Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
mysiatkoo
14. dec 2013
@ajka82 cute maciek uz mam plnu zlozku, len som este nevymyslela ako to urobit 😃 .... keby aspon psa xceli, ale mackuuuu .... o 2hej si pre nu pridu, tak ja sa na to asi radsej este vyspim :-p
ajka82
14. dec 2013
@mysiatkoo 😃 no ale ta sedobiela pasikova je dobraaaa... to by som im tam nacapila 😉 :-p
mysiatkoo
14. dec 2013
@ajka82 ked ja by som potrebovala skor vidiet inspi ako to ma na torte byt, - ako ukaze cisto 2D a ako nejaky relief... pisem jak tatar, ale asi xapes :-p a take len hlavove torty co som nasla boli .... no ... nepaci sa mi to proste :-S obrazky maciek su, to je v poho, len mi uz nemysli to dalej....
ajka82
14. dec 2013
@mysiatkoo vieeem, no nic sa mi neukazalo take na porovnanie zatial :-s a s cisto hlavou uz vobec nie
mysiatkoo
14. dec 2013
@ajka82 neostava mi ine nez sa pomodlit na dobru noc, aby sa mi nieco prisnilo a rano to aj vyslo 😃 a vdaka za pomoc! 😉
anibas
14. dec 2013
mamcas
14. dec 2013
@ejkula este mozes rozpustit maslo, nechat naspat stuhnut a to sa ti pekne ta bielkovina oddeli a tu das prec 🙂 zbytok pouzijes pod potah 🙂 a biela coko nie je alergen kedze neobsahuje kakao 😉 jedknd teda, ze by obsahovala mlieko :-p co predpokladam 😉
mysiatkoo
14. dec 2013
@anibas jee ta je pekna... teda pre seba si taku aj viem predstavit, ale toto ma byt pre 5rocnu holcinu :-S a dat tam z toho len ten xixt na cely vrx, asi by to stratilo svoje caro.... ale ..... nakoplo ma to na nieco - VDAKA!!! 😉
ika84
14. dec 2013
slubila som ze pridam foto ako podakovanie za vase rady...v podstate moja prvotina 🙂
dida38
14. dec 2013
@macickarebeka ahoj....no to som mala nafarbenu hnedu (torta sponge boba- mam ju v albume) , potom som potrebovala nejaku svetlejsiu, tak som do nej zamiesala bielu (to je ta dvojtorta s kvetom) no a potom na to babo som pridala do tej svetlehnedej zas trochu bielej a vznikla tato telova farba 🙂
jakelina
14. dec 2013
@ika84 jako první je super. Příště vychytáš rovnější boky a jsi profík 😉 Fakt šikulka
ika84
14. dec 2013
@jakelina v prvom rade ten roztopeny smartflex 😃 uz viem ze mlieko ee..., dakujem
79zuzana
14. dec 2013
Pre moju princeznicku, ktora ma dnes tri rocky 🙂
jakelina
14. dec 2013
@ika84 však chybami se člověk učí, příště to bude na jedničku 😉
jakelina
14. dec 2013
@79zuzana krásný a gratulujeme
muffinka8
14. dec 2013
@aduskatt áno, bude to presne v takej farebnej kombinácii ako je foto.
muffinka8
14. dec 2013
@pipka @mysiatkoo ... mne tiež stopli všetky fotky ... dala som si do fotoblogu foto predposlednej torty, do komentu link na FB a tiež na druhý deň stopnuté :-p ... no čo už musím to nahadzovať tak často ako mažú 😃 😃
mysiatkoo
14. dec 2013
@muffinka8 😃 😃 😃 no hanba nam, takto cielene si nahanat klientelu 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 jaaaj keby radsej ine veci riesili... ale u mna asi este nestihli byt dosledni, lebo ostatne prispevky toho isteho xarakteru este nepomazali (dame stavku dokedy?, mam tajny tip 😃 😃 )
ejkula
14. dec 2013
@njonja ďakujem za rady. Práve v tom mám problém, že priamo maminky sa nemôžem spýtať, lebo je to vybavované cez jej švagrinu. Našťastie, ešte mám 2 týždne čas, tak dovtedy dám za úlohu presne vyzistiť, čo skutočne môže a čo nie. A teraz, keď mám už priamo tipy od Vás viacerých, môžem konkrétne navrhnúť, čo by im najviac pasovalo
@pipka vďaka, nakoľko ja do billy vôbec nechodím, tak som v podstate ani nevedela, že tam sa dajú zohnať takto bezlaktózové výrobky. Mám poučenie aj do budúcna :-N .
