• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

Krásne Vianoce sladké žienky,lásku a pohodu vám všetkým :slight_smile:
24. dec 2013 o 01:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (18)
Dievčence želám aj ja Vám všetkým, Vašim blízkym a všetkým, ktorých ľúbite krásne, pokojné a hlavne požehnané Vianoce :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
24. dec 2013 o 08:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (11)
@mysiatkoo prenádherná krásne si ich vystihla. Kráááásna práca :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
24. dec 2013 o 09:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
vraj Vianoce plne lasky a pokoja... no ked mi ten moj viezol dve torty hodinu v 200km/h rychlosti, tak to tak ani zdaleka nevyzeralo :grinning: esteze nemci nemaju panelove dialnice :sweat_smile: torty prezili az na par drobnosti, ktore som potom rychlo improvizovane musela opravit... a ta podpora, ktorej som sa dockala "das ist egaaaal/ to je jedno" :rolling_eyes: no kocky, mala som co robit aby sme tie Vianoce mali pokojne :grinning:

prajem Vam pokojne prezitie Vianocnych sviatkov. Prezite ich v zdravi, v radosti, s laskou k vasim blizkym!!! :slight_smile:
24. dec 2013 o 09:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
Sladke žienky ,želáme vám krásne požehnané Vianoce,plné lásky ,pohody ,radosti a pokoja :slight_smile:
24. dec 2013 o 09:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
Babulky šťasné a ničím nerušené ,požehnané vianočné sviatky Vám zo srdiečka prajem. :slight_smile:
24. dec 2013 o 12:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
Žienky-sladulienky moje, moja posledná tohtoročná, na tajňáša pre našu rodinku (babku a deda), týmto vám želáme krásne nikým a ničím nerušené sviatky Vianočné, pohodu a klud a veeeeľa darčekov :dizzy_face:
A do Nového roku veľa zdravia, lásky a tvorivých tortičkových inšpirácií :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
24. dec 2013 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (67)
Evkam vsetko naj k meninam @mysiatkoo
24. dec 2013 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@mysiatkoo pridavam sa aj ja zelam vsetko naj k meninkam :dizzy_face:
24. dec 2013 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Babulky tortáročky, krásne a pohodové Vianoce Vám všetkým želám, nech si konečne riadne oddýchnete a najete sa koláčikov a sladkostí aj od iných (vieme ako to dobre padne :grinning: ), kopec darčekov, smiechu a lásky prajem :slight_smile:
24. dec 2013 o 14:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
Babulky prajem Vam krasne prezitie Vianoc, vela oddychu a rodinnej pohody
24. dec 2013 o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@pipka úžastná tortička a aj Tebe šťastné a veselé
24. dec 2013 o 15:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lokalistin @pipka dakujeeem holky :dizzy_face:
24. dec 2013 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Sladke zienky, zelam vam kraaasne Vianoce:slight_smile:)
24. dec 2013 o 22:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@mysiatkoo krásna tortička
24. dec 2013 o 23:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vsetkym Vam zelam radostne a pozehnane Vianoce
25. dec 2013 o 00:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
dodatočne krásne Vianoce sladké víly :slight_smile:
25. dec 2013 o 01:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
dievčatá musím sa s Vami podeliť o skúsenosť, nech tiež viete,

pred týždňom mi manžel vyzdvihol a doviezol na SK, kde som teraz na prázdninách, "královskú glazúru, že reku nebudem míňať bielká, bo ich budem potrebovat do bezlepkových kolačov pre neho... tak som si z Dortisimo objednala rovno 2kg tejto
Hotová směs Královská glazura Super Ice /Lepice-1/ LAPED (instatní bílková glazura) píšu na stránke:
http://dortisimo.cz/eshop/suroviny/2909-krlovsk-glazura-1-kg.html

a idem prevčerom zdobiť bezlepkové perníčky a skoro som odpadla, ešte že som sa na to pozrela a nezačala slepo veriaca zdobiť... :confounded: obsahuje: třtinový cukr, rýžový škrob, *!!!!rostlinné pšeničné bílkoviny!!!!, regulátor kyselosti E336i, stabilizátor E466. Nepochází z geneticky modifikovaných surovin. Obsahuje alergen lepek*!! a laktózu. (cukrová instantní glazura!)

