Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adrika202
30. dec 2013

u nas dnes mrkvový koláčik s orechami a pre mojho prvorodeného k meninám rychlovecka 🙂

mysiatkoo
30. dec 2013

@pristela taka aktualne pocasova je - jar ako vysita z nej sala 😵

maya30
30. dec 2013

@lamps ved vies ze z tvojich postaviciek som paf 😵 a toto bola marlenka, ta dobre drzi tvar 😉

lamps
30. dec 2013

@maya30 😵 😵 😵 😵 ja sa chystám robiť marlenku 2 roky 😀 😀 😀 😀

lucula73
30. dec 2013

@pristela pristelka ahoj,prosím ťa,robila si už v tom robote nejakú maslovú plnku?ak hejj,akým nadstavcom si to šľahala?
alebo kočky,čo máte dákeho robota....................lebo som včera šla robiť plnku z troch masiel,bachla do robota s cukrom a som sa bála,že tá balonová metla sa mi doláme,tak som dala takú inú metlu,nie ten hák na kysnuté........a ako som pridávala šľahačku s čoko,robila som falošný parížak,ta sa mi to zleeeeee robilo a všeeeeeeeeeeeetka plnka sa mi totál zrazila................ 😝
som to v mikro síce napravila,robotyy navyše kopec,ale takto som si robot nepredstavovala,mojím starým šľahačom by sa mi to nestalo...

kikina84
30. dec 2013

@mysiatkoo
@lamps
@lucula73
@maya30 baby poradite mi nejaku orechovu plnku do torty?aj karamelovu?z vlastnej skusenosti... nie moc maslovu..teda moze tam by maslo,ale aby to nemalo chut sameho masla..s pridanim nejakeho pudingu,alebo neviem co sa zvykne davat..uz som sem pisala niekolko krat a nikto mi neodpisuje..posim poradite? dakujem krasne

lamps
30. dec 2013

@kikina84 ja robím tak, že si upálim cukor na karamel vlejem doň šľahačkovú smotanu, nechám vychladiť v chladničke do druhého dňa a vyšľahám so stužovačom. Na jednu šľahačku dávam asi 200 g cukru a jeden stužovač. Ten upálený karamel treba dať z ohňa na bok a šľahačku pred tým ako ju budeš doň dávať treba vytiahnúť z chladničky, aby nebola veľmi studená. Treba ju do karamelu liať po trošičkách a stále miešať, aby sa ti ten karamel dal v nej pekne rozpustiť

pristela
30. dec 2013

@lucula73 ja s tym mojim ,nooo, najskor som poctivo menila metly 😝 ale ted napr. cesto na korpusy , dam balonovu metlu vyslaham s nou bielka no a s tou istou balonovou pak slaham aj zltka z cukrom , mukou atd ..., slahackove plnky vzdy slaham balonovou a maslove vzdy K- metlou /to je ta na cesta , nie kysnute/ . falosny pariz je úúúchylný na teploty - surovin, misiek atd 😝

lamps
30. dec 2013

@kikina84 a ku tej karamelovej plnke super chutia aj opražené orechy 😵

pristela
30. dec 2013

@mysiatkoo no to vies, malá si zadala poziadavky blond barbina s krídlami a vela motýlikov

mysiatkoo
30. dec 2013

@pristela taku zakaznicku by som hned brala 😝
@kikina84 ja miesam karamelove salko so slahackou alebo s mascarpone... treba to potom nexat xvilu v xladnicke a ak nezatuhne, tak prisypem trosku creme ole

mamcas
30. dec 2013

@kikina84 ja som prave teraz prvy krat skusala so salkom a karamelovym pudingom a je neskutocna podla mna 🙂 uslahas maslo, pridas skaramelizovane salko a 2 karamelove pudingy extra robene do 600ml mlieka. Pridala som aj prazene lieskovce a ribezlovy dzem. Je to mnamka 🙂

maya30
30. dec 2013

@kikina84 ja robim tento s prazenymi orechmi, robim dvojitu davku:
1 a 1/2 dcl uz precedenej ciernej kavy, 1 dl mlieka, 3 pl polohrubej muky, 1 vanilka,
15 dkg praskoveho cukru, 20 dkg masla, 5 dkg oprazenych orechov, rum podla chuti, 1 zltok
Z mlieka, kavy, muky a vanilky uvarime husty krem a po vychladnuti pridame k vyslahanemu maslu s cukrom poriadne vymiesame pridame najprv orechy, potom rum a nakoniec zltko na zjemnenie plnky /kto nechce nemusi dat/ a naplnime korpusy.
Namiesto vanilky tam davam vanilkovy lusk 😉

maya30
30. dec 2013

@lamps a preco si sa este neodhodlala ? Je s tym trochu viac roboty, myslim s pecenim tych platov, ale je velmi mnaam 😉

lucula73
30. dec 2013

@pristela takže ako vidím,treba zistiť,že aká metla na čo 😀 😝 ,dovtedy hokusy pokusy....
inak som to tou K metlou robila,ale mi to vobec nešlo....inak na cesto jje balonová super........

lamps
30. dec 2013

@maya30 veď práve to, že sa mi zdá veľmi pracná 😀 😀 😀

daja55
30. dec 2013

@pristela Nádherná tortička 🙂

pipka
30. dec 2013

@lamps ty sa chystas len dvaaa? 😕 😕 ja aspon desaaat 😀 😀 😀 a tusim este nenastala ta prava doba 😅 😅 😅 😀 a pritom ja marlenku zboznujeeeeem 😅 😅 😵 😀

daja55
30. dec 2013

@veronika0 Veľmi milá 🙂

veronika0
30. dec 2013

@daja55 dakujem 🙂

daja55
30. dec 2013

@michaela3011 Kľudne môžeš urobiť 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lucula73
30. dec 2013

Tak koniec tento rok...........
prajem všetkým veselý silvester a šťastný nový rok 🙂 🙂 🙂

adrika202
30. dec 2013

tortička do tomboly 🙂 a moja 222 torta 🙂 tento rok som ich urobila 160 popri práci a detoch 🙂 Veselý Silvester sladožienky a všetko dobré do Nového roka,nech nám to stále pečie 🙂 🙂

123choco123
30. dec 2013

ešte sa mam veru čo učiť od vas kočky 🙂

viera6
30. dec 2013

Ahojte,pridávam posledne v tomto roku... prajem pekný silvester a všetko dobre v novom roku 🙂

viera6
30. dec 2013
mimcak
31. dec 2013

Posledné tohto roku a všetkým veselý Silvester a šťastný a úspešný nový rok .Veľa tortových nápadov ,nové výzvy a usmiaté tváričky zákazníkov. 🙂 😀 🙂 😉

lamps
31. dec 2013

@pipka no len ty máš výhodu, že marlenku robieva pristelka, ale mne ju nemá kto upiecť 😀 😀 😀 😀

lawli
31. dec 2013

Posledná tortička toho roku hotová.......prajem Vám všetkým krásny Silvester a šťastný Nový rok 2014 😉

eliska22
31. dec 2013

@viera6 tá s tou jachtou je perfektná 😵