Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

njonja
14. dec 2013

@lokalistin ze je profi? ale ved ona nie je profi? to ako na to preboha prisli?? Akoze ked je torta prilis pekna, sa to nenosi, lebo to moze len profi?

ejkula
14. dec 2013

@jakelina tá čokoláda je tiež problém, lebo bábo je plne kojené a maminka čokoládu zatiaľ vôbec nejedáva, takže ani čoko neprichádza do úvahy ☹ . Budem musieť poriešiť ozaj len nejaký tuk 😖 len netuším ,aká to môže byť chuť 😝 🙄

jakelina
14. dec 2013

@ejkula já jsem kojila do tří let a cpala jsem se čokoládou po tabulkách a žádný problém. Každá maminka to má jinak. 😀 😀

jakelina
14. dec 2013

@ejkula já bych do pusy tu Ceru nedala. To raději nic, ani nedělám krémy a cukroví kam přijde. Třeba v Německu je to zakázaný tuk. 😝 😝 Nejvíc zákeřné na něm je to, že nejvíc škodí malým dětem.

mysiatkoo
14. dec 2013

krasne ste popiekli ... ja som sa upernikovala az sa mi oci krizia 😀 pridam len 2 foto, ostatne su na FB, nex to tu netapetujem 😝 https://www.facebook.com/media/set/?set=a.57298... .... a na zajtra torta a ja nemam potuxu co s tym 😖

ejkula
14. dec 2013

@jakelina mne je Cera tiež protivná, len nepoznám iný "tuhý" rastlinný tuk, s ktorým by sa dal šľahať nejaký krém 🙄 budem musieť ešte pohľadať niečo

ajka82
14. dec 2013

@ejkula skus zbehnut do billy, tam maju pravidelne(teda aspon pri nas) bezlaktozove maslo, mlieko slahacku, jogurt, takze ak len na laktozu, tak z bezlaktozoveho urobis urcite... len je to o cosi drahsie... ja som robila coko bezlaktozovy-s horkou coko a kakaom(tam nic mliecne nie je, tak neviem ci by mohlo, alebo sa kvoli kojeniu chce vyhnut aj kakau, prip. coko), robila som jogurtove bezlaktozove, aj tvarohove (ale tvaroh nnie je vzdy v ponuke bezlaktozovy, ten mi vacsinou donesu z rakuska... a bezlaktozove pouzijes rovnako ako klasicke suroviny 😉

muffinka8
14. dec 2013

@lamps bombastická torta 😵 😵 to sú najsamlepšie postavičky aké poznám 😵
@jakelina paráda ako vždy 🙂

muffinka8
14. dec 2013

A moja posledná tohtoročná torta 😵

muffinka8
14. dec 2013

Baby, prosím o radu. Hneď po novom roku ma čaká takáto torta. Ale len to spodné poschodie. Neviete mi poradiť v ako m obchode by som zohnala aj hrubú aj tenkú stuhu? Hrubú majú napríklad aj u Kamky, ale tenkú nie. Alebo to urobiť len z hmoty?

jakelina
14. dec 2013

@muffinka8 já kupuji stuhy v Galanterii a nějaké jsme i objednávala z Anglie přes ebay. Je to většinou bez poštovného a mají velký výběr.

ejkula
14. dec 2013

@jakelina
@ajka82 dievčence ďakujem ste zlatééééééé 😉 🙂 , niečo poriešim a hádam nájdeme niečo vhodné 🙂 😵

eliska22
14. dec 2013

tak pre tento rok dobojované, posledná tortička, najbližšie pečiem na 4.1. pre moju Elišku 🙂

lokalistin
14. dec 2013

@njonja asi-neviem oni sa nechceli vyjadrit

njonja
14. dec 2013

@lokalistin no pekne! …

jakelina
14. dec 2013

@eliska22 krásné moc

jakelina
14. dec 2013

@njonja věnec je úžasný 😉

aduskatt
14. dec 2013

@muffinka8 aku tenku potrebujes? taku hnedu?

lamps
14. dec 2013

@muffinka8 Katka, moc ďakujem za pochvalu 😵 😵 😵 😵 a stuhy kupujem v galantérii

njonja
14. dec 2013

@ejkula podla mna by si sa mala spytat maminky, ktore alternativy pouziva ona. Teoreticky sa moze mlieko nahradit sojovym, ryzovym, kokosovym. Takisto ten tuk pod potah mozes nahradit kokosovym tukom (obchody s bio). Ja robim plnku vanilkovu varenu - vajcia, mlieko, cukor, vanilka. Potom sa to zmiesa s maslom. Ak by si mohla, tak sa to da nahradit rastlinnymi alternativami. Len pri tej soji je otazne, ci ju moze, lebo ma casto zkrizenu reakciu s bielkovinou kravskeho mlieka. Pod potah mozes dat bud kokos. tuk, alebo lekvar..

njonja
14. dec 2013

@jakelina dakujem!!

pipka
14. dec 2013

@ejkula ja som robila bezlaktozovu z komplet bezlaktozovych surovin z billy, vsetko vlastne tak ako normal, len to bolo laktfree 😉

pipka
14. dec 2013

@lamps naaaadhernaaaaaaa 😵

pipka
14. dec 2013

@mysiatkoo tak si predstav moja, ze mi tu stopli album 😝 ze vodoznak 😅 😅 🙄 tak som im pekne napisala, ze teda je to moja praca a moje meno, tak ako na 150 fotkach predtym 😝 😝 🙄
som zvedava co mi odpisu.
😝 to sa clovek vytesuje, ako sa naucil vlozit na fotku meno aby mi nekradli fotky 😅 😅 😀 🙄

ajka82
14. dec 2013

@pipka 😲 to vazne ti stopli kvoli tomu album? 😲

akapulko
14. dec 2013

@muffinka8 ahoj ja som presne takuto tenku kupila v june na furci!🙂

pipka
14. dec 2013

@ajka82 no veru 😠 ale to zas predpokladam, ze nejaka "dobra dusa" akych su tu stovky sa nudila a nahlasila 😠 😠 zas niekto, kto nevie ine, len zavidiet 🙄
ale tak co uz...tu uz je to narodnym zvykom 😝 🙄

tak som im to "vysvetlila" a som zvedava co mi odpisu 😠 bo ak im uz aj to vadi, ze si podpisem fotku inym pismom ako je podla nich dovolene tak to uz je ozaj sila 😠 🙄 🙄

mysiatkoo
14. dec 2013

@pipka :D :D :D ja som dnes nasla stopnuty nejaky prispevok, kde som mala odkaz na FB,ze dovod REKLAMA 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 jaaaaj som sa davno tak nepobavila...a to dosledne upozornenie ktore mi prislo, ze tym oslovujem mrteeeeeeeeeeeee ludi.... ale ako xceli, tak maju....o to viac miesta zozeriem na ix servri fotkami v albume (kym mi ho niekto sikovny nenahlasi 😀 😀, comu davam max. mesiac) este stopnu aj prispevky tu a hned budem stihat aj okna este raz umyvat pred vianocami 😀 😝

mariann2
14. dec 2013

ahojte, tortička podľa zadania "motív Coca Cola"

pipka
14. dec 2013

@mysiatkoo tak tak moja 😀 😀 😅 🙄
ja sa tu niekedy vaaazne pozastavujem, cim tu ti admini rozmyslaju..kto tu vlastne robi adminov 😝 🙄
no a nech mi zmazu aj toto...sak na zamyslenie 😠 😝

hlavnym cielom stopovat 😀 😀 😀

ale ze tu podvodnici maju raj...hlavne na bazare..o tom potom 😝 😝 🙄