Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
7. dec 2013

@aduskatt tak tak, příští týden dělám stejného s letadlem 😀 😀 😀

adka_praha
7. dec 2013

ahojte... vecer kvaknem k pc, skusim nejak docitat a ked nie to, aspon poobdivovat... prave som odovzdala tortu a som v soku, mozem sa nudit :D konecne... trocha sme si doma podavali kadejake virozy, naj bola brusna a v tesnom zavese akasi ocna pliaga... radost zit bolo posledne 2 tyzdne...

mysiatkoo
7. dec 2013

nestihaaaaaaaaaaaam nic.... docitam vas, az odide navsteva 😉 este jednu mam, ale foto mozem aj zajtra aby sa nedostalo kam nema 😝

mamcas
7. dec 2013

Ešte Vám sem musím pre pobavenie niečo napísať.
Dnes bol u nás môj nevlastný otec vysvetliť mi a nakresliť čo si prosí na tortu pre kamoša na 60-tku. Tak babule, keby ste niekedy nemali nákres aj s kótovaním, presným pomerom strán, výšky a komplet všetkého tak ja mám 🙂 No je statik a tak som dostala stavbárske vysvetlenie 😀 😀 😀 Netuším ako tá torta nakoniec dopadne, lebo šak jedna je predstava a druhá realita, ale pobavila som sa a makačka to bude riadna 😝 Že trojúrovňová s vodou, trávou, cestou, reštauráciou, rybami, rybármi, pontónom, vŕbami, podotýkam jeden rybár má veľkú rybu a druhý malú, jeden je smutný a druhý veselý 😀 No bavila som sa na tom, ale či sa budem baviť aj pri tom, to už také isté nie je 😝 😀 🙂

luciahromadkova
7. dec 2013

@mysiatkoo obe su prekrasne....

viera6
7. dec 2013

Ahojte,pridavam moju dnesnu na dvojoslavu k 30 a 40tke..

luciahromadkova
7. dec 2013

@pristela bob a bager, Samko hned povedal.... paci sa mi... a toto teda fakt pouziva, ked je nieco skvele 😉

luciahromadkova
7. dec 2013

@mariann2 a h2 smetiarske auto je perfektne... a objednavke sa vobec necudujem, mojho syna drzia smetiari od cca 1,5 roka /teraz ma 3/ a najma smetiaky... dokonca pozna vsetky typy aut, vie co sa do akeho kontajnera hadze...., vie ktoré dni co u nas vysypaju.... a vzdy ked ideme na dovolenku mimo nasho mesta prve ho zaujimaju smetiaky... a dokonca mame za sebou aj navstevu smetiarskych dvorov a skladky, teraz kreslil list jeziskovi, a zas chce len smetiaky /pricom doma mame niekolko hrackarskch smetiarskych aut a smtiakov..../ a dokonca som mu musela tuto tortu dat ako tapetu na obrazovku....

daniela09
7. dec 2013

zdobenie perníčkov nie je moja silná stránka

dagmarmustafa
7. dec 2013

Baby pridávam fotečky. Z toho auta som nejaka rozladena.Uz som bola unavená a nechcelo sa mi prerábať...:(((

macamac
7. dec 2013

@h2 no mňa osobne nezaráža smetiarske auto
ale napr. smrtky...a ešte aj pre dievčatká 😒
tomuto neprídem nikdy na chuť zrejme
za našich čias to znamenalo smrť
a dnes sa to používa na výzdobu, hranie, na oblečko, prívesok na krk,....dnes mi to príde, akoby sa oslavovala tá smrť...
ako sa doba mení

jakelina
7. dec 2013

@dagmarmustafa mně přijde auto perfektní 😉

evicaka
7. dec 2013

Po dlhom čase som sa zas realizovala, tak pridávam a musím Vás všetky pochváliť za krásne dielka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

govinda
7. dec 2013

moja úplne prvá prvotina. Ďakujem za všetky rady, hlavne @tamara2307

lamps
7. dec 2013

@govinda super prvotina 😉

muffinka8
7. dec 2013

@govinda výborne 🙂

mrka2
7. dec 2013

@lokalistin myslim,ze super sa ti podarila,nemas co trpnut. milujem take dirigentky 😠 ved nech si pecu sameee,ked su take mudre... viem o com hovorim,tiez poznam jednu taku dirigentku 😝

bzuco
7. dec 2013

ahojte žienky, prosím o radu
ako zafarbím fondán práškovými potravinárskymi farbami?
stačí to k fondánu nasypať? - v akom množstve? alebo sa farby riedia liehom a následne dajú do fondánu???

luciahromadkova
7. dec 2013

@bzuco riedia sa vodou alebo bielym alkoholom v malom mnozstve 😉a potom primiesas do hmoty

lokalistin
7. dec 2013

@mrka2 mala si ju vidiet jak ju obzerala, a te pekna je budem vas odporucat dalej, som jej povedala, ze nechcem, lebo peciem len pre priatelov -ona bola len vynimka 😝 potrebujem ja takich mudrlantov

mrka2
7. dec 2013

@lokalistin presne 😝

maya30
7. dec 2013

ahojte, tento tyzden dobojovane 🙂 minitorticky sa vraj pacili, s blockom sa to doriesilo tak, ze im staci na papier napisat sumu, aby mohli rodicom vydokladovat vydavky, ze neuliali peniaze na blbosti, a to ostatne som hodila za hlavu 😎 Uz davno som nemala kvetinkovu tortu tak teraz rovno 3 😅 skoda ze som bola v takej casovej tiesni, viac by som si to uzila 🙂 len rozmyslam kde budem teraz fotit, vonku sa uz asi nebude dat a vnutri to nie je bohvieco...baby co mate take krasne fotky, poradte... 😅

viera6
7. dec 2013

@maya30 krasne 🙂

kajina
7. dec 2013

Dobrý den, ahoj,
měla bych jeden možná hloupý dotaz. Budu dělat synovi k narozeninám první potahovaný dort. Vše potřebné k tomu mám. Mám hotový korpus i krém, ale sklátila mě nějaká viróza a oslavu chceme přesunout. Můžu dort potáhnout a dát ho do mrazáku nebo je lepší dát tam jen krém a korpus a dodělat ho, až třeba za tři dny? Moc děkuji

macickarebeka
7. dec 2013

baby ake mate skusenosti s tou burizonovou hmotou?

evicaka
7. dec 2013

@kajina ja mám zo zmrazovaním hotovej torty len dobré skúsenosti, tak myslím že nebude problém 🙂 🙂

kajina
7. dec 2013

@evicaka Super, děkuji moc 🙂

elamaslakova
7. dec 2013

@maya30 Prekrásne tortičky

elamaslakova
7. dec 2013

@jakelina Nádherné tortičky
@mamcas Tortičky aj Šmolinka sú nádherné
@akapulko Krásne tortičky
@lokalistin krásna tortička
@pristela Nádherná tortička, bager ako živý 😉
@muffinka8 Nádherná tortička

jaroska
7. dec 2013

Ahoj baby,skúšala som spraviť ružu z marcipánu(som začiatočník).Celkom sa mi vydarila,no neviem ako ju "pripevniť" na tortu.Skúšala som vodou,no neviem,nedrží mi to tak ako má-odpadáva mi ☹ Prosím poradte,ako to spraviť...???!!!!Dakujem 😉