Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
14. dec 2013

@halienka ja som s nimi večne nespokojná 😀 a motýlik krídelká má, zo želatíny na fotke je to slabo vidieť

lokalistin
14. dec 2013

@halienka to ti ja neviem ci je to malo, baby maju tusim 5 litrove ja mam malu ja uz zo 6 ledva vymiesam

lokalistin
14. dec 2013

@lamps no chcela som to napisat po slovensky,ale to nemecke slovo mi na to sedi viac 😀 ono to znamena take sladke, milene, pouziva sa to aj, ked vidis nejake babo a povies joj ake je sladunke to nie teraz, ze sladka ako cukrovo sladka
no moja takato este tiez nebola taka tazka, ale orechovy korpus a ten karamelovy-maslovy krem 3x plnena, ale dvojposchodovku by som do takej vahy nedosla

lucula73
14. dec 2013

@nika266 nemáš tam chybuuuuuuuuuuuu???dávidko sa píše s "d" 😉

lawli
14. dec 2013

@nika266 Ahoj ,tortička je krásna ,len máš tuším chybu v mene ,správne by malo byť asi Dávidko...či ?

lawli
14. dec 2013

@jakelina krásne tortičky , ta s myškou ma dostala natoľko ,že si ju dovolím uložiť na inšpiráciu... 😵 😵 😵

jakelina
14. dec 2013

@lawli děkuji to mi bude ctí. Je to nějaká pohádka, já ji neznám. Jenom mi poslali fotku, tak jsem trnula, aby to bylo trochu podobné předloze a líbil se, tak ano. 😉

nika266
14. dec 2013

@lawli Ano už je to opravené

nika266
14. dec 2013
mamcas
14. dec 2013

@mysiatkoo no bolo to veseleee az moc 😝
No miesala som zltu s ruzovou a snazila sa urobit viac odtienov 🙂 to som mala nastastie dopredu uz pripravene 🙂 a dakujem moc 😉

broucek2
14. dec 2013

ahoj holky, mám dotaz. V jakých poměrech děláte bílkovou polevu (bílek *n = cukr) na zdobení perníků. Mám to napsané doma v receptech, ale bohužel jsem u našich a tady nic nemám. Od oka to dělat nechci, to jsem dělávala, ale nebylo to nikdy ono.

lamps
14. dec 2013

@lokalistin ja som to pochopila, ujo prekladač mi pomohol 😀 a ďakujem

jakelina
14. dec 2013

@lamps moc krásný dortík 😉

timuss
14. dec 2013

@mysiatkoo ďakujem 🙂 práve to je to, čo nedokážem 🙂 myslela som si, že to mám premyslené, ale zle som si to spočítala 🙂 tlačí ma čas, ruky nemám dosť šikovné, takže som to pekne odložila nabok, použijem ich prípadne len tak pre nás keď budem piecť a babke spravím gerbery, resp. niečo tomu podobné, lebo na to mám vykrajovačku 😉 manžel sa chytal za hlavu, že keď máme toto doma, že načo vyrezávam 😝 má pravdu...chcela som niečo extra a nedopadlo to dobre, tak zostanem pri jednoduchších veciach 😅 ešte raz ďakujem 🙂

njonja
14. dec 2013

Ahojte moja zlate, pridavam vcerajsiu rychlovku - kocky, take tehotenske nevolnosti som mala, ze som myslela, ze to uz ani nedokoncim… Adventny veniec pre Emily…
Prajem vam krasny vikendik!

lokalistin
14. dec 2013

@njonja nadherna, na torten dekorieren na FB bezi zase sutaz, tema je vianoce skus ju tam hodit je krasna, ale vies jak to chodi ide o pocet hlasov, ale da sa vyhrat kitchen aid odomna hlas urcite dostanes a ako som vravela setri sa

dada2007
14. dec 2013

@njonja jééééééééééééééééj ty čakáš babooooooooooooooo 😵 😵 😵 😵 😵 😵 gratulujem a držím palcééééé!!!!!!!!!!!!!
a torta suprová...ako všetky tvoje 😵

1zaza
14. dec 2013

Víkend s Minnie 🙂, trošku odfláknuté, absolútne nestíhala, lebo synátor mal stužkovú, malú minnie som dokončovala po návrate zo stužkovej 😀

kovacsova
14. dec 2013

včera som si zdobila medovníčky

njonja
14. dec 2013

@dada2007 😀 😀 😀 Dakujem Daduli🙂

njonja
14. dec 2013

@lokalistin idem kuknut🙂 dakujem! Uvidim, Zdenka je na nicht poriadnenapalena☹

dada2007
14. dec 2013

@njonja 😵 😵 😵 😵 mám toho vela, nestíham to tu poctivo čítať.....tak preto oneskorene 😉

njonja
14. dec 2013

@dada2007 😀 😀

mexico_16
14. dec 2013

Ahojte. Chcem písať na linecké tak, ze dám nutelu do striekacky. Treba ju predtým v mikrovlnke ohrial trošku ci s tuhou to robit ?? Dakujem 😉

lokalistin
14. dec 2013

@njonja no to hej,ona mala vtedy najviac hlasov a ani do top 20 ju nedali-vylucili ju asi,ze je profi,ale nevyjadrili sa k tomu ja som im pisala verejne aj ona a nic,ja uz som sa tam tiez odmeldovala,lebo su idioti ale za skusku nic nedas

ejkula
14. dec 2013

Ďakujem za všetky predchádzajúce "páčitka" 🙂 a pridávam ešte jednu narodeninovú k 1.roku, len mamička chcela dať sviečku s 1, tak tortuša je bez číselka 😀

ejkula
14. dec 2013

Ešte potrebujem poradiť, lebo ja som bez nápadov 😢 . Mám robiť tortu na krstiny a rada by som spravila takú, aby mohla aj maminka (je to kamarátka a kojí bábätko), lenže bábätku zistili intoleranciu na laktózu kravského mlieka, takže je problém s plnkami. Nič čokoládové, ani mliečne a vlastne je problém aj s maslom. Stretli ste sa s podobnou požiadavkou? 😅 Srdečná vďaka za každú radu. 🙂

jakelina
14. dec 2013

@ejkula jedině něco z rostlinné šlehačky a nebo nějaký rostlinný tuk místo másla. Nebo uvařit pudink v bezlaktozovém mléce a zašlehat do tuku rostlinného. Pro mě je to všechno strašně hnusné na chuť. Ještě tak co sním je ta rostlinná šlehačka, ale taky to cítím. Už jsem s ní dělala, taky měli doma dítě, co nesmí mléko. Jsou i sojové mléka, sojové jogurty, zašlehat ten jogurt do rostlinné šlehačky a dát nějaké ovoce. Však se zeptej co by jim chutnalo.

ejkula
14. dec 2013

@jakelina tiež som myslela, len ešte ostáva problém, čo pod poťah??? 😠 Nutela nemôže byť a neviem, čo by robil ten tuk (ako napr. Cera)?

jakelina
14. dec 2013

@ejkula no jedině nějaký tuk, nevím já teď používám hodně bílou čokoládu na potírání. Nevím jestli obsahuje tu bílkovinu?? 😲 😲