Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

hejdita
23. okt 2010

@janulka04 ale preco sa hambit tu.... ved to je dokonale umelecke dielo 🙂 nato ze prva tak taky krasny konik 😵 😵 😵 😵 parada 🙂

hejdita
23. okt 2010

@sisa.b dik ale hej pridaj a kolko si robila tie sest a pat uholniky??? ja uz nabuduce viem ze budem robit 6-ti cm-ove 😀 a inak teta bola rada a spokojna trocha bola prekvapena z ceny no sa ani necudujem ked si davala dve tak sa to nasklada......ale hovorila ze bude davat ku mne tak este len cakam az mi napise ako im chutnala 😀 😀 😀 a predavala som za 9eur za kg takze si myslim ze to nebolo vela tak akurat 🙂

dm1
23. okt 2010

@anibas ta babicka je fakt genialna klobuk dolu!

a dakujem za pochvaly 😵

@rybca ten kraj obruska je tym patworkom co som aj minule robila. Kliestikmi je len ten kustek hmoty co je na tom 50-tka

janulka04
23. okt 2010

@hejdita jeeeeminecku, aka pochvala 😅
dakujem krasne, ved sa podarila aj vdaka vam..
no, mozno, ak bude aj jedla, budem pokracovat....
i ked, babyyyyyyy...ten bordel v kuchyni...to bola Sodoma Gomora, aj mm musel zasahovat 😀

sisa.b
23. okt 2010

bordel mi nespominajte 🙄 ja mam zas normalne chut s pecenim prastit. uz mi akosi vydrzi dobra nalada z pochvaly od zakaznikov len par minut a zas nadavam pri peceni 😝 nevladzem, som nevyspata a este ma caka dalsi narocny den. roboty ako na kostole, hadam sa do odovzdavania torty ani do postele nedostanem 😔
este raz holky, obdivujem, ked peciete tak vela naraz

yamahafazer
24. okt 2010

@lussy23 ano ten hamburger je sladka torta 🙂

baby tie vase torty vsetky su fakt nadherne a ten tucniacik to musel byt teda tazky to vazi skoro moja mala dcerka tolko kg 😀 tie kosiky z hribami alebo ruzami no krasa ja chcem taky robit svokre na buduci rok bude mat 50,ale ja chcem spravit so slnecnicami
a sa mipacia rozne postavy ako modelujete ja neviem robit tie tvare musim sa to naucit sice som to vvlastne este ani neskusala 😅 modelovat tak mozno by som to aj niako ulepila 😀 ,ale fakt nadherne vsetky torty to sa ani neda stihat kazdu zvlast vas pomenovat vsetky su krasne 😉 😵

yamahafazer
24. okt 2010

baby a na tu futbalovu loptu mate aj formu alebo to pecete v miske?

alionuska
24. okt 2010

@vinka a ako by ti ta piskota stala...to sa ti cez tie spajdle prederavi...ja by som to neriskovala,alebo skus tak moja,ze si tie tortove oplatky zlep s nuutelou...medzi ne spajdle..a potiahni ..top drzi super.... ja som tak robila tie cela na postel... 🙂
@anibas jedna krajisa ako druha...babicka sa to fakt podarila🙂
@rybca no normalne..ale 4mm... 😕 skrabkou som po tom prechadzala,ale potah som mala taky mäkší ako mavam...som ho trochu nahriala v mikrovlnke,aby bol taky elastickejsi.... 🙂 🙂 🙂
@lukika idem ti pozriet ,kto ma tu abecedu v ponuke a aj tie srdcia idem kuknut,ze co myslis... 😀 a napisem ti. 😉
@janulka04 na to,ze je prva,je to celkom fajn!!!!..neboj,ved sa vypracujes§!!Len pec! 😀 😀

rybca
24. okt 2010

@alionuska akou skrabkou? asi som dement, ale mna napada len na zeleninu...🙂

alionuska
24. okt 2010

@lukika neviem presne ci myslis to co je na boikoch tej torty srdcia... toto???
http://www.adal.biznisweb.sk/product/textured-l...

A abeceda je tu..napriklad..ale je vela inych stranok,kde sa da zohnat,ak je v ponuke.
http://www.cukrarskepotreby.eu/predaj/418/Abece...

alionuska
24. okt 2010

@rybca ale ja som asi dement-...lebo som mala napisat stierkou..ale ja tomu hovorim skrabka! Tak klasicka biela na krem,umela.ja s nou robim aj ruzicky..... 😀 😀 😀

rybca
24. okt 2010

@alionuska jaj, tak taku mam...🙂 a ako s nou robis ruze?

alionuska
24. okt 2010

lucula73@ http://www.tortyodmamy.sk/content/vyroba-pismen kuk 😉
http://www.cukrarskepotreby.eu/predaj/418/Abece...

