Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
pipka
27. dec 2013
@jakelina super sa ti podarila x-)
dobre ze po tebe nechceli krtka v dortu :-N 😃 😃
jakelina
27. dec 2013
@pipka moc se mi nechtělo. V kuchyni mám svátečně prostřený stůl a teď jsem to všechno sklízela a zase sypala všude Solamyl a dělala si binec. :-o :-o Táááák se mi nechtělo.
nika266
27. dec 2013
Tento rok som s tortičkami skončila,posledné dokončené
nanima
27. dec 2013
moje posledne toho roku pre dcerku a syna 🙂
dagmarmustafa
27. dec 2013
Opäť krtková🙂
mrka2
27. dec 2013
pridam svojho motyla a este ma 3 cakaju do konca roka 8-(
mrka2
27. dec 2013
@dagmarmustafa jeej, zlatučká 🙂
pristela
27. dec 2013
@dagmarmustafa náááádherná rozprávková x-) x-)
bubobubina
27. dec 2013
@dagmarmustafa taaaa je kraaaasna! 🙂
brunila
27. dec 2013
@dagmarmustafa Krásnéééééééé!!!!! 🙂
pipka
27. dec 2013
@jakelina uuuplne ta chapem :-p mne by sa tiez nechcelo skladat tu paradu a zabordelarit si to kuchynu..som rada, ze do noveho roka mam pokoj 😉 :-p 😉
laumi
27. dec 2013
🙂 tak a pridávam ďalšie pokusy 🙂 monsterka - strašne zle sa robila 😞 no vraj sa páčila 🙂 , druhá - čokoládovy pokus 🙂 🙂
vecernicci
27. dec 2013
teeeeeeeeeeeeeeeda holky, to je krásných výtvorů x-) x-) jsem tady dlouuuho nebyla, nestíhám, práce, dorty, perníky, děti, práce domů, prostě mazec, ale slibuju, že teď už budu odpočívat a do konce roku už žádný dort :-p
laumi
27. dec 2013
michaela3011
27. dec 2013
@halienka nadherne si ju spravila x-) ja som vsetko modelovala za pochodu :-N preto vsetko zverstvo na torte malo za povel lezat 😃 len ma mrzi, ze som nedavala aj ja stuhu :-| no torta bola malicka, iba jeden krat plnena... vsak co by som chcela z takej trosky zvysneho kremu 😃 to mas tak, ked mi je nieco luto vyhodit, tak radsej upeciem k tomu korpus a spravim z toho tortu 😃 tak nabuduce Vianoce mozno 😉 😃
no musim sa opakovat ale fakt sa mi velmi paaaaci ta tvoja x-) sikulka!!! az do toho najmensieho detailiku si to dotiahla x-) perfis
pristela
27. dec 2013
@halienka andelka sim ta aku plnku mas v tej objedenej torte so santom , ze je taka žltá ? kujeeem za odpoved
halienka
27. dec 2013
@michaela3011 a mne sa zas páči tá tvoja 😃 mám pocit, že som urobila toho santu moc veľkého, som musela dať kvôli nemu väčšiu podložku :-p 😃 a tie sane si urobila super, ja som nevedela ako spraviť tie spodné lyže aby to na nich stálo, tak som to nechala len tak a trochu mi to tam chýba, ale tak hlavne že bola zákazníčka spokojná 🙂 Aj ja vždy vravím, že na druhý krát to bude lepšie 😃 ak dovtedy nezabudnem ako som to robila prvýkrát 😃
halienka
27. dec 2013
@pristela ja neviem prečo je taká žltá, je to raffaelo plnka, teda vanil. puding, pol na pol maslo a mascarpone aby bola jemnejšia a kokos. Fotila mi ju zákazníčka, viezla ju 200 km preč, ja som ju trúba zabudla odfotiť, čo s ami stalo prvýkrát, tak som jej potom písala, nech mi ju cvakne. Čakám kedy sa vráti a tiež sa jej chcem spýtať, či jej tak nejako ožltla alebo to bolo nejak svetlom pri fotení, v reále taká žltá isto nebola. Alebo jej to nejak oschlo alebo čo dokým to odfotila, neviem... :-N
