Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
17. dec 2013

babulky prosim pomoc...nemate nahodou niekde obrazok babatka s anjelskymi kridlami? myslim to spiace na brusku jak sa dava na krstinove , len nech je to anjelik...neviem nic take najst, ako urobit kridla na neho ☹
netreba ani postup, len nech vidim foto...dakujem 😉

zuul
17. dec 2013

@elamaslakova dakujem ti.

dievcata pocujte mate origos recept na schwarwaldsku tortu?

a zajtra idem na prvy pohovor po 5rokoch!! bojim 😝

zuul
17. dec 2013

@tinucha ja by som ich teda upiekla 23teho, a dala do mrazaku a v den ked budes plnit vybrat uz na noc von, nech sa rozmrazia.
raz som mala upeceny korpus v mrazaku, potom pekne plnila a bola taka ista ako ked korpus peciem den pred.
nech sa dari.

zuul
17. dec 2013

@ajka82 ja nemam, iba anjelika v kridlach 😨

mysiatkoo
17. dec 2013
muffinka8
17. dec 2013

@ajka82 a spraviť krídelka z motýlika?

michaela3011
17. dec 2013

@ajka82 taketo nieco? alebo kridla spravit mensie a dat na babätko ked si myslela tak 😀 a kridla by som si vyrezala, potom by som si narobila malilinkate sulceky a prikladala postupne na kridla. ako supinky kapra 😀 na tieto konkretne kridla je formicka, ale urcite sa to da aj takto ako som pisala 🙂 len to zabere viac casu 😅

macickarebeka
17. dec 2013

@lokalistin dakujem. nemam fotku celej torty, lebo som bola z nej tak znechutena ze sa mi ju ani nechcela fotit. Torta je plnena obycajnym maslovym kremom, je kropena jahodovou stavou a su tam jahody + jahodovy dzem, lebo to tak zadavatelka chcela..... Okolo tych postaviciek je potahovka, lebo sa mi tam spravila ta priehlbina.

lokalistin
17. dec 2013

@macickarebeka a cim si ju potrela pod potahom?

tinucha
17. dec 2013

@zuul to je super nápad, ďakujem. 🙂

macickarebeka
17. dec 2013

@lokalistin obycajnym kremom. tak sme to robili i v skole.

macickarebeka
17. dec 2013

@lokalistin dzusom som tortu kropila.

dm1
17. dec 2013

@macickarebeka co je podla teba obycajny krem? napis zlozenie

lokalistin
17. dec 2013

@macickarebeka co znamena obycajnym kremom?to,ze si ju kropila dzusom,by nemalo byt az take zle,pokial si nevyliala pol litra na korpus. Pod potah je dolezite dat maslo s cukrom,alebo aj maslovy krem,ale musis mat väcsi podiel masla ako mlieka-pise sa to v tejto diskusii asi na kazdej jednej strane,alebo ganazou. A aky mas potah?zdal sa mi nejaky priesvitny a mastny,je to zo suseneho mlieka?

ajka82
17. dec 2013

dakujem baby 🙂
@mysiatkoo take jak je ten prvy obrazok som hladala, aspon viem jak to bude vyzerat a ci sa to vobec hodi potom na torticku 😵

sarah00
17. dec 2013

dievčatá, prosím Vás, koľko čoko dávate na 250 ml šľahačky na parížsky krém? používam rastlinnú šľahačku a čoko z lidla 52%, ďakujem

pipka
17. dec 2013

@sarah00 neviem ako je to s rastlinnou ale na klasicku slahacku ja davam cca 150 g cokolady 😉

sarah00
17. dec 2013

@pipka ďakujem 🙂

lucula73
17. dec 2013

@pristela pristelka,ty si robila raz takú tortičku s veľa motýlikmi,prosím ťa,akú vykrajovačku,formičku si na to mala??mám robiť takú tortu s motýlmi a neviem sa rozhodnúť,aby mi to šlo dobre z formičky von 😉
ďakujem....
@macickarebeka moja počuj,ale ty si túto temu predtým minimálne dva roky akože čítala,a toto nie je tvoja prvá torta.....ale ja mám pocit,podľa otázok,že je úplne prvá 🤐 🤐
to že pod poťah ma ísť maslový krém,alebo len maslo s cukrom sa tu fakt omiela takmer raz za týždeň,ak nie častejšie 😉 ,asi len lepšie čítať..............

