Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

brunila
6. dec 2013

@jakelina díííííííky 😲

zuzu188
6. dec 2013

hodí sa táto plnka aj do torty http://tortysnov.sk/recept/karamelovo-kavovo-me... ,či?

lawli
6. dec 2013

@denisak77 ďakujem pekne...cena trochu vysoká ,ale tak..možno bude 😀 😀

jakelina
6. dec 2013

@zuzu188 já myslím že ano, jenom bych asi byla opatrná s cukrem, dala bych asi trochu míň, aby to nebylo přeslazené 😉

mrka2
6. dec 2013

@daja55 nádherné!

zuzu188
6. dec 2013

@jakelina ďakujem 🙂..dám do torty asi aj jahody,tak hádam to nebude presladené

halienka
6. dec 2013

@bubobubina murárska tortička je super 🙂 tie neutrálne pánske mám len takéto INŠPI Z NETU 🙂 možno trochu pomôže, sorry za tapetku 🙂

bubobubina
6. dec 2013

@halienka dakujem, si zlata 😉 straaaasne sa mi lubi ta klobukova,tu urcite raz urobim, ale asi nie tomuto ujovi, bude to torta cakatelka 😀

halienka
6. dec 2013

@bubobubina 😀 ja mám tiež pár takých tort čakateliek 😀 😀

staankaa1
6. dec 2013

ahojte baby idem piect prvy krat marcipanovu tortu a chcela by som vediet recept na nejake cesto kolko tam treba surovin myslim🙂 ktore sa mi zmesti do formy 24x24cm a priblizne kolko marcipanu potrebujem k potiahnutiu takejto torty pod marcipan davate aj puncovinu ci marcipan natahujete hned na cesto dakujem krasne za vsetky rady..

79zuzana
6. dec 2013

@jakelina dakujem, bola som v uplnom strese, ked som ju odovzdavala. Hlavne po tych komentoch doma, ze ten modry ma zly usmev, ze dievcatko ma mat inu hlavu....normalne som strcila muzovi do ruky fondan, nech sa realizuje 😀 tak sa mu zrazu zacala pacit aj takato 😀

lucula73
6. dec 2013

Tak hotovo,toto je torta na 50ku,taká netradičná,mali to byť dve menšie torty zviazané mašľou a hore že Mikuláš,no čo už,ako chceli,som urobila 🙂

zuzuz1
6. dec 2013

@katie555
@chichinka baby tak konecne sa vam mozem pochvalit s tymi cupcakes co som s vasou pomocou upiekla... teda mikulas upiekol 😀

zuzuz1
6. dec 2013

moja zimna torticka 🙂

chichinka
6. dec 2013

@zuzuz1 cupcakes aj torticka krasne krasne krasne!!! Si velka sikulka 🙂 !!!

cuoredi
6. dec 2013

@adrika202 nie je ta torta na zajtra? Moja teta na zajtra objednala pre babku tortu v tvare kniha 🙂

chichinka
6. dec 2013

@daja55 ta svietiaca torta je nenormalna ! Uuuuzasna!!! Krasna a velmi originalna 🙂

chichinka
6. dec 2013

@blcha perfektna torta 😵 fakt krasna ! moj syn by sa z nej zblaznil radostou - ma vlacik, slonika, zabku, zirafku, je vesela, farebna. 😵 dietatko sa muselo velmi tesit 🙂

moicka
6. dec 2013

po dlhšej dobe dávam aj ja dnešný výtvor. Poviem Vám dosť som sa natrápila ☹ . Torta bola na želanie presne podľa chalupy 🙂

jakelina
6. dec 2013

@staankaa1 můžeš dát i punčovinu a na to krém a pak potáhnout marcipánem. Potřebuješ asi 800 g marcipánu, ale jestli chceš zdobit, tak i víc.
Recepty najdeš tady v tom tématu.
https://www.modrykonik.cz/forum/recepty/marcipa...

adrika202
6. dec 2013

@cuoredi je na zajtra a cestuje tušim do Martina 🙂 z Rimavskej Soboty

chichinka
6. dec 2013

@katie555 kati dalujem za receptik 😉
@zuzuz1 ja som ich piekla na 180 a po 15 minutach boli hotove.. Ja myslim ze take maju byt - cupcake-y prave maju byt rovne, nie? Ja to tak viem ze cupcakes su rovne a dozdobis..A muffiny zase pekne vysoke a gulate 🙂 co som hore davala recepty prvy od nigelly su cupcakes (maslove cesto) a druhy muffinovy (olej v ceste). A aj podla mna je tam prilis vela prasku do peciva 🙂 tiez chcem skusit nabuduce menej. Inak Nigella vzdy zdoraznuje aby mali vsetky suroviny rovnaku izbovu teplotu..a este jedna guru kucharka (nie Nigelka) zdoraznivaka ze postup by mal byt prv v robote dobre vymiesat maslo s cukrom a potom ostatne pridavat..vcera som mala naponahlo, obe veci som porusila a 1.x v zivote sa mi nezdali take famozne 😕 aj ked teda boli fakt vyborne..tak mozno nieco na tom bude.
I

cuoredi
6. dec 2013

@adrika202 aha tak to nie je pre nas 🙂 ale je krasna ako vsetky vase vytvory od všetkých. V dobrom zavidim vase umenie a trpezlivost 🙂 😉

michaela3011
6. dec 2013

🙂 @brunila google a tam si vyhladat vyraz "monster high cartoon"... najde ti to zopar "omalovanok"... ked si nieco vyhladavam na sablonu tak vzdy si zadam zazracne slovicko "cartoon" 😉 dufam, ze pomoze 🙂

mariann2
6. dec 2013

ahojte, nestíham, len rýchlo pridám výber z mojich tohtotýždňových

h2
6. dec 2013

@mariann2 Ahoj, veľmi pekné, len jedno ma zarazilo: To si naozaj niekto objednal tortu so smetiarskym autom??? 😀

mariann2
6. dec 2013

@h2 áno, so smetiarmi, chalanisko má obdobie, keď ho fascinujú smetiari 😀

h2
6. dec 2013

@mariann2 😀 A aká bola vnútri?

lokalistin
7. dec 2013

@daja55 krasne to vyzera super

lokalistin
7. dec 2013

@lucula73 super a velke plus za podlozku 😉