a žiadny pasterizovaný sušený bielok tam nenájdete... porazí ma, a zároveň mi to je ľúto! čo s tým? snáď mi to vezmú späť... obsah/zloženie na stránke rozpísaný nemajú, mali by tam doplniť, že bez obsahu vajec s obsahom lepku.
no, takže to poučenie, je to vhodné pre alergikov na vajcia, ale pre glutein nevhodé pre bezlepkáčov (a ešte tá laktóza)...

Prosím, kde sa dá kúpiť ozaj bielkový royal icing bez lepku vrámci Prahy? Ďakujem :slight_smile:
25. dec 2013 o 01:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Dievcataaaa krasne sviatky prajem :slight_smile:
Ak tu este niektora teraz zbehnete, nemate nahodou sksenost s plnkou z karameloveho pudingu a skaramelizovaneho salka? Tak ma napadlo, ci by to nebolo mnamozne, ale tedz ci aj tuhe :stuck_out_tongue_closed_eyes: maslo by som samoska tiez dala :sweat_smile: dakujem vopred ak si niektora najde aj teraz cas odpisat :slight_smile:
Hodovaniu a uzivaniu zdar :grinning:
25. dec 2013 o 09:21  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamcas běžně dělám, máslo ušlehám, přidám salko a pak karamelovou šlehačku a nebo pudink z karamelového pudinku.
25. dec 2013 o 10:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina dakujem Maji, budem hladat taku. Tento e-shop je len na dobirku, ze? Neva. Moc dik. :slight_smile:
25. dec 2013 o 11:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vladiella není zač.
25. dec 2013 o 11:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte babky, keď už ste pri tej kráľovskej glazúre, je možné ju nejako skladovať, keď ju už mám zarobenú? Zostalo mi a je mi to ľúto vyhodiť (drahá je teda riadne), mám to zatiaľ v chladničke, ale neviem ako dlho to vydrží a či sa to dá vôbec po čase ešte použiť... Ďakujem za radu :slight_smile:
25. dec 2013 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina ty si poklad :slight_smile: a pomery? Jedno maslo, jedno salko a 2 pudingy do 700ml mlieka? Na klasicku 23 cm tortu, 2x prekrojenu. Dakujeeem :slight_smile:
A ty k nej davas lieskove orechy vsak? Ja tiez planujem dat, normalne pomelies oprazene alebo len posekas?
Moc dakujem za odpovede :slight_smile:
25. dec 2013 o 13:55  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamcas opražím a pomelu. Pudink dávám jenom jeden z 250 ml mléka a nebo karamelovou šlehačku z jedné šlehačky 250 ml. Podle mě můžeš dát i víc pudinku, ale ještě jsem nezkoušela. Mám strach, že se mi to srazí. Na jedno máslo dám necelou plechovku salka, já pak ten zbytek přišlehám k máslu, když dělám máslo s cukrem na obmazání dortu.
25. dec 2013 o 15:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuul krááááása a čím polievaš tie popsy
25. dec 2013 o 18:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holčiny krasne sviatky želam aj vám tu :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a pridávam moju poslednu tohtorocnu :wink: este z pondelka , monsterka na vrchu torty je malovaná
25. dec 2013 o 20:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (53)
@pristela prekrasna...
25. dec 2013 o 20:08  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina aha :slight_smile: no tak uvidim co vymyslim, lebo vsetko po jednom sa mi zda malo. Tak hadam dobre bude a bude to mnamka :sweat_smile: dakujem velmi pekne za pomoc :slight_smile:
25. dec 2013 o 20:12  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok