• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

4. decembra 2016 
@aduskatt uvarila som jeden sacok pudingu tak ako som uz postup pisala a po vychadnuti som odobrala polovicu pudingu a vymiesala s tristvrtinou palmarinu
2. jan 2014 o 21:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@79zuzana fondan kupeny v tescu
2. jan 2014 o 21:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@keysi22 na dekoracie pouzivam satin ice flower paste :slight_smile: Ja to vsetko Volam fondan :wink:
2. jan 2014 o 21:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@keysi22 tak mozno to bude tou hmotou a tiez pises ze polovica pudingu a 3/4 palmarinu.... ale aj v pudingu je mlieko susene ak si dala vodu, teda urcite malo palmarinu staci mozno 2 PL pudingu a cele maslo/palmarin, hmotu z tesca nepoznam ja a aj ostatne baby pouzivame bud z cukrarskych potrieb alebo vyrobenu hmotu z cukrikov....tak k tej hmote neviem rady
2. jan 2014 o 21:42  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@79zuzana @keysi22 fondan je poleva dava sa napr. na veterniky a fondant je hmota na modelovanie a potahovanie /rozdiel len 1 pismeno/
2. jan 2014 o 21:44  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@keysi22 myslim, ze palmarinu bolo malo vzhladom na mnozstvo ostatnych surovin
2. jan 2014 o 21:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@luciahromadkova luci, ako kde:slight_smile: stretla som sa uz aj v odbornych kruhoch so zlym oznacenim.......niekde oznacuju fondanova hmota a fondanova poleva:slight_smile: ale ved asi vsetci vieme, o co kraca:slight_smile: moja suseda, starsia, 60 rocna pani, ta nikdy nepovie inak, len fondant a mysli tym polevu na veterniky:slight_smile:
2. jan 2014 o 21:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@79zuzana pise na to fondan tak tak ako pise tak ti pisem
2. jan 2014 o 21:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
:frowning2: :unamused: :confounded: :pensive: tak dievcata plakajuci smailik tu nie je :frowning2: nejaka vyssia moc nechcela aby som sa z robota dlho tesila.... dosla navsteva a ja ze sak vyskusam tu hornu nadobu a spravim taky mliecny koktail... no a zlozila som podla navodu, upevnila, naplnila, pomixovala a .... neslo mi to lahko vytiahnut tak som silou zatiahla a nadoba mi ostala v ruke a cely obsah sa rozlial... to ze bol bordel mi je jedno, ale zatieklo to vsadeee... fnuk... rozobrali sme to a komplet aj motor zateceny... som uplne zufala, nechapem ako moze nieco take drahe nemat motor kryty a da sa tak lahko znicit... este teda mam mini iskierku nadeje ze ked to necham uschnut tak to vysajem a pojde, ale teda viete asi aka je pravdepodobnost... v servise ma poslu, lebo to isto zistia, ze to zatieklo, proste som mimo a nechapem to cele :(
2. jan 2014 o 22:04  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Prosim, poradite mi niekto nejaky lahky korpus na tortovu formu s priemerom 24cm? Chcem zajtra robit malej k narodkam s pribinacikovym kremom. Minuly rok som mala kupene korpusy a nebolo to celkom ono. Preto by som chcela tentokrat upiect. Len neviem aky. Poradite niekto???? Dakujem
2. jan 2014 o 22:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mamcas :frowning2: :frowning2: :frowning2: och moja, súcitím s tebou :frowning2: :frowning2: :frowning2: a takto na diaľku ti slzičky utieram :frowning2:
2. jan 2014 o 22:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lamps dakujem :( musela som sa prave Vam postazovat... aj ked si mozte mysliet, ze som na hlavu ked sa mi to stalo... ale furt neviem co som urobila zle... :frowning2:
2. jan 2014 o 22:14  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mamcas na hlavu určite nie si, niekedy sa v návale radosti a zhodou náhod stávajú veci .... aj ja by som ti vedela o tom písať. Tiež sa sem chodím posťažovať, keď mi je ťažko, tu je veľa dobrých duší, ktoré slovom potešia, každá z nás z času na čas potrebuje útechu
2. jan 2014 o 22:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
@mamcas akurát som ti šla napísať,že aký super robot za super cenu si kúpila a teraz čítam,čo sa stalo.no snáď sa to nejak vysuší,daj potom vedieť,ako to dopadlo.,
Ja sa tiež len zoznamujem s mojim robotom,nechce so mnou spolupracovať :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :angry:

