Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
7. jan 2014

@ollako loptu v nerezovej miske

ejkula
7. jan 2014

@mamcas ja som robila takúto malú formulku a keďže som ju zvládla ja 😀 , tak ju určite zvládne každý 😀 😅 🙂

veva1
7. jan 2014

@mimcak jedna z najperfektnejsich toriet aké som ja videla,tá hribikova. A to tu smirujem nejake tie mesiace 🙂

pralinka25
7. jan 2014

@woman04, @vlada111, @mimcak, @maya30 dakujem moc za pochvalu 😵
aj vsetkym za pacitka 😵 velmi ma to potesilo

mimcak
7. jan 2014

@veva1 ach jáj 🙂 a to si dobre pozerala ved tu baby dávajú tak nádherne torty,že ta moja sa pri nich stráca 😎 😀 😀 , Ale naozaj si tvoje slová a pochvalu velmi cením veľmi si ma potešila. Až sa mi bude lepšie spať. 😵 Ďakujeeeeeem

mimcak
7. jan 2014

Kočeny a teraz potrebujem radu.Torta pre hokejistu od manželky na 33 z velkej lásky .No čo mám urobiť. ☹

veva1
7. jan 2014

@mimcak ja som hubarka,tak ta torta podľa môjho srdca a realisticky urobená . A ano všetky torty čo sa tu prezentuju su nádherné. Si prezeram každý večer na dobrú noc 🙂

michaela3011
7. jan 2014

@mimcak pekne vypukle cervene srdce, na nom bude sediet hokejista a na drese "33" 😀 🙂 jednoduche a pekne 😵 si myslim 😅 😀

katarina51
7. jan 2014

@pralinka25 prekráááááásne 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mimcak
8. jan 2014

@veva1 Ďakujem 🙂 Tak to si veľmi cením.Vraj aj oslávenec bol z nej hotový a všetci chytali tie huby či su ozajstné. 🙂

mimcak
8. jan 2014

Chcú po mne hnedo modru tortu.Takú až tyrkisovú.Akú gelovku na to potrebujem ja mám len royal blue,ale tá nie je taká pekná.

jakelina
8. jan 2014

@mimcak tyrkysová je z modré a zelené.

veronkaj
8. jan 2014

@aduskatt dakujem

veronkaj
8. jan 2014

@jakelina dakujem

aduskatt
8. jan 2014

@mimcak Wilton teal

moma
8. jan 2014

prosim o radu, neviem sa rozhodnut aku plnku do torticky pre dcerku k 3.narodeninam. Chcela som nejaku ovocnu s mandrinkami alebo broskynami, a nasla som recept, kde sa uvari puding zo stavy z ovocia a zlatych klasov a potom primiesa maslo, nikdy som taku nejedla tak si neviem predstavit aka asi bude.
No a potom som tu nasla odporucania na vanilkovy pudingovy krem s bielou cokoladou (alebo salkom) a maslom, to si viem predstavit ze by mohlo byt fakt chutne. Len ako to skombinovat s tym ovocim? Hodili by sa tieto dve plnky k sebe, akoze v dvoch vrstvach.

gabka32
8. jan 2014

@moma taky vymýšlím nápln do dortíku dcerce na 3.narozky 🙂

moc se mi osvědčil jahodový krém z rozmixovaných jahod:
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=16&t...

ted ho zkusím z broskví.

maya30
8. jan 2014

kocky neviete ci sa da niekde kupit takyto stojan na tortu ?

moma
8. jan 2014

@gabka32 no to sa mi celkom pozdava, aj ked ma stale laka aj ta vanilkova... som nerozhodna, najradsej by som pouzila obe

aduskatt
8. jan 2014

@maya30 da sa, keby som ja ale vedela, kde som ich videla, sakra..........pohrabem sa na Nete, priamo vyrobca daval ponuku, aj na srdieckove, aj na hranate...........len nie som si ista, ci dvoj, alebo trojposchodove........Ak si v skupine Cakelandia, tak tam to niekto daval koncom minuleho roka

maya30
8. jan 2014

@aduskatt nie, nie som v takej skupine...ja som prave nic nevyguglila, ale dvaja zmozu viac 😉 potrebovala by som ho na jednu 3poschodovu tortu, ale neviem ani co taka sranda stoji

aduskatt
8. jan 2014

@maya30 no idem sa skusit pohrabat na nete🙂)))

tertery
8. jan 2014

Holky, nějaká inspirace na dort pro dedečka houbaře? Nikde jsme nic nenašla...díky

200709
8. jan 2014

@pristela dobrý den nevedeli by ste mi poradiť ako spraviť ten odklonený vrch škatule?

jakelina
8. jan 2014

Holky všimly jste si toho zdražení potravin v lednu, já jsem dnes nakupovala na dorty a nestačila jsem čumět. 😝 😝 😝

aduskatt
8. jan 2014

@maya30 pohrabane, najdene🙂)) pod na FB ak mozes🙂

sticker
8. jan 2014

@ollako To s tou hmotou robí aj mne. Mám to v sáčku zabalené + kýblik a aj tak mávam tvrdé kraje. A prvýkrát som bola lenivá to orezať - veď to spracujem a "stratí" sa to... Omyl veľký! Takže teraz radšej obetujem kúsok hmoty, ako potom mať nepeknú hmotu na torte 😒 Možno to je výrobcom, ja vážne neviem.....

koira
8. jan 2014

holky prosím pomoooooc..nejsem moc zkusena cukrarka, objednala jsem si tuhle hmotu http://www.hospodynkam.cz/Mandlova-hmota-100g-d...... a ted kdyz delam postavicku tak mi to vubec nedrzi tvar.ani v lednicke..uplne se to jakoby roztika..bojim se co to udela az potahnu dort..poradite mi neco..moc díííííííííííííík

79zuzana
8. jan 2014

Kocky, az mate chvilku cas, mate ulozene nejake minecraft torty? Google nema nic co by ma chytilo za srdce, aj ked velmi nedufam ze ma prave minecraft za srdce chyti 😉 Jednu som uz robila pre syna, ale nechcem robit znovu taku istu...co je najhorsie tak chcu tu tortu okruhlu a vsetky inspi su stvorcove a za svet si to neviem predstavit okruhle 😀 dakovaaaalaaaa

michaela3011
8. jan 2014

@sticker @ollako ked vam hmota takto trocha obschla, tak ju skuste dat na par sekund do mikrovlnky... ale vazne iba par sekund... kazda hmota inak reaguje na teplo, ja mikrovlnku otvaram po kazdych 10sekundach ak tam je väcsi kus hmoty 🙂 potom iba spracujete/premiesate