Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

blcha
6. dec 2013

@lucula73 u nas ju maju v papiernictve

blcha
6. dec 2013

ahojte tak po dlhom case som tortovala tak tu je moj vytvor chudak slonik moc sa mi nepodaril vyzeral dost dievcensky ale som ho potom troska pomalovala na modru usi tak je to lepsie aj ked teda zdaleka sa nepodaril tak ako som chcela 😀 😀 😀 😀 aspon ta zaba ma zachranila 😀 😀 😀

blcha
6. dec 2013

joj zaku na tej fotek nieje vidiet takze tu je zabka lepsie vidiet
nabuduce budem robit detsku tortu len zabkovu lebo zabka ma bavi 😀 😀 😀 😀

jakelina
6. dec 2013

@blcha krásný dětský dort

maya30
6. dec 2013

@adrika202 haha ty si sa tiez nenudila pozeram 😅 a povedala som ze na toto sa uz nedam nahovorit, este mam buduci tyzden jednu stuzkovu tak to nejak dobacujem ale toto uz viac nehroziii, jedna skusenost staci...kebyze mi muz nepomoze tak to ani nestihnem a nezaplatena otrocina to je...prisli si po to pubertiaci, akoze odozva ziadna, no nikdy vííce 🙄 😠

maya30
6. dec 2013

@halienka krásna krstinova tortička 😵

maya30
6. dec 2013

a teda tu je foto....teraz som si precitala infosky co @adrika202 davala Zanetke a idem sa ja zahrabat dakde radsej 🙄 .........................som ja ale sprostaaaaa, ani tu nejdem viac pisat 😝

halienka
6. dec 2013

@maya30 Maji, si to dala hádam aj po 2 evri za kus, čo? 😔 Ach jáj, tie naše ceny, ale ani ja neviem koľko by som za také pýtala, len ja si ľudia vždy spomeniem na ten blbý detský balónik na jarmoku, taký blbý strojový plastový výlisok, isto jeden zo 100 tisíc vyrobený dakde na páse a bum 5 evri. Ak prežije doma ešte 3 dni, tak to je výkon. A toto ručná práca, s každou jednou sa musí človek vyhrať a ešte sa tým ľuďom zdá aj veľa.

akapulko
6. dec 2013

@maya30 taaaaakze tipujem ze si to robila za menej evri ☹ ☹ z Vasich skusenosti tu viem ze ak by to chcel niekto po mne tak pod 5eur nejdem za kus 😀 😀 a tym padom je to drahe takze to po mne ani nikto chciet nebude!!?ci? 😀 😀

lawli
6. dec 2013

@denisak77 Ahoj krásne tortičky...upútala na ta kvetinkova bordúrka na ružovej tortičke na 50-ku...prosím ťa kde by som ju našla a aká je približne veľká?...respektíve mi stačí ,aký priemer má tá ružová tortička?...ďakujem 😵

halienka
6. dec 2013

@blcha tá je teda prepracovaná, krásny vláčik aj zvieratká 🙂

lucula73
6. dec 2013

@blcha ano ano,už som zohnala..........ďakujem 🙂

maya30
6. dec 2013

@halienka tak malo zas nie, ale aj tak celé zle, celéé zle 😒 nemam rada ked mam po odvzdavke zly pocit, ani neviem preco, lebo ja som sa teda namakala, ale tie nevdacne decka to ma dojalo, este mi potom volal ze bude chciet blocek, no a teraz vysvetluj 😠

maya30
6. dec 2013

@akapulko presne tak, ani odo mna ich uz nikto nebude chciet, tomu ver 😀

luciahromadkova
6. dec 2013

@maya30 su nadherne a mas moj obdiv ja by som to nerobila.... a uprimne tie decka prd vedia o zivote a nieto este o peceni toriet a co sa tyka bloku povedz mi pekne , ze ty nepodnikas.... si na RD a teda objednavku si zobrala za suroviny a to im rozpis tak.... a hotovo, nikde v cukrarni by im to neurobilo takto za takuto cenu.....ved u nas v BA len kocka kremesu 1 E a ine aj 1,5 a viac....