@rybca no si urobim takeho hada z hmoty a potom si krajam take male kolieska a tou stierkou ich roztlacam a tvarujem si lupienky...... 😀

rybca
24. okt 2010

@alionuska aha, tak ja ich robim lyzickou, prtami a paratkom...🙂))

maca77
24. okt 2010

@alionuska Alenka a ja som si myslela, že teba už žiadna torta nemôže prekvapiť, to sa mi ani veriť nechce že si mala z vežičiek obavy 😅
... k nám dnes dôjdu moji a MM rodičia, tak som namiesto koláča upiekla okrúhlu tortu, vo vnútri točený korpus podľa Karin, tak som zvedavá aká bude, keď ju rozkrojím ... a popri tom som si urobila nácvik na húsenicu, vyskúšala som jednu guľu urobiť keďže o 2 týždne idem tú húsenicu piecť.... len neviem prečo si vybrali ako príklad tú najkrajšiu od Alenky 🙂

@anibas krásne a tá babička ... nemám slov 😵 😵 😵

bzucinka2
24. okt 2010

@dm1 to ti verim, lebo ruzicky zato daju zabrat 🙂ale vysledok stal za to 🙂

lussy23
24. okt 2010

@anibas - krásne
@janulka04 - krásna torta

bzucinka2
24. okt 2010

@maca77 dakujem 😉
@anibas ta babicka nema chybu, supr krasne torticky 🙂
@janulka04 na prvy pokus to nie je najhorsie 🙂 neboj sa to chce len skusat a skusat 🙂

lucula73
24. okt 2010

@alionuska ďakujem za ten link 😉

ježiš baby,tak toto ja nikdy neupečiem....všetky torty sú prenádherné,ale tá babička...nemám slov 🙂

bzucinka2
24. okt 2010

baby prosim vas co pouzivate na prerezavanie korpusov? ja som zatial pouzivala nit, ale ak nieco existuje lepsie, a mate to odskusane, hodte mi link, dakujem 🙂

rybca
24. okt 2010

@bzucinka2 ja pouzivam noz, s jemnym zubkovanim, bo nitou mi to nejde, skor zdeformujem ten korpus ako ho prekrojim, mam nejaky tuhy ten okraj

vinka
24. okt 2010

Ahojte baby ako mám napísať ked chcem syna osloviť ako šampion.Normálne šampion?Chcem napísať "Dakujeme šampion"Aby som z neho hubu neurobila. 😀 😀 😀

bambusko
24. okt 2010

@vinka šampión 😉 huba je šampiňón

vinka
24. okt 2010

@bambusko ty si poklad dakujem.No viem,že huba je šampiňon len som nevedela či šampion sa tak píše alebo dáko ináč.Ale dík.Idem nalepiť písmenka lebo už je na ceste.

bambusko
24. okt 2010

@vinka gratulujem sampionovi aj hrdej mamine 🙂

vinka
24. okt 2010

@bambusko dakujeme moja.Pekný úlovok si nesie.Ved bude tu foto.Tak pochopíš. 😉

nikus5
24. okt 2010

Ahojte, už dlho obdivujem tie vaše krásne tortové výtvory a rozhodla som sa, že urobím malému k narodeninám moju 1.marcipánovú tortu - chcela by som niečo jednoduché napr. svetlomodrý poťah, nejaké kvetinky a meno. Poradíte mi, čo všetko mi treba - na kvietky stačia klasické medovníkové formičky, či treba špeciálne /ak áno, ako sa to presne volá/ a hmota - aká je podľa vás najlepšia? Trochu sa toho obávam, ale chcem to skúsiť. Ďakujem za všetky rady, môžete aj do IP. 🙂

kitchima
24. okt 2010

@alionuska ahoj, nezvyknem chodit do tejto diskusie, ale neda mi nezareagovat na tortu tucniacika. chcem syncekovi take nieco urobit k narodkam 😉 je uplne super. povies mi prosim aku ciernu farbu si pouzila? mam doma gelovu ciernu wilton, namiesam to aj z nej? alebo treba extra ciernu? a mas tam pouzity aj nejaky lesk? vdaka 😉

lukika
24. okt 2010

Diky Hejdita presne to som myslela a čo je to za kosticu otáznik. Alionuška diky za abecedu a to na tej torte som myslela iné -ten okraj dole čo si mala na tých srdciach. hejdita mi odpísala že je to s nejakou kosticou. Ak chcem mať bledo ružovú tortu a kittyna tmavšie ružové šaty mám si objednať gelovku ružovú aj tmavoružovú otáznik alebo iba tmavoružovú a dať najskôr menej farby a potom viac otáznik