Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

woman04
24. dec 2013

Krásne Vianoce sladké žienky,lásku a pohodu vám všetkým 🙂

lamps
24. dec 2013

Dievčence želám aj ja Vám všetkým, Vašim blízkym a všetkým, ktorých ľúbite krásne, pokojné a hlavne požehnané Vianoce 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

katarina51
24. dec 2013

@mysiatkoo prenádherná krásne si ich vystihla. Kráááásna práca 😉 😉 😉 😉 😉 😉

michaela3011
24. dec 2013

vraj Vianoce plne lasky a pokoja... no ked mi ten moj viezol dve torty hodinu v 200km/h rychlosti, tak to tak ani zdaleka nevyzeralo 😀 esteze nemci nemaju panelove dialnice 😅 torty prezili az na par drobnosti, ktore som potom rychlo improvizovane musela opravit... a ta podpora, ktorej som sa dockala "das ist egaaaal/ to je jedno" 🙄 no kocky, mala som co robit aby sme tie Vianoce mali pokojne 😀

prajem Vam pokojne prezitie Vianocnych sviatkov. Prezite ich v zdravi, v radosti, s laskou k vasim blizkym!!! 🙂

adrika202
24. dec 2013

Sladke žienky ,želáme vám krásne požehnané Vianoce,plné lásky ,pohody ,radosti a pokoja 🙂

mimcak
24. dec 2013

Babulky šťasné a ničím nerušené ,požehnané vianočné sviatky Vám zo srdiečka prajem. 🙂

pipka
24. dec 2013

Žienky-sladulienky moje, moja posledná tohtoročná, na tajňáša pre našu rodinku (babku a deda), týmto vám želáme krásne nikým a ničím nerušené sviatky Vianočné, pohodu a klud a veeeeľa darčekov 😵
A do Nového roku veľa zdravia, lásky a tvorivých tortičkových inšpirácií 🙂 🙂 🙂

lokalistin
24. dec 2013

Evkam vsetko naj k meninam @mysiatkoo

pipka
24. dec 2013

@mysiatkoo pridavam sa aj ja zelam vsetko naj k meninkam 😵

halienka
24. dec 2013

Babulky tortáročky, krásne a pohodové Vianoce Vám všetkým želám, nech si konečne riadne oddýchnete a najete sa koláčikov a sladkostí aj od iných (vieme ako to dobre padne 😀 ), kopec darčekov, smiechu a lásky prajem 🙂

nika1985
24. dec 2013

Babulky prajem Vam krasne prezitie Vianoc, vela oddychu a rodinnej pohody

mimcak
24. dec 2013

@pipka úžastná tortička a aj Tebe šťastné a veselé

mysiatkoo
24. dec 2013

@lokalistin @pipka dakujeeem holky 😵

aduskatt
24. dec 2013

Sladke zienky, zelam vam kraaasne Vianoce🙂)

vlada111
24. dec 2013

@mysiatkoo krásna tortička

hana248
24. dec 2013

vsetkym Vam zelam radostne a pozehnane Vianoce

vladiella
25. dec 2013

dodatočne krásne Vianoce sladké víly 🙂

vladiella
25. dec 2013

dievčatá musím sa s Vami podeliť o skúsenosť, nech tiež viete,

pred týždňom mi manžel vyzdvihol a doviezol na SK, kde som teraz na prázdninách, "královskú glazúru, že reku nebudem míňať bielká, bo ich budem potrebovat do bezlepkových kolačov pre neho... tak som si z Dortisimo objednala rovno 2kg tejto
Hotová směs Královská glazura Super Ice /Lepice-1/ LAPED (instatní bílková glazura) píšu na stránke:
http://dortisimo.cz/eshop/suroviny/2909-krlovsk...

a idem prevčerom zdobiť bezlepkové perníčky a skoro som odpadla, ešte že som sa na to pozrela a nezačala slepo veriaca zdobiť... 😖 obsahuje: třtinový cukr, rýžový škrob, *!!!!rostlinné pšeničné bílkoviny!!!!, regulátor kyselosti E336i, stabilizátor E466. Nepochází z geneticky modifikovaných surovin. Obsahuje alergen lepek*!! a laktózu. (cukrová instantní glazura!)

a žiadny pasterizovaný sušený bielok tam nenájdete... porazí ma, a zároveň mi to je ľúto! čo s tým? snáď mi to vezmú späť... obsah/zloženie na stránke rozpísaný nemajú, mali by tam doplniť, že bez obsahu vajec s obsahom lepku.
no, takže to poučenie, je to vhodné pre alergikov na vajcia, ale pre glutein nevhodé pre bezlepkáčov (a ešte tá laktóza)...

Prosím, kde sa dá kúpiť ozaj bielkový royal icing bez lepku vrámci Prahy? Ďakujem 🙂

mamcas
25. dec 2013

Dievcataaaa krasne sviatky prajem 🙂
Ak tu este niektora teraz zbehnete, nemate nahodou sksenost s plnkou z karameloveho pudingu a skaramelizovaneho salka? Tak ma napadlo, ci by to nebolo mnamozne, ale tedz ci aj tuhe 😝 maslo by som samoska tiez dala 😅 dakujem vopred ak si niektora najde aj teraz cas odpisat 🙂
Hodovaniu a uzivaniu zdar 😀

jakelina
25. dec 2013

@mamcas běžně dělám, máslo ušlehám, přidám salko a pak karamelovou šlehačku a nebo pudink z karamelového pudinku.

vladiella
25. dec 2013

@jakelina dakujem Maji, budem hladat taku. Tento e-shop je len na dobirku, ze? Neva. Moc dik. 🙂

jakelina
25. dec 2013

@vladiella není zač.

halienka
25. dec 2013

Ahojte babky, keď už ste pri tej kráľovskej glazúre, je možné ju nejako skladovať, keď ju už mám zarobenú? Zostalo mi a je mi to ľúto vyhodiť (drahá je teda riadne), mám to zatiaľ v chladničke, ale neviem ako dlho to vydrží a či sa to dá vôbec po čase ešte použiť... Ďakujem za radu 🙂

mamcas
25. dec 2013

@jakelina ty si poklad 🙂 a pomery? Jedno maslo, jedno salko a 2 pudingy do 700ml mlieka? Na klasicku 23 cm tortu, 2x prekrojenu. Dakujeeem 🙂
A ty k nej davas lieskove orechy vsak? Ja tiez planujem dat, normalne pomelies oprazene alebo len posekas?
Moc dakujem za odpovede 🙂

jakelina
25. dec 2013

@mamcas opražím a pomelu. Pudink dávám jenom jeden z 250 ml mléka a nebo karamelovou šlehačku z jedné šlehačky 250 ml. Podle mě můžeš dát i víc pudinku, ale ještě jsem nezkoušela. Mám strach, že se mi to srazí. Na jedno máslo dám necelou plechovku salka, já pak ten zbytek přišlehám k máslu, když dělám máslo s cukrem na obmazání dortu.

levandulka3
25. dec 2013

@zuul krááááása a čím polievaš tie popsy

pristela
25. dec 2013

Holčiny krasne sviatky želam aj vám tu 😵 😵 😵 a pridávam moju poslednu tohtorocnu 😉 este z pondelka , monsterka na vrchu torty je malovaná

luciahromadkova
25. dec 2013

@pristela prekrasna...

mamcas
25. dec 2013

@jakelina aha 🙂 no tak uvidim co vymyslim, lebo vsetko po jednom sa mi zda malo. Tak hadam dobre bude a bude to mnamka 😅 dakujem velmi pekne za pomoc 🙂