Ešte raz Vám všetkým ďakujem, ste moja záchrana 🙂 🙂 🙂
ejkula
14. dec 2013
@mamcas :-o toto som nikdy neskúšala a pravdupovediac, ani by ma to nenapadlo =-) a je to úplne skvelý nápad 😃 . Ja som taká maslová a najradšej robím s obyčajným maslom. Preto mám veľký rešpekt pred ostatnými bezlaktózovými výrobkami, lebo som s nimi nikdy nerobila. Vďaka za každú radu 🙂
kovacsova
14. dec 2013
@kovacsova ďakujem 🙂
njonja
14. dec 2013
@ejkula len pozor - bezlaktozove nesmu jest ludia, co maju alergiu na kravske mlieko. Su to dve odlisne veci! Pri alergii nesmies nic z kravskeho mlieka, plus mnohe potraviny, ktore robia skrizenu reakciu. Pri intolerancii na laktozu, smies produkty, ktore su z kravskeho mlieka, ale im bola chemickou upravou odobrana laktoza… Su to dve rozne veci, radsej si to poriadne nechaj zistit u mamicky, s alergiou je to riziko!
ejkula
14. dec 2013
@njonja :-o :-o :-o vidno, že som sa s takýmto problémom ešte v živote nepasovala. Tak ozaj mám čo zisťovať 😕 , no som skutočne zvedavá už aj ja, čo z týchto všetkých info vykúzlim ja 😃 😃 😃 . Znovu a znovu vďakáááá 🙂
njonja
14. dec 2013
@ejkula potom nam daj vediet, co si pouzila🙂 tiez som zvedava🙂
ejkula
14. dec 2013
@njonja jasné 😉 🙂
michaela3011
14. dec 2013
@mysiatkoo ja by som si do google zadala "cat lps"... LPS su tie male zvieratka, ktore maju velke hlavy 😃 a ty prave potrebujes tu hlavu 😉 😃 boky by som teda dala cokoladove a farebne vyzdobila labkami roznych velkosti a dve tri rozmotane klbka :-N 😃 to mam v hlave ako predstavu teraz 😃 snad pomoze 😉
lucula73
14. dec 2013
@jakelina krásne tortičky...........možem sa opýtať,tie lietadielka sú celé z poťahovky?a koľko asi majú ,nevieš?ďakujem....
maya30
15. dec 2013
@muffinka8 aj ja som robila presne tuto istu a stuhy som kupovala normalne v galanterke, tam maju rozne sirky
@njonja krásneee x-) x-) x-)
@denisak77 ta s hudobnymi nastrojmi je prefektna x-)
maya30
15. dec 2013
konecne na tento tyzden dobojovane, s minitortickami som tymto na dlho skoncila :-p Tie listy vinica som nakoniec vyrezavala podla papierovej sablony, kurier mi volal az v piatok, ze vraj nestihal, tak som to ani neprebrala...Trojposchodka svadobna mala byt bielo-ruzovo-zlata, trochu kriklave zlte sa mi zdaju listky, ale hadam nevadi....este mam do vianoc par torticiek, ale uz menej, aj doma mi treba daco porobit 🙂
njonja
15. dec 2013
@maya30 maji, prekrasne torty! A s tymi mini si sa musela poriadne namakat!