Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

macickarebeka
10. dec 2013

@dida38 waw ako ste dosiahli tu uplne telovu farbu?

brunila
10. dec 2013

@jakelina Krteček a letadélko - úžasné!!!S dovolením ukládám a určitě budu napodobovat.pokud se zadaří 🙂 🙂 🙂 🙂

ejkula
10. dec 2013

@lamps no veď práve, strach nie je dobrý. A keď sa to nebude včas riešiť, tak sa to s ním bude ťahať stále ☹ . Budem držať palce, nech sa to čím skôr vyrieši. 😵

lucula73
10. dec 2013

@brunila to lietadlo je perfektné..prosím ťa,je na to aj niekde dáky postup,či nie?mám tiež robiť,no keby som urobila aj kolieska,tak by krpec odpadol.. 🙂

aduskatt
10. dec 2013

NO, sladke zienky, motyla som otocila spravne🙂) a teraz radte, nechat tak, alebo kridla este ozivit perletou?

akapulko
10. dec 2013

@mimcak parada ten piatok 13 ma ani nenapadlo🙂)necham a prekvapit🙂 😀 😀

123annynka
10. dec 2013

Tekuté potravinářské barvivo-je lepší než klasické v prášku? Jaké je chuťově?

lamps
10. dec 2013

Dievčence moje sladké, veľmi ďakujem za podporu aj za vaše názory, čo sa Filipka týka. Viem, že to sem nepatrí, ale je mi z toho veľmi ťažko. K celej situácii už napíšem len to, že pokúšali sme sa nechať to na F. nech si akosi vydobije svoje miesto v kolektíve sám, nespočetné množstvo rozhovorov sme mali na túto tému, bola som za spolužiakmi, aby boli radšej kamaráti ako si majú ubližovať a ak nechcú byť s ním kamaráti, nech si ho radšej nevšímajú. Viackrát som bola za triednou učiteľkou, aby sme sa spoločne pokúsili nájsť nejaké riešenie, ale už je to v takej fáze, že F. sa začína zajakávať, neprirodzene žmurká, v kolektíve sa uťahuje a prestávky trávi radšej sám na chodbe ako v triede medzi deťmi ☹. A čo ma najviac dojalo po včerajšom rannom rozhovore s učiteľkou, pri ktorej som mala pocit, že mi absolútne neverí, že čo sa deje v jej triede, to ona pred deťmi okomentovala, že ona už nemá chuť stále riešiť F. bolí ju z toho brucho... a ja som pochopila, že tadiaľto cesta nevedie, budeme to riešiť radikálne. Ja som sa pýtala aj ostatných učiteliek, ktoré učia a učili v tej triede a potvrdili mi, že je tam pár jedincov, ktorí sú od veci a F. mi okomentovali slovami, že je to jedno zlaté, snaživé a bezproblémové dieťa. Vraj keby mali len takých žiakov ako je F. tak by s radosťou chodili do roboty

lucula73
10. dec 2013

@lamps no zle sa to číta..........veľmi držím palce ešte raz,daj potom vedieť,ako ste to poriešili 😒

lamps
10. dec 2013

@lucula73 ďakujem a určite dám vedieť, sama som zvedavá

brunila
10. dec 2013

@lucula73 to letadélko je ve skutečnosti hračka kterou si přinesli při objednávce na dort.

vendullka
10. dec 2013
pupickova
10. dec 2013

@vendullka tak to je teda super!! 😕 🙂 Díky!
To nikdy nedokážu 😀

vendullka
10. dec 2013

@pupickova Ale určitě jo :D

jakelina
10. dec 2013

@brunila jsem ráda, že se líbí a klidně si ulož 😉

jakelina
10. dec 2013

@lamps je mi z toho smutno. Moc na něj myslím a buď ráda, že je takový. Ti co se mu posmívají to většinou v životě nikam nedotáhnou a skončí špatně. Možná to bude znít trochu zvláštně, ale spousta dětí, které měli ve škole problémy se šikanou to v konečném důsledku posílilo a vyrostli z nich lidé, kteří jsou vždy ochotní pomoci slabším, mají sociální cítění a i přes ty překážky vystudují a žijí spořádaně. Proti těm kteří se cítí silní a dovolují si na slabší a pak jsou z nich adepti do polepšovny a skončí někde u pomocných prací.
Můžu říct, že i já jsem s tím měla problém, jako dítě jsem se s rodiči třikrát stěhovala a chodila do tří ZŠ a jako nováček jsem to měla hodně těžké. Navíc moji rodiče měli problémy s komunisty, tak jsem jako jediná ze třídy nebyla v pionýru a i tím jsem se odlišovala proti ostatním. Tak z toho kolikrát vznikaly i komické situace, kdy celá třída šla na nějakou akci a mně museli nechat doma, protože to bylo jenom pro pionýry. 😀 😀 A když se na to dívám zpětně, tak mi to možná i pomohlo k tomu jaká jsem teď. Určitě to bude dobré a dej vědět, jak se Filipovi daří. 😉

brunila
10. dec 2013

děvčata tady jsou hezké stránky s obrázky všemožných pohádkových a jiných postaviček,třeba se budou hodit http://www.coloring-book.info/coloring/

brunila
10. dec 2013

@pupickova tady také jedna hezká inspirace .Není to můj výrobek,je to z netu....