pristela
27. dec 2013
@halienka aha 😃 to je mozne ze bud svetlom abo len obschla kedze tam bol puding 😉 a ja ze nejaka nova plnkoška na svete 😃 😃 😃 inak tortuska krasna x-) x-) x-)
pipka
27. dec 2013
@halienka @pristela a viete, ze ja som na nu kukala a len vajecny liker mi po rozume behal :-N 😃 😃 ze mnaaam to bude isto daka novinka =-) :-N :-N 😃

no normaalne som sklamanaaa 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃
halienka
27. dec 2013
@pipka to ma mrzí, ja som zas jak blbec kukala, keď mi zákazníčka poslala foto, že čo je taká žltá, úplne mi to bachlo do očí tiež 😃 Ale ten likér je výborný nápad, musím takú nejakú skúsiť 😃 inak kvapka gelovky a je to žlté aj bez likéru, keby teda len o farbu šlo 😃
pipka
27. dec 2013
@halienka sak toto 😃 😃 😃 akoze gelovkou to dokaze kazdy 😃 😃 ale bojova uloha do roku 2014 vymysliet nejaku fajnu vajecnolikerovu plnku :-N 😃 😎
ja mam jeden recept na babovku z likeru a je naaaajlepsia na svete x-) x-) tak musim hokusy pokusy spravit aj do nejakej plnky 😎 😃 😉
pristela
27. dec 2013
@halienka ale zas na to , ze je to foto od zakaznicky tak je foto super 😉 😉 😃
halienka
27. dec 2013
@pipka ok 😃 začiatkom roka mám vcelku volno (dúfam, že nezakríknem :-p 😃 ) tak môžem experimentovať 😉 len dúfam, že to môj muž prežije, keď bude musieť tie moje pokusy hltať :-N 😃 😃
pipka
27. dec 2013
@halienka neboooj ak je niekde vajčák, tak to NIKDY nemoze byt nejedle 😃 😃 😎
halienka
27. dec 2013
@pristela ona je fotografka 😃 ešte sa mi práve ospravedlňovala, že nie je dobrá, ale že nemala tam svoje podmienky, tak len tak narýchlo 😃 ale aj mne príde úplne super, kdeže by môj chudáčik foťáčik takto odfotil :-p 🙂
halienka
27. dec 2013
@pipka inak ja som tiež vajčáčka, už ma všetci poznajú, keď prídem na návštevu vyťahujú vajčák 😃 nepomôžem si, tie ostatné alkoholy mi buď nerobia dobre alebo nechutia. Okrem vajčáku teda ešte lúbim Baileys, ale to má holt málokto doma 😃 Inak taká baileys plnka...hmmmm :-N
pipka
27. dec 2013
@halienka no ja som tu baileys este nedavno mala...aale uz je fuc 😃 :-N

ja to ani tak nepijem samotne, ale teda do kolacikov, na zmrzlinku a tak..to mnaaaaaaaaam, to si daaavam rada x-)
michaela3011
27. dec 2013
@halienka tie sane boli robene podobne ako tvoje, len moje boli polozene na malom kusku potahovky (aby boli vo vzduchu) a prilozila som k tomu tie lyze 😃 a ozaj... ten odrezany kusok torty som zakrila foliou aby banany nezcernali a krem neobschol 😃 z folie som si odstrihla taky pasik aby mi pekne sedel na tu cast torticky, snad dobra rada do buducna 🙂
michaela3011
27. dec 2013
@halienka @pipka =-) tri dni dozadu sa ma pytali na plnku, ze vajecny liker... asi som zbytocne neodmietla 😃 tiez nepoznam ziaden recept :-N a zaciatkom roka mam dalsiu dovolenku, takze budem asi tiez skusat 😃