam pohov, až pred vianocami mám dve vianočné, inak už nič, sa stále nie a nie doliečiť 😖

mamina1978
5. dec 2013

Moje dnesne vianocne linecke kolieska na skolkarsky vianocny trh ......... 🙂

pristela
5. dec 2013

@halienka jeeejda , ten vankusik urobeny len tak s tymi rožkami vypada užasne sladko , az nezabudnem , tak niekedy aj ja tak skusim 😵 😵

halienka
5. dec 2013

@pristela ďakujem Žanetka 🙂 , to fakt bolo jednoduché, len zastrihnuté rožky smerom dolu z hmoty čo tam ostala trčať keď som boky pritlačila a tým strihom sa aj zlepili a bolo 🙂

adrika202
5. dec 2013

nikdy viac !! keby to nebolo na stužkovú bratovej dcére tak to nevezmem .... magorina!!

akapulko
5. dec 2013

😀 😀 😀 😀 😀 taaaak uz som vyskerena mam napecene 😀 😀 😀 😀 😀 musela som sice utekat aj s vajcami o dva dediny dalej ale hotovo 😝 😝 😝

akapulko
5. dec 2013

@vlada111 ano bol to sokovy stav ale neostaval mi cas na nadavky musela som rychlo fungovat 😀

vlada111
5. dec 2013

@adrika202 ale krásnunké

vlada111
5. dec 2013

@mamina1978 kráááásne

vlada111
5. dec 2013

@maya30 no ja by som neganážovala

pristela
5. dec 2013

@adrika202 no a včul daj udaje, kolko vazila jedna , ake rozmery ,kolko plnená a kolko si zapýtala . Mne totiz stale drzia tí s tymi šálkami 😀 😀 😀 šlahne ma , maju to az na september, stale cakam ze ich to prejde , no termín maju u mna objednany uz druhy rok 😀 a priebežne mi holka napise , aby som nezabudla 😵 😀 😀

pipka
5. dec 2013

@pristela no ja uz to vidim, ze v septembri tu budeme na hubu padat z tych salociek 😅 😅 😅 😀

pristela
5. dec 2013

@pipka nes.... ma , bo po prdeli dostaneš !!! 😠 😝 😝 😝

jakelina
5. dec 2013

@pristela co ty stíháš před vánocemi? Musíš mít toho šití hodně co??

pristela
5. dec 2013

@jakelina och , ani nevrav , som uzatvarala objednavky 25.10. no i tak este nejake pribudli co uprosili 😅 tak nic ine nerobím len som nonstop v práci ☹ a to ma ted asi štyri dni v kuse bolí desne hlava 😝 vtedy robim take divné veci 😀 😀 😀 a zvacsa na dva krat 😀 😀 😀

mamina1978
5. dec 2013

@vlada111 dakujeeeem ....... 😵 😵 😵

maya30
6. dec 2013

@vlada111 ach veru ved to aj bolo zbytocne, podla mna nie su ani trochu hladke, ale momentalne mi to je dost jedno, prave som skoncila, dam sprchu a idem daco pospat, hadam budu rano rovnejsie 😅

adrika202
6. dec 2013

@pristela udaje : :D vykrajovala som 8 cm vykrajovackou ,su 2 x plnene a jedna váži 260 gramov ( s tym ale že je to korpus z acidka a ten je dosť ťažky na vahu ) ,no a pytala som 4 euro / kus ... 🙂

adrika202
6. dec 2013

@maya30 trpíš nespavostou že tu konikouješ o tretej ráno 😀 😀 😀

denisak77
6. dec 2013

Tááák,a hotovo.Tento týždeň som rýchla,musela som všetky torty včera večer dokončiť a zo soboty popresúvať na dnes,lebo poobede idem konečne dokúpiť darčeky a zajtra robíme klobásky ,tak by som nemala už čas na torty.Nebolo bohvieaké zadanie čeveno biela v závese kvetov ,tak ja lenivá rýchle veľké kvety spravila,malá celá ružová tiež 3 veľké kvietky 😀 , farebná a aby boli pozapichované hviezdičky a nápis happy birthday,zasa ďalšia posteľ a šmolkov som ja vymýšľala. Tak som to rýchlo odflákla,.veď aj lenivosť je dar boží ,no nemám pravdu? 😀

zz134
6. dec 2013

tak dievcata tu je final do jasliciek ....

jakelina
6. dec 2013

@denisak77 krásné je máš.

@zz134 hezké to máš, jenom mi tam ruší dojem ten papír. Neuraž se, myslím to dobře. 😉

zz134
6. dec 2013

@jakelina suhlasim tiez som potom na seba zurila ale prehadzovat som sa uz neodvazila

jakelina
6. dec 2013

@zz134 já jsem přešla skoro kompletně na bílý papír, nemusím uvažovat jestli se to hodí, jenom občas dám něco barevného. A vzorované kromě puntíků a proužků vůbec. Na mě je tam pak moc všeho. 😉

lucula73
6. dec 2013

kočky neviete mi poradiť,kde sa dá zohnať obojstranná lepiaca páska???????potrebujem rýchlo.........
neviem ako mám nalepiť stuhu okolo polystyrenovej podložky
ďakujem.