vlada111
6. dec 2013

@maya30 juj tak to si mala riadnu šichtu :(

cuoredi
6. dec 2013

Ahojte rada pridam nas vytvor s maminou co sme práve dorobili 🙂 nieje to profi torta ale na prvy krat sa celkom vydarila dufam ze sa babke bude pacit 😀

chvapilu
6. dec 2013

Pěkný den a přidávám foto dnešního dortíku k 90tinám.Moc děkuji za pochvalu minulého dortu

jakelina
6. dec 2013

@maya30 krásné je máš a co chceš od pubošů 😝

halienka
6. dec 2013

@maya30 ach jáj, to snáď nie, ten si to chce dať do dákych nákladov, či čo? ☹ Tiež som za aby si mu rozpísala suroviny, kľudne daj tie drahšie ceny za všetko, nech to vyskočí a povedz, že to ale nie je bloček, lebo nie si podnikateľka, ale ak chce pre ostatných dôkaz koľko platil a čo to stálo, tak že tu to má čierne na bielom. Možno mu ide len o to aby mu spolužiaci verili, čo platil. Tie decká fakt nevedia moc ani o cenách, práce, takže... 😖

anibas
6. dec 2013

@blcha nádherná 🙂)))

anibas
6. dec 2013

@maya30 Vyzerajú výborne - ešte lepšia fotečka určite bude - a koľkokrát som si ja nadávala do sprostých 😀 😀 😀 😀

jakelina
6. dec 2013

@anibas zrovna si nadávám já, že jsem pitomá. Dort na poslední chvíli a při předání, pán mi řekl, no může být. To je dobré. 😝 😝 😝 A přepískla jsem váhu a potom už jsem měla i strach říct, že je těžší, tak asi tak. 😝 😝

mrka2
6. dec 2013

@jakelina jeej, krasna torticka, milunke postavicky 😵 🙂

halienka
6. dec 2013

@jakelina krááásna 😵 😵 s chlapa si nerob problém, oni toto umenie nechápu 😀 Ja vždy keď vidím, že ide pre tortu chlap, tak viem, že žiadne slovné vyjadrenie ani nemám čakať, že to mám odovzdať ako kus dreva, zobrať prachy a dovi 😀 Minule mi bol pre tú zelenkavú s ružovými ružami chlap, a to bol zo vzdialenejšej rodiny, ani pol slova, proste len zobral a keď sa obúval, ešte mu volá žena a ja som počula jej otázku v telefóne. A je pekná? 😀 A chlap bez náznaku emócie: No. A to bolo všetko 😀 A to mi ohromne na srdce tá jeho žena nakladala aby bola do 30E 😖 neviem čo za tie prachy čakala, si myslím, že za tú cenu bola až moc pekná 😀

denisak77
6. dec 2013

@lawli Ahoj,myslím ,že som ju kupovala vo formičkách,ale nie som si istá na 100%,mám ju už dlhšie .Bola dosť drahá ,nejak cez 30€ .Torta má priemer 23,5 cm.

pipka
6. dec 2013

@jakelina jeeeeeeeeeeeeeeeej 😵 😵 😵
ani sa nejdem pytat, ci to nechal nejake sprepitne 😅

pipka
6. dec 2013

@maya30 no v prvom momente ked som ich videla, som sa zlakla, ze si ich nebodal ocenila ako muffiny 😅 😝
ale veriiim, ze si grogy..aj ja by som bola 😝 🙄
klobuk dole.,...ja som minitorty uz dvakrat odmietla a teda budem to robit vytrvalo dalej 😅 😀 🙄

elamaslakova
6. dec 2013

Dievčence nádherné tortičky ste porobili a tiež poznám ten pocit , keď si prídu pre tortičku a ani zvuk ani obraz :D , len zaplatia a ja potom neviem na čom som , či sa im páčila,alebo nepáčila , ale synovia mi povedali , že nech sa netrápim,ak budú spokojní prídu zas a ak nie tak neprídu a je to vyriešené ,ale zatiaľ sa vracajú . A niektorí ľudia ani nemajú v povahe niekoho chváliť .
maya30 , viem čo je to za makačku robiť tie minitortičky ja som robila pred 2 rokmi 40 ks na svadbu a som ich 8 len hodín poťahovala a to nehovorím ešte o pečení, plnení a zdobení , a pýtala som za ne 4,50 eur ,ale aj tak to nie je zaplatená robota .

pipka
6. dec 2013

ja som teraz dokoncila jednu, este ma jedna caka, ooo boze, decka sa mi tu mocu...len sa modlim, nech vecer pospia a nech mam klud, lebo dnes maju zas svoj den 😅 😅 🙄
cert nam bol aj Mikulasa dlzny 😅 😅 😀 rozblazneni su jak slak 😠 😀 😀 😀