Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamcas
29. dec 2013

Tak pridávam ja poslednú tohtoročnú pre moje Rišátko k tretím narodeninám 🙂 Zadanie som samozrejme mala určené a trval na ňom stále, stále 🙂 Inšpirovala som od Majky @jakeliny, moc dakujem za pomoc, bola pre mna neocenitelna 🙂 Jednu pridávam aj s oslávencom, hoci je fotení zo zlej strany ☹ Mal z tortičky strašnú radosť, hoci ráno ju v druhej zapnutej chladničke našiel 😝

evvina
29. dec 2013

Letošní poslední

pipka
29. dec 2013

@dm1 a vies adresu? lebo ja ani netusim kde take nieco v BA je? 😕 😖

jakelina
29. dec 2013

@mamcas dortík máš parádní a malý je šikulka. 😉

pipka
29. dec 2013

@vlada111 booze moja, sak ja som vcera zalomila a na teba uuplne zabudla 😅 prepaac, tak tu je 😉
Bábovka s vaječným likérom

4 vajcia
180g pras. cukru
100ml mlieka
200ml vaječ. likéru
120g polohrubej múky
100g solamylu
1 prášok do pečiva
1 vanilkový cukor

Žĺtky, cukor a vanilkový cukor vyslahat do penista, z bielkov vyslahat tuhy sneh, zmiesat muku s praskom do peciva, solamylom a olejom, zmiesat s vajcami s cukrom, pridat vajecny liker a nakoniec zlahka vmiesat sneh. Pecieme na 180°C cca 30-40 min. Ja davam likeru aj viac, je to fantasticka babovka, nie je sucha a uplne kludne ju mozu jest aj deti, voni to po likeri ale alkohol sa pri peceni strati. ostane len vyborna chut 😵 😵 😵

dm1
29. dec 2013

@pipka pisu ze vysoka 33 ale netusim kde to je :o http://www.koralkovysvet.sk/

pipka
29. dec 2013

@dm1 to ja viem kde je, len to je uplne v centre, tam sa autom nedostanem a s detmi neviem ako by som tam teraz sla..a do kedy je tam ta akcia? staci tam ist po Novom roku? lebo do mesta pojdem.... 😉

ajka82
29. dec 2013

@pipka akurat citam o tej zlave a jedine v pondelok osobne... neda sa objednat a prist po to osobne a mat zlavu na to 😖 takze ja isto nepomozem ☹

pipka
29. dec 2013

@ajka82 @dm1 no ak jedine zajtra tak je mi to hrozne luto ale ja sa tam fakt zajtra nemam ako dostat ☹ mame tu navstevu a same tu deti nemozem nechat. A ☹ k by sa tam dalo ist aj po novom roku, tak nie je problem, to urcite do mesta pojdem 😉

dm1
29. dec 2013

@ajka82
@pipka kocky v pohode nic sa nedeje to ma len napadlo neskoro som si to vsimla aspon budem vediet ze nabuduce sa mozem na vas obratit a ak bude viac casu tak sa bude dat 😵

vlada111
29. dec 2013

@dm1 Dani tam sa ani nedá parkovať, tam je to prepchaté, je to hneď vedľa obchodnej ulici v centre. A keby si tam zajtra zavolala a ukecala ich? Veď nechápem, prečo by to nemalo platiť pre e-shop. Ja by som to skúsila tým telefonátom.

vlada111
29. dec 2013

@pipka to je v pohode, včera som ju už nechcela piecť :D

dm1
29. dec 2013

@vlada111 nevadi bude nabuduce 🙂 len ozaj skoda ze sa neda na e-shop lebo ked im ide o vyprazdnenie predajne pred inventúrou tak prave e-shop by to dokazal isto skor ako len priamy predaj :p. Nepotrebujem nieco z toho surne len som chcela vyuzit tu zlavu sak poznas to to sa oplati :D a uz skreckujem koralok a vsetko okolo toho ze mi krabice nestacia 😀

pipka
29. dec 2013

@dm1 no jasne, ja urcite nemam problem tam zajst, len ako vladka pise, tam jedine elinou a pešmo..bo autom tam je to des, tam nie je kde stat a ak tam zastavim niekde na vyšrafovanom tak v sekunde papuca 😝 a teda nechat tam deti v aute, ze by som fakt letela..zas neviem ako dlho by som to tam vyberala ☹ ☹ ak by slo len o vyzdvihnutie, tak by som to mozno zajtra doobeda nejak vyspekulovala..len uz na obed tu mame hosti..a tam je to od desiatej..cize to by som mala strasne fofry ☹ ☹ 😒

ale urcite Dani ak bude nejaka dalsia akcia, tak ak das vediet skor, tak ti zbehnem z roboty a necham deti niekde aby som ich nemusela brat 😉

kikina84
29. dec 2013

žienky poradite mi dobru orechovú plnku do torty? pripadne karamelovu..nie moc máslové,také lahšie niečo...dakujem 🙂

vlada111
29. dec 2013

@dm1 poznám veru, moja mamina má galantérku, chodím stále na niečo ku nej 🙂

lawli
30. dec 2013

moja dnešná tortička 🙂 taká nečakaná rýchlovka ,dohodnutá v sobotu večer 😅

mishulle
30. dec 2013

ahoj holky, prosím mám dělat dort dědovi k 80 pro asi 20 lidí, kolik kg, 4 by měly stačit, nebo radši 6?

jakelina
30. dec 2013

@mishulle asi bych udělala pět kilo

veronika0
30. dec 2013

tucniacikova detska 🙂

maya30
30. dec 2013

kocky dockala sa som sa tej poslednej v tomto roku 😉 dostala som predlohu ale trochu som ju prisposobila a pozicala som si macka od @lamps 😉 lebo je najkrajší 😵

jakelina
30. dec 2013

@maya30 nádherná

jachin
30. dec 2013

Torta č.5, narodeninová starej mame:

lamps
30. dec 2013

@maya30 .... 😵 😵 😵 že macko od lamps je najkrajší .... joj ďakujem a teším sa, že môj macko má taký úspech 😵 😵 😵 😵 a tvoja tortička je nádherná, farby úžasné a mám taký pocit, že už aj ty, podobne ako @mysiatkoo, poťahuješ nie torty ale polystyrén 😵 😵 😵

mrka2
30. dec 2013

@maya30 jejo, rozkosna 😵

pristela
30. dec 2013

Holky pridávam moju , že ale že fakt poslednu tohtoročnú 😀 😀 😀 som akosik na nu zabudouuu 😕 čo v preklade znamená, že všetko okrem kvetiny a poťahu je modelovane z pasta dama stella 😅

lamps
30. dec 2013

@pristela krásna je 😵 😵 😵 😵 ty na torty zabúdaš a ja robím najnovšie torty v dvojdňovom predstihu 😀 😀 😀 😀

pristela
30. dec 2013

@lamps sa spojime a všíícko bude na poráádku 😀 😀 😀 😀 este nájst tretiu , ktora má celkové náklady štvrtinku ceny 😀 😀 😀
táto tortuška je až na 1.1. , ale museli vziat ted bo na silvestra by to nešlo 😅 som im ju plnila dnes na obed 😀 nech ju maju akurát 😉

luciahromadkova
30. dec 2013

@pristela prekrasna.....farebna dievcenska....

lamps
30. dec 2013

@pristela 😀 😀 😀 😀 tým, že by bolo všetko v poriadku si nie som dosť istá 😀 😀 😀 😀