pupickova
10. dec 2013

@brunila 😨 jůůůů ... no už se vidím, jak tvořím nádraží 😀 To by to asi dopadlo 😀
Ale asi nějakým způsobem zkompletuju tyhle dva dorty ...to by mohlo jít 🙂

mimcak
10. dec 2013

Dnes ma v škôlke poprosili či neurobím na štvrtok na vianočnú besiedku pre deti tortu. Takže babulky sem s vianočnými tortičkami.Nebudte lakomé a podelte sa s inšpiraciami 😀 😀 😀

mamina1978
10. dec 2013

Ahojte dievcata, pridavam torticku , ktoru ozdoboval moj 12 rocny syn Lukas . 🙂 Robil si ju na skolsku predvianocnu besiedku. Ja som len upiekla, potiahla a ukazala mu par trikov 😉 ...... inak je to jeho vytvor. Tusim fakt mi rastie pod nosom konkurencia 😀
No a este nieco nove od nas....... odbocim trosku od temy..... moji najmensi uz chodia druhy tyzden do skolky..... a su konecne zdravy..... 🙂 Ale ja som bola v nedelu na zubnom OP pekne pozasivana a s drenazou som piekla a plnila tortu synovi. Este ze si ju sam ozdobil.... 😝 A vcera mi odviezli muza do nemocnice, vytvoril sa mu absces a chceli ho operovat, no zistili mu hrozne krvne vysledky , tak ho nemozu dat do narkozy..... Tak utekam za nim . Je v nemocnici cca 50 km od nas ..... ☹ Vecer si popozeram Vase vytvory, uz sa tesim, aspon sa odreagujem...... Uz nech skonci tento moj prekliaty rok 2013....... ☹ ☹ ☹

dada2007
10. dec 2013

@lamps moja, držím palce, aby sa to s Filipkom vyriešilo....to je naozaj smutné, že to sa takéto veci musia riešiť už na základke-teda myslím na tom nižšom stupni......proste deti......chápeš. A aké máte radikálne riešenie?

jakelina
10. dec 2013

@mamina1978 No tak to je pech, nějak se to na vás valí ze všech stran. 😝

jakelina
10. dec 2013

@mimcak mám jenom tady ten jeden.

mamina1978
10. dec 2013

@jakelina to teda hej ....... uz som z toho na nervy ☹ ☹ ☹ ☹

mrka2
10. dec 2013

@mamina1978 maly je sikovny! 😵 a skore uzdravenie vam vsetkym. to co ma byt? 😔

lamps
10. dec 2013

@mamina1978 rýchle zotavenie a máš doma fakt vážnu konkurenciu 😵

mrka2
10. dec 2013

@mimcak ja mam ulozenych tiez len par,aj to nie vsetky take detske,skor pre dospelych,ale nasla som tieto. jedna je od pristelky,velmi milunka a jednu mam ulozenu presne ako jakelina Majka,tak to nebudem davat este raz. 😉

pristela
10. dec 2013

@lamps som to docitala vsetko až ted ☹ ☹ ☹ brutalita, dnesne deti su des , tiež sa moc nevyznam čo a ako, psychologiu som stihla len chvilku studovat 😝 ale priklanam sa k nazoru @adrika202 , ja som totiz mala to iste s pubosom , rozhodne by som toho mojho ale neprekladala do inej skoly, moj je o rok starsi od spoluziakov, je prišelec, dobrak a este k tomu nosi okuliare , strasna kombinácia pre decka 😠 , nezapada nicím a najviac si na nom zgustli, že je nový spoluziak, a on ťuťko sa dal, nema v povahe nejak bojovať. U nas nieje moznost prelozit do inej triedy, maju len jednu , druha skola je este desnejsia a dalsia az v meste co neprichadzalo do uvahy 😖 do skoly prisiel tusin ako druhak, oni uz boli zohrana partia proste, no a vcul je ôsmak a je to ovela lepsie, už ho beru medzi seba, sice este stale je pre nich okuliarnik a priezvisko tiez nepomaha 😀 😀 😀 ale uz mu nic nerobia, vysporiadal sa s tym sam , my sme aj riesili jeden rocnik, ale skor to nepomohlo ako pomohlo, bo zas sa mu smiali že sa zanho "bije" maminka 😝 tak sme to nechali, ucitelia v tomto nic nezmozu, žial, a nieje to ich chyba, ved co urobi takemu zlemu ziakovi?? rozhodne vám drzim palcoky, neboj bude dobre , u nas pomohol vek spoluziakov a stale som mu vravela ze to vyriesi len ten vek, nech vydrzi teda do strednej , tam uz budu iny a vypelejssí.

mrka2
10. dec 2013

@mimcak na o kedysi daaaavno som robila ja jednu uplne jednoduchuuu,ked sa ti nebude chciet piplat 😀