Kočky ,keby ste mali upiecť tortičku na detskú onkologiu,čo by ste urobili?idem ako dar urobiť pre kamošku,ona to odnesie,ale motív netuším,nechala to na mňa....každý tip vítaný :slight_smile: :slight_smile:
ďakujem...
2. jan 2014 o 22:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@mamcas som dnes citala ako si sa radovala z noveho robotu :frowning2: je mi to naozaj velmi luto co sa ti prihodilo :frowning2: ja mam jeden robot ale ten je stale schovany, pouziva ho vlastne iba moj priatel... ja som verna mojmu rucnemu mixeru z LIDL :sweat_smile:
ked budes mat teraz cestu, tak sa neskusis v predajni spytat na reklamaciu? ze ci je mozna? kedze si isla podla navodu... za opytanie nic nedas.... no drzim palce aby fungoval! budem verit v to!!! :wink: ved ked mozu fungovat mobilne telefony, ktore zatecu :grinning: urcite tvoj robot bude odolny voci zateceniu :slight_smile: ved s tym sa musi ratat a za tu cenu :slight_smile: vsetko bude dobre :wink: budem na teba pozitivne mysliet :dizzy_face:
2. jan 2014 o 22:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
Ahojte potrebovala by som pomôcť, budem robiť monsterku a potrebovala by som postup na postavičku. Má niekto? Ďakujem
2. jan 2014 o 22:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mamcas a nebude sa to dať reklamovať? myslím tú nádobu a záááároven ten mixér.......tebe sa vlastne tá nádoba pokazila-zlomila, nie? či?
2. jan 2014 o 22:58  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Jej a ešte som zabudla poradí mi niektorá dobrý recept na plnku s mascarpone? Tak aby nebola máslová a netiekla. Chcem vyskúšať niečo nové a dcéra bude Ď :slight_smile: AKUJEM
2. jan 2014 o 23:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@akzuzs ahoj :slight_smile: ja som robila mascarpone krem podla receptu, ktory je z tejto temy uplne na zaciatku
http://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/?post=last
je jednoduchy a chutny :dizzy_face: zajtra budem robit opät tento krem, plus mandarinky :slight_smile: inokedy davam maliny :wink:
2. jan 2014 o 23:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@michaela3011 Ahoj dík a to je ten od Mizulienky? Asi hej lebo iný na tej stránke nieje. Skúsim to s tými malinami ale tieto krémy kde je mascaspone nemžu isť pod poťah, že?
2. jan 2014 o 23:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@akzuzs to neviem :frowning2: ja vzdy tortu omaslujem :sweat_smile:
2. jan 2014 o 23:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@keysi22
@luciahromadkova no vidite, hned som mudrejsia :wink: ani som nevedela, ze su to dve rozne slova :wink: clovek sa uci kazdym dnom....ale hlavne je, ze vieme o co kraca :wink:
3. jan 2014 o 00:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@akzuzs ano, nemozu ist pod potah
3. jan 2014 o 00:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@lucula73 a co tak kosik s ovocim a par kvietkov...
3. jan 2014 o 00:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte sladulienky prvom rade Vam chcem zazelat do Noveho roka vsetko dobre vela radosti,zdravia, lasky a nech Vam dobre pecie.

Ktora robite MMF nechcete 4balicky cukrikov z LIDLA americakov. maju zaruku do 2[2014 robila som poriadky v zasobach ja to uz nestihnem minut. Napiste IP poslem.
3. jan 2014 o 06:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@dada2007 nie nezlomila sa, ona sa len neodpojila cela ako sa mala ale len ta vysoka cast, to kde su noze tam ostalo. Co sa reklamacie tyka, ak to nevysusim a nepojde, urcite skusim, ved za skusku nic nedam... mna strasne skrie to ze som ho kupila...bol ice za dobru cenu, ale zit by som bez neho vedela ze ano :slight_smile: ale tak si vravim, ze hlavne, ze2 su deti zdrave :slight_smile:
@lamps @lucula73 @michaela3011 moc dakujem za slova podpory :slight_smile: toto forum je pre mna spasa :slight_smile: ste vsetky moc zlate a mile :slight_smile:
3. jan 2014 o 08:23  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@mamcas juj co to čtu, nevím ale podle mě jsi to asi dobře nesložila a nebo nevím. Já ten mixér používám už skoro dva roky a nikdy se mi nic nerozpojilo. Vytáhnu ho v celku :astonished: :astonished: :astonished: Ještě jsem ho ani nikdy nerozebírala, dám po použití dovnitř trochu vody, pustím a ty nože se krásně umyjí a pak už jenom umyju houbičkou s jarem.
3. jan 2014 o 08:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@jakelina ja neviem co sa stalo... taky isty system mam aj na starom robote a vzdy to islo lahko, tak ako pises... proste niekde nastala chyba, vo mne urcite, ale aj to ze motor nie je chraneny pred tekutinou je divne :unamused: vcul je rozobraty na suciastky, snad ho po uschnuti dame aj dokopy :stuck_out_tongue_closed_eyes: a potom uz len dufat ze pojde...
3. jan 2014 o 09:06  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
Baby prosim vas, viete mi niektora poradit ci mozem dat jedlu oblatku s obrazkom na tortu, ktora je potiahnuta marcipanom? Nepokazi-neroztopi sa mi to? Alebo sa to moze davat len na suchu tortu a nejako inak dozdobit napriklad kremom? Robili ste uz niekto torty s tymi jedlymi oblatkami? Ako na to a ako ich dozdobit? Dakujem za kazdu radu. Ja som myslela, ze by som ju dala na vrch torty potiahnutej marcipanom, ale to asi nepojde, co?
3. jan 2014 o 09:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok