Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

elamaslakova
6. dec 2013

@jakelina Tortička je nádherná
@chvapilu Nádherná tortička
@maya30 Minitortičky sú prekrásne a viem čo je to za makačka
@blcha Nádherná , farebná veselá tortička

elamaslakova
6. dec 2013

@denisak77 Tortičky sú prekrásne všetky
@adrika202 Nádherná práca

daja55
6. dec 2013

Moja dnešná - Mikuláš pre Mikuláša , o chvíľu mu ideme gratulovať, dúfam, že ho poteší. 😀 Ďakujem za radu vám všetkým, ako u robiť bielkovú polevu. 🙂 Vo vnútri torty na tacke je zabudované svetielko, takže okná svietia, fotky však nedokážu nevystihnúť tu úžasnú atmosféru 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲

jakelina
6. dec 2013

@pipka ani korunu, můžu ti to říct naprosto přesně a to jsem mu slevila 200,- korun.

jakelina
6. dec 2013

@daja55 to je krásné

adrika202
6. dec 2013

a znovu kniha ,odpisovala som zase od @dm1 🙂 ešte tri musim zmaknut a Mikuláš k nám bol až príliš štedrý a doniesol strednému synovi kiahne,čo zakonite dostane aj krpaty a ten ma zase pre zmenu obojstranný zápal uší..radosť žiť ...

jakelina
6. dec 2013

@adrika202 krásná a to těm lidem dáš dorty, když máte doma neštovice?? Já nevím ještě jsem se s tím nesetkala, nemůže to být i v tom dortu?? Víš jak to lítá vzduchem?? Sama nevím co bych dělala, asi bych těm lidem volala a ptala se, jestli jim to nevadí.

pristela
6. dec 2013

Holky , mam taku divotvornu otazku 😀 😀 jasne že ohladne tort 😝 moj puboš / 14rokov/ chce domaci vianocny vajcovy likér ci ako sa to vola , no a ja neviem ci mu mam urobit s alkoholom /rum/ abo bez 😕 😕 😕 😕

adrika202
6. dec 2013

@jakelina tak toto ma ani nenapadlo riešit ... upozornim ich na to ale myslim že v hodine dvanastej to už riešit nebudu..my sme ich dostali len dnes rano

ajka82
6. dec 2013

Cafte, a vikend moze zacat a mozem rozmyslat co bude dalsi vikend 😵 muffinky boli do skolky na mikulasa 😉 sorry za tapetku 😅

adrika202
6. dec 2013

@jakelina študujem okolo toho si ma normalne doplašila ale píšu konkretne toto : Ochorenie sa prenáša kvapôčkami pri priamom prenose, nepriamo predmetmi kontaminovanými nosným sekrétom alebo obsahom pľuzgierikov. .... takže vzduchom by sa to širit nemalo a syn mi pri tortach nepomaha 🙂

anibas
6. dec 2013

@pristela ja by som sa bála surových žĺtok a nie rumu 😉 😀

ajka82
6. dec 2013

@adrika202 baby ked mi mali kiahne, tak som porusila torty... teda jednej kamoske som robila, lebo sama povedala, ze v pohode, ze u nich uz vsetcia kiahne mali co budu na oslave... a mne bolo povedane, ze staci ked sa odvezes vytahom kde bol clovek s kiahnami a mozes ich dostat...nikdy nevies coho sa kedy dotknes a je to tam...

jakelina
6. dec 2013

@adrika202 já právě taky nevím, ale asi bych se těch lidí zeptala. Může tam být třeba na oslavě někdo kdo je dospělý a ještě neměl neštovice a dospělí to snášejí špatně. 😝

pristela
6. dec 2013

@anibas ja tam nedavam surove žltka, miesam nad parou 😉 , som ho sice uz roky nerobila bo nebolo pre koho , ale minulý rok sme dostali /nealko/ a mlady ho celý stiahol a ted vyprosuje že chce, tak že by som mu radost urobila ked uz od najmensieho som sa dala nahovorit na medovníky 🙄 a to ich chce aj zdobit bielkovou, asi ma dnes odvezuuuu 😅 😅

elamaslakova
6. dec 2013

@daja55 Nádherná tortička
@ajka82 krásne tortičky

pipka
6. dec 2013

@jakelina som si aj myslela 🙄 booze akí su niektori ludia lakomiiii, az mi je zle 😝

adrika202
6. dec 2013

@ajka82
@jakelina jasné že na to ludí upozorním ,ale práve som volala mojej známej,je detská lekárka a imunologička a povedala mi že len keby som ja priamo mala kiahne tak by som nemala prichadzať do styku s potravinami... a pečiem a zdobim až ked deti spia takže ked si vsetko pred tym umyjem nič nehrozí...nie je to prenosne vzduchom len priamy kontaktom ako pise ajka ... že to by potom ani priklad otec dieťať ktory robi s potravinami nemohol v takom obdobi ked mu ma dieta kiahne chodit do prace... takže žiadna panika..ale oboznamim o tom vsetkych aby ma potom nezožrali aj s kiahnami...

bubobubina
6. dec 2013

@denisak77 Deni, pacia sa mi tie tvoje strapate kvietky, robis ich z kruhov pls? a ten spodny nariaseny okraj na ruzovej si ako robila? thnks 🙂

jakelina
6. dec 2013

@adrika202 tak to ano, raději se zeptat než aby z toho bylo nějaké nedorozumění. Já to právě taky nevěděla, taky bych nevěděla co mám dělat. 😉

bubobubina
6. dec 2013

pridavam moju jednu... no a mam zadanie, ze pre torta pre chlapa na 60tku, decentna, a pekne ozdobena...hmmm? davate aj kvietky na chlapske? ja som zatial vzdy mala nejaku temu, to je asik potom jednoduchsie, ale takto, bez konkretnej poziadavky....tazkeeee 😒

bubobubina
6. dec 2013

a foto ... 😅

79zuzana
6. dec 2013

Moja dnesna monsterova ;) Uplne "s radostou" som robila, ked mi na konci objednavky oznamili, ze figurky sa musia uplne podobat, lebo mala je autistka a keby to nebolo dobre, tak by s nou bolo zle... navrhla som im teda plastove 😀 , ale chceli modelovane.... ale boli spokojni ;)

stupacik
6. dec 2013

Toto som vytvorila pre svojho synovca

ejkula
6. dec 2013

@daja55 úžasnáááá 🙂 😵 🙂

jakelina
6. dec 2013

@79zuzana úplně dokonalá 😉

brunila
6. dec 2013

@daja55 je to úžasné!!!!!

brunila
6. dec 2013

Děvčata prosím kde bych si mohla vyhledat šablonu na vyřezání obrázku Monsterky?Já se s PC moc nekámoším a dětičky už mám hoooodně odrostlé a taky ve světě,takže nemá kdo poradit. 🙂 🙂 🙂

brunila
6. dec 2013

@jakelina ten dort máš překrásný a z lidí si nic nedělej.My víme co to dá práce a jakou radost máš když se povede a proto Ti dáváme palečky nahoru!!!!!!!!!