macickarebeka
17. dec 2013

@dm1 maslovy krem - maslo, mlieko, puding. ten sme robievali aj v skole. ja nepouzivam ine recepty, len to co sme robili aj v skole, tie mam osvedcene.
@lokalistin smartflex. je to maslovy krem - maslo, puding, mlieko.
@lucula73 ved tak som to robila. pod potahom je maslovy krem. torty robim tak ako sme robili v skole. Je naplnena, potom som ju dala chladit, a potiahla som vrch tenkou vrstvou masloveho kremu... Robim to tak vzdy.. problem je ze je potah nerovny. .Ja som ju potom zase chcela dat chladit, ale brat mi uz vyvalal marcipan, a uz som ho tam musela dat, lebo by uschol. . .

evvina
17. dec 2013

Ahoj holky můžete mi některá poradit jak udělat potah v barvě maskáčů. Jako jak to vyválet aby to bylo zeleno hnědo černý. prostě maskáče. něco takového

pipka
17. dec 2013

babulky moje, naaaaahodou nemate ulozene nejake tortusky, kde je jedna slnecnica? 😕 😅
take nieco neprezdobene, negycove, bud jedna velka slnecnica alebo dve-tri mensie, 😉

dakujeeeeeeeeeem 😉

mysiatkoo
17. dec 2013

@pipka posledna je od @lamps a aj ked to je gerbera, ako inspi je naj 😝 😉

pipka
17. dec 2013

@mysiatkoo si uuužasnaaaaaa 😵 😵 😵

aj ked musim spravit len jednoposchodku a na tej to az tak neukaze..ale hadam sa s tym nejako popasujem 😉
stale sa zahravam s tym, ze tu kvecinku nedam hore ale nabok..len neviem, ked to nebude poschodka ako to bude vyzerat 😅 😕 😅

mysiatkoo
17. dec 2013

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=5327946... ja som na jednoposxodku davala jednu mega margaretku ci co to bol za hybrid 😝

jakelina
17. dec 2013

@macickarebeka nedávej do krému co dáš na povrch dortu pudink, dort nech vychladit. Nevadí, že už jsi měla vyválený potah, dej ho zpět do sáčku a dort alespoň hodinu chlaď a až pak potahuj

zuul
17. dec 2013

@evvina ja som robila uz 2x maskacove. takze take placocky (farby maskacove) iba postlacaj v ruke na placky, tesne vedla seba, rozne farby, aby sa malinko spajali a sup prevalkat to valcekom. placky sa uplne rozvalkaju, super sa spoja a mozes potahovat.
nech sa dari. 😀

aduskatt
17. dec 2013
zuziq
17. dec 2013

@njonja prosim ta z akeho cesta si robila chalupku? Z toho co aj spaldove pernicky alebo ine? Dakujem

evvina
17. dec 2013

@zuul děkuji nemáš obrázek svých dortů, nějakou inspiraci bych potřebovala.

lokalistin
17. dec 2013

@macickarebeka ty necitas ani to, co je adresovane tebe? ja som ti napisala, pod potah nemoze ist nieco co obsahuje viac mlieka ako masla a @lucula73 odpovies, ze si to robila spravne maslovy krem-pritom tam mas pudingovy krem
co ste sa ucili v skole je fajn, ale ked sa pytas o radu nas, tak pocuvaj a neomielaj furt svoje.
a uz to asi necham tak, nema to vyznam 😢